Nejcennější součástky

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matmafek
Příspěvky: 177
Registrován: 22 črc 2015, 02:00
Bydliště: Přerov

#16 Příspěvek od matmafek »

Vezmi pls i nějaké germanium.
Naposledy upravil(a) matmafek dne 03 úno 2017, 15:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od lukas555 »

matmafek píše:Vezmi pls i nějaké germanium. Jeden nejmenovaný obchodník ho má sice hafo, ale ta dodací doba a komunikace...
Jo ty chci vzít (pokud ještě budou), cca před rokem jsem je všechny najednou prodal.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od lukas555 »

ec1045 píše:KD501 az KD503 je cca 2N5301 az 2N5303
KD605 az KD607 je cca 2N3055


viz http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=15 az dole
Děkuji za cennou radu

KD60x jsou zde: http://eshop.lh-elektro.cz/?sidx=0&catg ... earch=KD60

KD50x se pokusím sehnat

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Ono to nakonec bude nejlepší vzít všecko, inventarizovat to a seznam vyvěsit třeba sem s opačným dotazem "co z toho lidi vidí jako svrchovaně neužitečný a na nic". Tipuju, že na takovej dotaz dostaneš menší počet, ale přesnějších a konkrétnějších odpovědí, než když se tady budeš ptát na potřebnost. Někdy dává obrácená logika lepší výsledek ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od lukas555 »

Děkuji moc všem zúčastněným, pokusím se toho vzít co nejvíce, určitě věci které jste zmínili. Jak řekl EKKAR, po vstupní inventuře Vám sem dám seznam součástek, ještě dříve než to budu umisťovat na e-shop.

Ještě jednou vám upřímně děkuji, neberte mně prosím jako šmejda, který za draho prodá cokoli. Součástkám se věnuji už od základní školy a jejím prodejem od plnoletosti. Snažím se to dělat trochu jinak než velké firmy a proto jsem se chtěl zeptat odborníků, než nakoupím kdejaký šrot.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#21 Příspěvek od Soemtron »

Určitě prodáš digitrony.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#22 Příspěvek od samponek »

Cowley píše:Ja LED displeje vseho druhu. Kdysi mi je slibil Samponek, ale asi jeste nenasel v kulne tu spravnou krabici. :)
Jen si vzpomenout kde jsou zarovnaný, jestli na půdě, nebo ve sklepě, na zahradě, jak na to narazím, jsou Tvoje. :)
Vím ovšem, že jsou to VQE24D, VQE22D zelené dvojité a potom o něco větší jednojité.

Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#23 Příspěvek od Peedros »

Vakuum prodas vzdycky, koncove elektronky napr. EL51,4654,EL34,EL84,EBL21 jsou cenene cim dal vic. Z miniatur Ecc8x popr. E8xCC.. Zasoby se tenci, EL34 uz je jako safranu.. Kdyz kolikrat vidim,co chteji za original EL34 na ebay :) Bral bych i elektrolyty s centr matkou na 450V

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#24 Příspěvek od samponek »

lukas555 píše:
.... neberte mně prosím jako šmejda, který za draho prodá cokoli....
Jak si vysvětluješ 560% cenový rozdíl mezi KD606 a KD607 ? :roll:
Pokud to myslíš skutečně vážně, tak nabízej oba za stejnou cenu, tedy 8kč.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

samponek píše:
lukas555 píše:
.... neberte mně prosím jako šmejda, který za draho prodá cokoli....
Jak si vysvětluješ 560% cenový rozdíl mezi KD606 a KD607 ? :roll:
Pokud to myslíš skutečně vážně, tak nabízej oba za stejnou cenu, tedy 8kč.
Bublifucku, víš co to je NÁKUPNÍ CENA a jak se takovej terminus technicus promítá do položky CENA PRODEJNÍ? To neznamená, že když tys svoje zásoby v podstatě ukrad svýmu zaměstnavateli, že druhej musí svoje zboží prodávat za stejný ceny jako ty...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od radioelectrum »

z vlastní zkušenosti prodeje na elektroburzách vím že na jednom setkání se prodá něčeho i několik desítek kusů a potom to třeba vozím na dalších několik burz kde o to není zájem.
Pokud se to posílá poštou tak je dosti limitující i poštovné, kdy si člověk již musí udělat větší objednávku aby se mu to poštovné vyplatilo, takže to je spíše o šíři sortimentu. Tedy pokud nekuje něco co je nesehnatelné, ale on to pro znovuzprovoznění něčeho nutně potřebuje.
Chtělo by to sem dát alespoň rámcový seznam toho co je v nabídce. Třeba se zde prodá část bez nutnosti to někde inzerovat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

Kdyz jsem se soucastkama obchodoval pred lety ja, vetsinou chteli prodat vsechno co meli. Prodavalo se to po paletach nebo igelitovych pytlich za cenu cca 20,-/kg. Co bylo neprodejne se sice vyhazelo, ale i tak to vychazelo lip nez neco vybirat. Prodavajici mel v takovem pripade pocit ze jsem tam nasel buhvijaky poklad a srouboval cenu neumerne nahoru.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#28 Příspěvek od samponek »

že druhej musí svoje zboží prodávat za stejný ceny jako ty...
:roll:

EKKAR:
Pleteš se, součástky neprodávám, pokud se na mě někdo obrátí s prosbou, tak mu je věnuji. Předtím si ale v historii EB pečlivě ověřím, jestli na mě v minulosti nepštil síru. (i k takovému případu bohužel došlo a takoví ode mě nedostanou zhola nic)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

samponek píše:.... v historii EB pečlivě ověřím, jestli na mě v minulosti nepštil síru...
Jo, zatím tady jen PŠTÍŠ bláboly. Nauč se aspoň česky - když už chceš vypadat starší a používat historizující výrazivo ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od petula »

mě by zajímaly TESLA odpory zalité ve skle, s malou tolerancí. Potom styroflexové a polystyrenové kondenzátory. Také skleněné ruské kondenzátory.
Digitrony též ZM1020, 1080.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“