Tesla 315A Sonatina, oprava čelního panelu

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

Tesla 315A Sonatina, oprava čelního panelu

#1 Příspěvek od cputakt »

Opravuji tohle rádio,po elektronice by neměl být problém (kondíky vyměněny už čekám jen na lampy) ale mám problém s čelním panelem.
Je na dvou místech ulomený a já nevím jak to opravit.Jestli to vymodelovat z karosářského tmelu a přestříkat celý panel (to asi nebude moc pěkné) nebo jak to vyřešit?
Nebo kdyby někdo měl nepoškozený čelní panel tak bych ho odkoupil.
http://pcman.rajce.idnes.cz/DAT/#IMG_20 ... 171317.jpg

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#2 Příspěvek od Davidsev »

Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od cputakt »

Knoflíky jsem si sám dělal, třeba na talismana ale tohle je něco jiného.Asi ten roh budu muset z něčeho vybrousit ale tu zažloutlou barvu to bude problém.A stříkat to potom celé asi nebude ono.Barva bakelit nenaleptá aby se spojila s plastem takže se bude po čase asi loupat.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Milan »

Metoda odlévání je dobrá - ale nemá-li dobrý kus, udělat formu lze dost blbě/pracně a zapůjčení také není moc reálné, kdo by to rozdělával, že .
Opravoval jsem různé uražené rohy Rytmus , Talisman apod. " Formu" jsem dělal přímo na kuse a zaléval obarveným epoxidem. Barva prášková do betonu ap. Ta barva je problém, těžko se to trefuje ,zvlášť tady ta časem vypálená slonová kost.
Horní poškození není problém . Z tvrdého papíru malý L profil, ten přilepit
na vadný kus, z pohledové strany /stran polepit izol.páskou ,na kterou epoxid nechytá ,ohranění ,aby to neteklo pryč , také z izolačky . Lze-li ,
předem navrtat materiál v lomech vrtákem cca 0,5 mm a zalepit vteřiňákem do dírek cca 5 mm holý drát jako výztuž . Zásadně - pohledové plochy musí být rovné a hladké, opatřené izolačkou. Ostatní libovolně, na to máme frézku a pilníky.
Horší ten roh dole, dělal bych to stejným způsobem na dvakrát ,nejdříve
ten roh a pak s odstupem tak 5 hod. dolít tu vnější hranu .

Jinak na původní materiál rámečku a knoflíků přepínače Sonatiny mně dobře chytala synt. barva Industrol ,která je i v slonové kosti . Chce to ale na rubu zkusit ,materiál se mohl ve výrobě měnit .

Jo, a ten materiál rámečku je pravděpodobně polystyren , poznáš to , že to naleptává aceton či toluen ,a lze jej i kaší z pilin tvrzeného polystyrenu lepit.
Tím nemyslím ovšem polystyren na zateplení :D .

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“