Lednice Siemens KG36VX2703 mrazí, výměna termostatu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jara11
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2017, 01:00

#31 Příspěvek od Jara11 »

Já myslel kdybych měl termostat vyrobit, ale to je stejně mimo. Při správným zapojení (dostatečná hystereze) by to asi mohlo být. Jinak termostat tam byl ATEA A13. To jsem se dočetl, že se nedělá a chlaďař mi dal místo toho něco jinýho, další termostat zkoušel po doplnění plynu a tak jsem se snažil porozumět tomu, proč se to takhle chová. CHlaďař slíbil v pondělí ještě další termostat, ale mám obavu, že je opravdu problém v tom, že to chladí, teplotu uvnitř to udělá (sice za delší dobu), ale ta zadní stěna se neprochladí na tu potřebnou, při které to vypíná. Možná letama špatná izolace.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#32 Příspěvek od doktor365 »

Termostat Atea A13 je chladničkovej odtávací. Pravda je ta ,že už delší dobu nejsou na skladě.No že to chladí pomalu může mít vícero příčin. Ucpaná kapilára,unavený kompresor,málo chladiva i když jsi psal že to doplnil. Když tam chybělo chladivo tak asi někde uteklo,únik našel? Jak je stará ta lednice? Jenom by mě zajímalo kolik si řekl za naplnění. Měl jsem doma mrazák kterej jsem musel taky každý půl rok znova naplnit,utíkal do skříně. Akorát já jsem si ho plnil sám tak mě to nic nestálo a těch 70gramů nebylo ve flašce ani znát. Už není potřeba tak šel na SD.

Uživatelský avatar
Jara11
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2017, 01:00

#33 Příspěvek od Jara11 »

Zatím o peníze nešlo. Je to soused a já dělám slaboproud, tak si pomáháme tak nějak , aby to dobře bylo. Před doplněním chlkadila cca 1/3 zadní stěny, teď jsem koukal je namrzlá naprosto celá. Bohužel termostat nereaguje. Nevím do jaké míry mám změřenou teplotu tý stěny (infrateploměrem) , ale ukazuje mi to -5st. Po dnešním dopoledním provozu (vestavba v kuchyni) je tam uprostřed 4st. Ale namrzlá je komplet zadní stěna. Už jsem pomalu koukal jestli seženu na vestavbu stejnej rozměr a dělá se to pořád stejně, tak asi půjde. Kompresor je Danfos a druhou lednici s mrazákem co mám 27let tak Danfos jede jak za mlada.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#34 Příspěvek od doktor365 »

Tak Danfoss kompresory jsou dobré a tiché. Pokud je to soused tak je to dobré,jinak by jsi se asi nedoplatil. Zadní stěnu jsem nikdy neměřil,pravda je ta ,že termostaty vypínají v mínusovejch teplotách.Konkrétně ta Atea má maximum -25 a minimum -10°C. To je teplota na výparníku. Pokud to nevypíná tak bych to viděl na ten termostat a nebo ten kompresor už nemá prostě výkon a nižší teplotu neudělá. A není jen blbě zapojený?
https://www.klosko.net/img/blog/imgdeta ... u+ATEA+A13

Uživatelský avatar
Jara11
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2017, 01:00

#35 Příspěvek od Jara11 »

Samozřej mě všechno je možný. Hlučnost není opravdu téměř žádná. Sedím vedle a nevím , že běží. Jenom je mi dívný, že zadní stěna je namrzlá a teplota uvnitř stále dosti vysoká. Termostat bude zapojenej dobře. Lednici to vypíná světlo funguje (po zavření opravdu zhasne) a předchozí termostat po první výměně i vypínal, ale úplně těsně před polohou vypnuto. Tenhle druhej je horší, ač novej. Spíše myslím, že izolace obvodových stěn už nebudou mít ty vlastnosti, co by měly mít. Ještě zkusím večer těsnost dveří. Teď musím na návštěvu.

Uživatelský avatar
Jara11
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2017, 01:00

#36 Příspěvek od Jara11 »

Tak oprava dokonána. Nakonec jsem sehnal jako třetí origo termostat ATEA a vše funguje, jak má. Jinak mimochodem jeden z termostatů Danfos chodil obráceně a to bylo možná proč jsem ho považoval za nefunkční. Zkrátka po otočení cvaknul-stav zapnuto , ale v této poloze byla nejnižší teplota (cca -20st). Došlo mi to až následně po sehnání original termostat a zkoušení v mrazáku.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“