Pájení vývodů elektronky - čím ?

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#16 Příspěvek od Milan »

S tou HCl to má být nějaký vtip ? Co asi ty zbytky v případném spoji za čas udělají ? A stejně to nepomůže vlastnímu letování.
Jinak materiál nožiček byl vymyšlen na stejnou tepelnou roztažnost se sklem (kovar) , ale byly používány i jiné, kde naopak velký rozdíl tepelné roztažnosti těsní po vychlazení lépe průchod , na to musí být zase spec.sklo
s velkou pevností.
Prohledal jsem net a ani ve starších německých pramenech jsem žádné moudro k pájení nenašel , takže řešení viz kolega Achab kolečko z PS
s kolíky cca 1 mm do rimlocku a propájené s paticí loctal , ještě musím sehnat kousek bakelitové trubky ze starého vysavače a do toho to zalepit,
dost to bude hřát, je to koncová pentoda.

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#17 Příspěvek od pajap »

Jenom nápad, možná blbej, ale...
Co takhle vývody galvanicky podomácku (roztok s modrou skalicí) pomědit?
Pak by vývody mohly být pájitelné.
Ale je to jen teorie, za pokus by to možná stálo
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

Když už, tak raději poniklovat, měď se při pájení rozpustí.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#19 Příspěvek od Eleman »

Nevymýšlejte kraviny. Už to mohlo být hotové. Prostě udělat redukci - mezikus. Patici Loktal, na ní napájet kolíčky pasující do původní patice, nebo použít mezi destičku kuprextitu při jiném rozmístění vývodů a hotovo. A co se pájení a tepla od elektronky týká, copak na původní patici nejsou sočástky pájené?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od radioelectrum »

ZdenekHQ píše:A není to u těch vývodů vlastně původní záměr, aby byly chemicky netečný a nehnily v paticích?
Ano o to přesně jde. Z vývodů a částí co drží systém se nesmí uvolňovat žádné částice čímž by zhoršovali vákuum. Navíc to je materiál který má stejnou roztažnost jako sklo aby nedocházelo k pnutí. Já to nabodování co jsem navrhoval vidím za nejlepší řešení.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Lukas-Peca »

Podle mě ty vývody poniklované jsou. Lze na ně pájet - viz můj předchozí příspěvek.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“