Zesilovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aladin250
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2014, 02:00
Bydliště: Šumperk

Zesilovač

#1 Příspěvek od aladin250 »

Dobrý den,
kamarád má starý rádiopříjmač značky Melodia 16. Vadí mu že na něm nemůže chytit žadnou stanici a proto se rozhodl , že odpojí "příjmací" obvod a využije rádio jako zesilovač. Požádal mě, abych mu poradil, ale vzhledem k tomu, že jsem silnoproudař, tak se obracím zde, na toto forum. Mohl by mi tedy nějaký zdatný radioamatér, či člověk který tomu rozumí říci jestli je něco takového vůbnec možné a pokud ano, kde to odpojit. Děkuji
Na tomto odkazu je schéma celého rádia. http://obrazki.elektroda.pl/2625703900_1310147844.jpg

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#2 Příspěvek od elektrosvit »

Žádný "přijímací obvod" není potřeba odpojovat. Rádio má vzadu přípojku pro gramofon, do které se přivede signál. Pak stačí jen stisknout příslušnou klávesu.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#3 Příspěvek od Hifista »

Jak se píše výše, pro přehrávání není nutno nic upravovat, využije se stávající vstup. Co ovšem bude nutno provést zcela určitě, je kontrola svitkových kondenzátorů. Měl jsem toto rádio v ruce naposledy před více než 15ti lety a bylo nutno všechny tyto kondenzátory měnit. Naše staré hnědé svitky pokud neprasknou, tak jsou ještě vyhovující. Tam jsou použité kondenzátory zalité v nějakém černém, nebo jinak barevném plastu, který byl neporušený, ale všechny měly obrovský svod.
Mám za to, že kdo chce provozovat tyto letité záležitosti, tak by nutně měl provést jejich revizi. Jinak tato rádia dnes předvedou jenom zlomek toho, co uměla zamlada.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“