Color 332, zrychlené funkce, nejde ovládat přes d.o.

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Color 332, zrychlené funkce, nejde ovládat přes d.o.

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Ahojte. Tak se mi sbírka rozrostla o tento model. První závada bylo cyklování jak je u těchto tv běžné. Vadný elit 2x100u. Opraveno. Ale je tu pro mě něco netipického.

Je problém s ovládáním. Přes klávesnici jsou funkce velmi rychlé. Jas, barvy, zvuk... Stačí jen ťuknout a hodnoty jsou na max, nebo min. Většinou nejde ani krokování programů. Pokud ano, jdou jen sudé předvolby a také zrychleně. Stačí se dotknout a z 2 je třeba 10 apod. Přepínání pásem, ladění je kupodivu normální. S ovladačem to šlo snad 2x. Ovšem po několikerém vypnutí síť,vypínačem. Zjištěno náhodou.

Začal jsem kontrolou zdroje pro tuto desku. Pro jistotu výměna C1 a C3 a D5. Vše sedí. Mám 5V6, 12,4V, na katodě D2 14,8V. Na desce ovládání jsou napětí také +- v pořádku, mimo jednoho. Na R87 172V, C23 29V, R2 10,7V, R9 11,7V, R15 12,5V. Na T9 by mělo být podle jednoho schématu 5V, ale není Ovšem pokud tam má být vůbec. Celé mě to vedlo na vadný U806, také jsem ho už měnil. Ovšem depak :( Napájení na pinu 12 je přesných 5V.

Setkal jste se s tím někdo? :D Už mi nějak došli nápady co dál... Děkuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Je tam pri procesore nejaky krystal alebo nieco ine, co udava jeho frekvenciu?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

U806 nepoužívala krystal, byl tam oscilátor s tranzistory. Asi v něm bude nějaký problém (ulomený keramický kondenzátor, upadený jezdec na trimru atd).
Tady máš podobné (ne-li stejné) zapojení.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Peta-cb »

Děkuji za tipy. Schéma je dosti podobné. Jen je teda odlišnost a to že tady je to provedeno s MHB4011, zkusím to prověřit :)

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Peta-cb »

Noo, skutečně to bylo v tom obvodu. Na vině byl C19 / 1nF. Vše co se tedy ovládání týká funguje jak má. Děkuji vám moc za pomoc. :)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“