Tablet Prestigio Multipad

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
digitaaalek
Příspěvky: 16
Registrován: 16 úno 2013, 01:00

Tablet Prestigio Multipad

#1 Příspěvek od digitaaalek »

Ahoj,
potreboval bych poradit s resenim, jak napajet Tablet Prestigio Multipad. Znama jej v zaruce jeste 2x reklamovala s tim, ze se nenabiji a pri druhe reklamaci, ze nejede.
Prodejce navrhu opravu za 1800Kc, coz pri porizovaci cene 3000 Kc odmitla. Mno, prodejce jej vratil s poskrabanym displejem, jak by se na nem vyradil nekdo se sroubovakem. Dotycne dal slevu 300Kc na novy tablet, ktery si nakonec vzala (z 2100 na 1800, bez komentare).

V tom starem je mrtva baterie, na konektoru namerim 5V, ale nenameril nic na vstupu k baterce. Pokud jsem pripojil 3.7V misto baterky tak se tablet rozjel a fungoval, vcetne Wifi a interentu, jen ta hodnota Wifi signalu byla slaba ikdyz jsem byl u Wifi routeru.

Moje otazka s meruje k reseni jak privest 3.7V na svorku baterky, ktera by byla odpojena a napajel by se tablet jen po kabelu ze site.
Doma mam nejake nepouuzivane powerbanky, tak me nepadla, jestli bych nemohl ji pouzit jako externi baterku. Problem je, ze jak USB nabijecky tak power banky davaji 5V. Jak to poresit ?
Chtel jsem zkusit USB nabijecku -> powerbanka 10800mAh ->micro USB konektor v tabletu, a na nej napajet dva draty a privest misto interni baterky. Napajet dva odpory a udelat napetovy delic ?

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od michalnb »

Skús sa pozrieť po DC/DC step-down meniči 5/3,7V, keď už to chceš "vyriešiť" takýmto spôsobom.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
digitaaalek
Příspěvky: 16
Registrován: 16 úno 2013, 01:00

#3 Příspěvek od digitaaalek »

Na ebay jsem nasel tento tistak za 20Kc. Fungovalo by to, kdyby byl pripojeny v tabletu mezi konektorem 5V a konektorem pro baterku, ktera by byla odpojena ?

http://www.ebay.com/itm/5V-Micro-USB-1A ... 2366742192

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od michalnb »

digitaaalek píše:Na ebay jsem nasel tento tistak za 20Kc. Fungovalo by to, kdyby byl pripojeny v tabletu mezi konektorem 5V a konektorem pro baterku, ktera by byla odpojena ?

http://www.ebay.com/itm/5V-Micro-USB-1A ... 2366742192
Fungovať by to mohlo, otázne je ako dlho. Nabíjačky musia mať vyššie výstupné napätie ako batérie, inak by samozrejme nenabíjali. Ak napätie na vstupných obvodoch tabletu bude vyššie (nevieš koľko presne bude výstupné napätie toho modulu), môžeš z toho mať "dymovnicu". Ja by som tam určite nechal aj baterku(aj keď už možno stratila väčšinu kapacity).
Naposledy upravil(a) michalnb dne 23 led 2017, 04:59, celkem upraveno 1 x.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od xxxe »

A proč neopravíš rovnou závadu?Je tam určitě io co řídí nabíjení atd a ten je v háji.Stojí pár korun a výměna 10 minut!

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#6 Příspěvek od dreamer »

Ten modul z e-bay ti pravděpodobně nepomůže. Obvod který řídí nabíjení to bez baterie vyhodnotí jako chybový stav a naíjet nezačne - na výstupu tedy nebude odpovídající napětí. S největší pravděpodobností je jen hluboce vybitá stávající baterie. Její výměna by nejspíš celý problém s tabletem vyřešila. Případně můžeš zkusit nabít starou baterii z lab. zdroje s omezením 4,2V a proud třeba 50mA ze začátku. Až stoupne napětí nad 3V, můžeš zvýšit i nabíjecí proud. Většina baterií které byly hluboce vybité se vzpamatují ale kapacita už určitě nebude taková jako před tím.

Uživatelský avatar
digitaaalek
Příspěvky: 16
Registrován: 16 úno 2013, 01:00

#7 Příspěvek od digitaaalek »

Zkousel jsem pripojit nabitou baterii z mobilu, 1000mAh 3.7V a tablet chvili fungoval. CCa 5min. jsem surfil na internetu pomoci WiFi. Pak se vypnul.

Pokud by byl tedy v haji io na rizeni nabijeni, jak ho na desce poznam, odzkousim a vymenim ?

Uživatelský avatar
digitaaalek
Příspěvky: 16
Registrován: 16 úno 2013, 01:00

#8 Příspěvek od digitaaalek »

Foto1
Přílohy
foto1.jpg
(293.51 KiB) Staženo 104 x

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od michalnb »

digitaaalek píše:Pokud by byl tedy v haji io na rizeni nabijeni, jak ho na desce poznam, odzkousim a vymenim ?
Ak Ti nenabíja ani tú baterku, ktorá Ti chvíľu šlapala, tak je možné, že je fakt v háji. Pošli detailné foto celej DPS , hlavne okolo kontaktov baterky a presný typ tabletu.
Naposledy upravil(a) michalnb dne 23 led 2017, 23:13, celkem upraveno 1 x.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
digitaaalek
Příspěvky: 16
Registrován: 16 úno 2013, 01:00

#10 Příspěvek od digitaaalek »

foto2
Přílohy
foto2.jpg
(298.65 KiB) Staženo 122 x

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od michalnb »

Skús to fotiť makrom, nech je vidno popis súčiastok.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
digitaaalek
Příspěvky: 16
Registrován: 16 úno 2013, 01:00

#12 Příspěvek od digitaaalek »

foto3
Přílohy
foto3.jpg
(274.98 KiB) Staženo 95 x

Uživatelský avatar
digitaaalek
Příspěvky: 16
Registrován: 16 úno 2013, 01:00

#13 Příspěvek od digitaaalek »

foto4
Přílohy
foto4.jpg
(287.21 KiB) Staženo 116 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“