Výměna prošlýho řidičáku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Výměna prošlýho řidičáku

#1 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem dnes zjistil, že mě řidičák platí do 21.4. 2016. Nojo, už je skoro rok prošlej. :oops:
Je tu někdo, kdo podstoupil v nedávný době podobnou lapálii s výměnou prošlýho?
Registr řidičů mám na městským úřadu naštěstí 300 m daleko, objednanej jsem elektronicky na pondělí ale co mě tam čeká? Vím, že chtěj starej řidičák, jednu papír fotku rozměr 35 x 45 mm. A na místě vyplnit žádost.
No a teď to podstatný... Když je starej neplatnej tak mi ho určitě seberou. Vystavují jako u občanky nějakej dočasnej doklad než se vyřídí novej? Kolik se pak platí?
Nebo mě nic nedaj a nebudu 3 týdny jezdit?
Není lepší nahlásit ztrátu a dělat blbýho? Kolik se platí potom? Nojo, ale má to smysl, pokud by mě náhodou benga kontrolovali, stejně na to přijdou...
Díky za nějakou pozitivní zprávu. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Nedají ti žádný papír, jenom si můžeš připlatit 500,-kč za "expres" vydání do 5ti dnů. Pokutu taky žádnou neplatíš.
Kdybys tam šel dnes, mohls mít v pondělí nový už na cestě.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Nakadah »

Půl roku sem jezdil loni s propadlým. Šel jsem podat žádost, donesl fotku, zaplatil správní poplatek + příplatek za expres do týdne. Propadlý řidičák nikoho nezajímá, odevzdáš až při vyzvednutí nového. Tak sem to měl já loni v létě.

Pokud tě benga lapí máš to za 500 - jízda bez platného dokladu. V podstatě jako by sis ho zapomněl doma. Není to řízení bez řidičského oprávnění, protože to máš a neplatným řidičákem si ho nepozbyl (leda by si řídil něco na co ho nemáš udělaný, to je pak za 4b + pokutička).

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

22 prosince jsem to zjistil. prošlej rok. Paní na úřadě nehla brvou.....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Že se nestydíš. :lol:
Fakt není jedinej důvod, aby se k tomu i vyjadřovali. Je to každého problém, jestli ho má prošlej a "nejezdí". Řešit by to mohli jen policajti při silniční kontrole. Papír o vyřizování nového řidičáku ti dají (když si řekneš) a pokud tě doteď nechytli, tak se to snad pár dnů ještě nestane. . :wink:

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#6 Příspěvek od Lukar »

Jak píše JEZEVEC expres 500 kč , pokud chceš ušetřit a jezdíš busem, tak měsíc čekáš a máš to zadara. Já na propadlý řidičák přišel náhodně - při vypisování protokolu o nehodě, když mi frajer očesal přívěsem auto. Stálo mě to expres 500 kč, doma připomínková dřžťková:oops:, ale do týdne jsem jezdil 8-)

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

na to že jsem s tím projel rakousko, maďarsko, slovinsko a chorvatsko až dolů, tak jinak jsem byl celkem v klidu....

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

jezevec píše: Kdybys tam šel dnes, mohls mít v pondělí nový už na cestě.
Přišel jsem na to v 16,30, posledního berou v 16.40. :cry:

Tak jak to je, daj dočasnej když si řeknu, nebo né?
Naposledy upravil(a) Celeron dne 22 úno 2017, 19:00, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#9 Příspěvek od Lukar »

,,Papír o vyřizování nového řidičáku ti dají (když si řekneš)" kdepak ten papír ti dají když vyřizuješ ještě platný řidičák! Také jsem se o ten papír snažil s propadlým ŘP. Paní mi vše slušně vysvětlila. A spoléhat na to, že ti vše zatím prošlo, to je cesta do pekel! nehledě v případě nehody..... Radši cvaknout, týden počkat a máš klid.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Hm, tak jste mne tady trochu znervóznili, raději jsem mrknul do dokladů, ještě rok a půl mám pokoj.
Nebyl by tady někdo tak hodný, kdo by mně (třeba na začátku září 2018) připomenul, že si mám zažádat o nový? :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Celeron píše:A na místě vyplnit žádost...
U nás jsem žádost jenom podepsal - vyplnili to sami. Akorát chtěli 50Kč za změnu bydliště na jiný okres. Doklady jsou někdy hotové i do 14 dní - záleží jak se žádost trefí do termínu kdy ty karty zadávají "do výroby."

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Tak za expres jen pětikilo a za předčasnou výměnu sedm... to jsem si byl měnit občanku, protože jsem měl jet do světa, a už jí nezbývaly ani ty tři měsíce povinné platnosti při přejezdu hranic některých zemí, takto by mě do Švýcar ani nepustili. Zjistil jsem, že řidičák mi platí ještě půl roku, tak, když už jsem tady, vyměňte mi ho taky...
A prý, že mám přijít znovu nanejvýš 6 neděl předem, že to bude zdarma. A bylo, jen jsem tam musel znovu podat žádost a za tři neděle vyzvednout.

Já nevím: unie, jak se komu hodí. V Rakousku je dva měsíce propadlý řidičák a pět měsíců propadlý pas pokládaný za platný, pokud jste je dostali tam (Maskot by to mohl doplnit, jestli se něco od loňska nezměnilo, je tam častěji a déle). Dokonce, když jejich propadlíka chytí naši policajti, musí ho nechat jet dál. Naproti tomu Rakušani o našich dokladech vědí, že platí jen do uvedeného data, a s profesionálně skrývaným gustem si našince vychutnají... Halt někteří si jsme v EU rovnější...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od Yarda1 »

Hrozně by mne zajímalo, proč se vlastně ty řidičáky musí vyměňovat a proč, když akorát objíždím hyperqelby kde je jaká akce a na Dušičky se jezdím poveselit na hroby předků to nemohu odřídit s tím růžovým co jsem dostal po absolvování autoškoly. Tu výměnu bych chápal u někoho kdo jezdí do zahraničí nebo kdyby ta výměna řidičáků byla spojena s nějakým školením a přezkoušením (dopravní předpisy se mění a kdybych v zaměstnání nebyl vedený jako řidič referent a školení řidičů referentů se nezúčastňoval, tak bych se o nich asi nedozvěděl).
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#14 Příspěvek od EL34 »

Omlouvám se za trochu OT, ale když jsem ztratil pas, lépe řečeno někde založil a opravdu už nevím kde hledat, stačí zažádat o nový?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#15 Příspěvek od Kvicala_r »

Joo, a zaplatíš nějakou pokutu za to, že jsi neodevzdal starý. Tuším, že cca dva roky zpět to byla stovka/dvě...
Jak je to finančně teď nevím... Ale trpím stejným syndromem :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“