Ulefone U007 - FRP ochrana

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

Ulefone U007 - FRP ochrana

#1 Příspěvek od MetalGod »

Protože jsem si nedávno telefón jaksi přejel, tak i přesto, že mi nijak šéfovo volání nechybělo, kvůli rodině jsem si pořídil právě tuhle lacinou Čínu. Podle recenzí za ty prachy sakra dobře vybavená placka, ale buď v tý době byla vyprodaná, nebo neadekvátně předražená, nebo z druhý ruky (prostě ten telefón někdo vyzkoušel, nelíbil se mu a vrátil ho v rámci reklamace; má jen nepatrnej škrábaneček na zadním deklu). A tak jsem to risknul a pořídil si z druhý ruky (s dvouletou zárukou).
Nemilým překvapením bylo, že na telefónu už nějakej účet byl, technik prodejce vykonal reset do továrního nastavení, ale FRP (Factory Reset Protection) ochrana si předchozí přihlašující údaje pamatuje a chce je po mně.
Protože jsem do minulýho tejdne po 2 měsíce v práci skoro bydlel, nebyl čas skočit na poštu a reklamovat to (a nikdo to za mně samozřejmě neudělal), teď nevím, jestli tuhle reklamaci vůbec uznaj.

Snažil jsem se ochranu přelstít sám, na webu je několik návodů, ale žádnej nezabral - OTG flashku (nebo káblik) nemám, woknouze nemám, v určitej čas típnutá Wi-Fi nezabírá, ADB nebere, Fastboot komunikuje, ale je mi prd platnej (nemám např. oprávnění formátovat, nemůžu odemknout OEM), nemám nikde při konfiguraci k dispozici webovou nápovědu (třeba k SW klábosnici).
Má teda někdo jinej nápad? Mám jen USB kabel, Wi-Fi, ADB, Fastboot a tuhle placku s (prej) neojebaným Androidem 6.0.

P. S.: Čórka to skutečně není, můžu doložit fotokopii faktury.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Když dáš v nastavení "obnovení továrních dat", tak by všechny účty měly zmizet. Já takhle "likvidoval"všecny mobily, co jsem dal pryč. Jedině že by byl speciálně modifikován.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#3 Příspěvek od bootwin »

Myslím že stačí mrknout na XDA,možná bude už nějaká aplikace,která mobil kompletně přehraje od bootloaderu až do systému továrního.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#4 Příspěvek od bootwin »

Na XDA je návod ,je tam i Rom a aplikace přes kterou se to dělá SP flash Tool ,dej si do google ulefone u007 unbrick a hned Té vyjede první odkaz a tam je návod

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Právě, že absolutnímu obnovení továrního nastavení brání FRP, prostě se smázne nastavení, uživatelovy programy a jejich data, ALE zůstanou tam informace o předchozím účtu, tuším, že ve spešl oddílu frp, k jehož úpravám nemám oprávnění.
No, zkusím to flashnout, snad z toho neudělám cihlu a snad to smázne FRP. Prej to dobře fotí, tak to chci vyzkoušet. A taky bych rád, kdyby mi z kapsy zmizel LG KG290 po matce :D
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#6 Příspěvek od bootwin »

Pokud by něco nešlo,dej vědět,můžu pomoci

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#7 Příspěvek od PCmaniac99 »

sp flash tool ti pomůže. Zrovna včera jsem opravoval bricknutej čínskej klon galaxy s6 MT6572 a úspěšně. Tyhle čínský telefony se flashujou celkem jednoduše.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Podobně se chovají i Xiaomi, když se udělá tovární reset ze systému, pokud se použije reset pomocí tlačítek při bootu telefonu, tak se vymaže vše.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#9 Příspěvek od MetalGod »

Juchů! Díky, pomohlo to!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

Jo prdlajz, přišlo to o IMEI, takže nemůžu používat telefonní síť. A v tzv. "Engineering Mode" není o CDS ani zmínka. Takže budu muset nejdřív najít způsob, jak to rootnout a až pak dosadit obě IMEI :evil:.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

Tohle se nemohlo stát při "Factory reset", musel si vymazat EFS partition (nebo tam mají script, jaký svět neviděl). Něco najít lze, ale budeš muset nahodit Windows aspoň ve VBoxu.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#12 Příspěvek od MetalGod »

Dyť jsem psal, že factory reset je k ničemu, když tam je Factory Reset Protection, takže i kdybych ho vykonal miliónkrát, je mi to platný jak mrtvýmu zimník.
Ono to kořenování, teda pokud se mi povede, protože je tenhle telefón zvlášť paličatej, stejně budu potřebovat, třeba u aplikací upravuju oprávnění tak, aby ty, co to nepotřebujou, neměly přístup k webu, nebo aby se u nich nezobrazovaly reklamy, protože kolikrát vypadaj jak BabišPress, kde mezi reklamama hledáš text článku.
Prej na tom jde TWRP, ale oficiálně to podporovaný není. Zkusím ho.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

Factory reset je snad i z recovery (nejen ze systému), akorát to tam máš wipe data/factory reset.
TWRP umí zálohovat i obnovit EFS a samozřejmě instalovat "custom ROM", vylepšený kernel, SuperSU atd., ale na rovinu, pokud nyní zjišťuješ, jestli ten telefon půjde rootnout, tak .....
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#14 Příspěvek od MetalGod »

Samozřejmě, že i tam je. Ale FRP, jasný? Maj to prostě dobře posichrovaný.
No a co tak? Není to moc rozšířenej telefón a cokoliv dokázalo předchozí telefóny rootnout, tady se nechytá. A nevím, jak je na tom teď WINE s USB, protože ani WINE nepoužívám, natož woknouzy, ale u WINE nebejvalo USB moc použitelný.
No prostě tam o víkendu flashnu TWRP a uvidím, co to udělá, při nejhorším mám data zazálohovaný a obraz systému na disku.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#15 Příspěvek od MetalGod »

Hotovo. TWRP + SuperSU + Chamelephon.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“