Aktuálně "použitelnej" mobil

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Aktuálně "použitelnej" mobil

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení, co by jste dnes aktuálně doporučili za dotykáč? Podmínka 2 karty, hladina 5-6 tyček, max 5", kovovej rám a baterka co vydrží aspoň 1-2 dny, paměti radší víc než míň. Kámoš nedávno koupil Xiaomi Redmi 3 2/16GB a spokojeně chrochtá. Ten lepší s 3/32GB nebral kvůli nevýměný baterce.
Nebo si počkat na Xiaomi Redmi 4?
Synovec má od Vánoc Oukitel K6000 a nestěžuje si.
Nebo to je úlet a doporučíte něco jinýho?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Počkej si na novou Nokii, má bejt podle nějakejch zvěstí na trhu během pevního pololetí a měla by tohle všecko splňovat. Zatím jsou věštěný 3 typy lišící se komfortem a odolností. Jestli budou všecky dual SIM nevím.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Už se objevilo, že Nokia P1 bude jen přeznačkovaný Sharp Aquos P1, takže aby se neobjevil nový lepič log.
Asi se budu opakovat, ale nastrkej si své podmínky do http://www.mobilmania.cz/katalog .

P.S. Kupovat Redmi 3, když nemá 800MHz LTE?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Prochy »

Redmi 3S má. :) Kupoval jsem ho po Vánocích za 4500 (3GB/32GB)a nemůžu si stěžovat. :)

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#5 Příspěvek od Jodr »

Redmi4 2/16GB jsem koupil těsně před vánoci manželce za necelých 4500, zatím naprostá spokojenost. Určitě splňuje vše co požaduješ. LTE nepoužíváme, tak mě nezajímal.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#6 Příspěvek od Ondra2 »

Na vanoce jsem si poridil P8 lite, uz druha v rodine a je to pecka. Jedine co nema je kovovy ram, ale nemyslim si ze by to bylo nejake velke plus k odolnosti, spis psychologicky efekt. V popisech eshopu je spatne uvedena verze androidu (5), momentalne se distribuuje s 6.0.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Já už mám asi přes rok HUAWEI Y6 - sice z jednou kartou, ale v nabitým stavu mi vydrží přes tejden při mým klasickým používání (10 SMS denně, 2 X 10 min telefonát týdně a jednou denně čtvrthodina na wi-fi kvůli aktualizacím)
Mám jej v silikonovým pouzdře a na ploše mám nalepený to pancéřový sklíčko. přijde mi i tak dost "festovní"

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#8 Příspěvek od vrky »

Před půl rokem jsem si pořídil Huawei P9 lite a spokojenost. Oproti samsungu galaxy young je to skok jako pr.se.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Lidi, dodržujte prosím zadání. :roll: Jo a zapoměl jsem, musí to mít "český" LTE.
ekkar: čekat nelze, starej se vysypal.
Děkuji
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Standa99 píše: P.S. Kupovat Redmi 3, když nemá 800MHz LTE?
Ale má, musíš koupit 3S Global. Nojo, ale narazil jsem, má hybrid SIM, takže pokud chci dvě SIMky, tak už paměťovku není kam nacpat. :roll:
Jo a ten vyhledávač na mobilmánii je nějakej mrtvej. :(
Naposledy upravil(a) Celeron dne 23 led 2017, 17:39, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#11 Příspěvek od doktor365 »

Mám už třetí Huawej a spokojenost. Manželka má rok rok Xiaomi Mi4 a už byl 3x na opravě :cry: . Asi se nepovedl.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Standa99 »

Celeron píše: Ale má, musíš koupit 3S Global. Nojo, ale narazil jsem, má hybrid SIM, takže pokud chci dvě SIMky, tak už paměťovku není kam nacpat. :roll:
Jo a ten vyhledávač na mobilmánii je nějakej mrtvej. :(
Jenže prvně zmiňovaná 3 není 3S, ale aspoň sis na LTE vzpomněl. Ten vyhlédávač nebyl mrtvej, ani když jsem to psal a není mrtvej ani teď. Když si tam dáš dualsim, displej max. 5", min. 2GB RAM + 16GB ROM (aby to bylo použitelné), baterku min. 3000 mAh (kvůli požadované výdrži), tak ti z toho vyleze viz. obrázek. Kdybys v tom ještě vynutil tvé dualsim + pam. kartu, zvýšenou odolnost (kovový rám) a nejlépe vydaný v roce 2016 a dál, aby měl ještě nějakou podporu od výrobce, tak ti nevybere asi nic.
Přílohy
tel-vyb.png
(142.21 KiB) Staženo 161 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Ach jo, člověk si nevybere. Pokud to má vše, co chci tak to zkur...í hybridním dual SIMem. Pokud to nemá hybridní dual SIM, tak zas slabá baterka. A ani v sortě do 10 tyček to není lepší. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Michal22 »

Už se v tomto oboru nepohybuju, ale dokud jsem to opravoval, tak Xiaomi jsem znal jen s rozbitými displeji nebo utopené. Kdežto třeba Huawei s různými vadami všeho typu.
Samozřejmě to asi souvisí i s počtem prodaných kusů. Ale porovnat desku z Xiaomi s nějakým Hujahejem, to byl rozdíl už na první pohled (co se týče kvality zpracování).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Standa99 »

Ten Lenovo Vibe Shot teoreticky odpovídá tvým požadavkům.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“