Která verze Skype ještě pracuje s Windows XP?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Která verze Skype ještě pracuje s Windows XP?

#1 Příspěvek od Brozicek »

Zdravím. Přijel jsem na chatu a chtěl se připojit na Skype. Bohužel, co ještě na vánoce fungovalo, tak dnes už nefunguje. Skype mi dává hlášení, že jsem byl odhlášen, protože používám zastaralou verzi Skype, a nabízí stažení nejnovější verze. Z dřívějška vím (pokud se něco nezměnilo), že poslední verze Skype dělají s XP problémy, Má někdo ověřeno, která verze Skype je dnes ještě s XP funkční? Našel a stáhnul bych si doma instalačku té "ještě funkční verze" a tady na chatě bych si ji nainstaloval. On line stažení na chatě by mi sežralo můjmobilní limit, a navíc by se stáhla nejnovější verze, která by asi zde s XP nefungovala.
Mám zde nyní nainstalovanou verzi 7.4.0.102.
Naposledy upravil(a) Brozicek dne 17 bře 2017, 20:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

7.33 by fungovat měla.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#3 Příspěvek od Rellik »

A co online přihlášení? To by mělo fungovat všude... ;)

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#4 Příspěvek od Brozicek »

Rellik píše:A co online přihlášení? To by mělo fungovat všude... ;)
Nemám nastavené přihlášení Skype při startu Windows. Po připojení na internet, pokud potřebuji, spustím Skype ručně. Zobrazí se přihlašovací okno a v okně se po chvíli zobrazí hláška, že jsem byl odhlášen, protože používám starší verzi Skype.
Nerozumím tomu, co to je "On line přihlášení".

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#5 Příspěvek od jasin »

To je právě ten důvod proč Mrtvosoft Skype koupil. Zmocnil se ho aby mohl uživatele vydírat. Nutí je ke koupi něčeho co nepotřebují. Nových Mrtvol.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

jj, je nejvyšší čas přejít na jiný komunikační SW . . .

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#7 Příspěvek od danhard »

Taky mi to nechodí, mám verzi 6.18 :D
Zkusím toto http://www.skaip.org/skype-7-33-0-105-for-windows

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od petrfilipi »

Tady: https://www.skype.com/cs/download-skype ... quirements máš požadavky na systém. Já bych se toho nebál, odebrat to můžeš vždycky, i když - mobilní internet s nízkým limitem může být limitující. Dole na té webové stránce je ještě odkaz na podrobnější požadavky, kde se píše, že na WXP musíš používat IE>=8.

Petr

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

petrfilipi píše:... ještě odkaz na podrobnější požadavky, kde se píše, že na WXP musíš používat IE>=8.
Petr
Tzn. rovnou si odrovnat XPéčka nějakým humusem? Lepší je jiný komunikační SW, kdysi byla i Miranda, ale nevím co je dnes - nepoužívám to od doby, co je VOIP.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od petrfilipi »

Nerozumín. Tazatel se ptal na Skypa, který už asi v PC měl. A řekl bych, že IE8 tam má asi taky. Tak jaký humus?
Pokud chce používat Skype, tak čas od času bude muset Skype upgradovat, s tím nic nenadělá. Nebo nebude Skypovat.

Petr

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#11 Příspěvek od Brozicek »

petrfilipi píše:....... Pokud chce používat Skype, tak čas od času bude muset Skype upgradovat, s tím nic nenadělá. Nebo nebude Skypovat......
Souhlasím, ale otázka zněla na kterou verzi mám Skype upgradovat. Byla tady rada abych zkusil verzi 7.33.... Mohu to zkusit až doma, kde mám neomezené připojení a jeden počítač s XP, kde mají povoleno malí vnuci hrat nějaké jednoduché hry. Na tom XP doma mohu laborovat a zkoušet, která verze Skype funguje a nezpůsobuje kolaps XP. Začnu tou doporučenou verzi 7.33.
Jena známá povolila asi před rokem automatický upgrade na nejnovější verzi, a od té doby byl počítač téměř nepoužitelný, dokud jsem ji nenainstaloval nějakou starší verzi,
Zde na chatě mám počítač s XP, který je připojen na internet GPRS (lepší připojení zde není) od T-mobile přes Bluetooth a "nechytrý mobil", který funguje jen jako modem. Nějaké stahování instalací Skype zde nepřipadá v úvahu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

petrfilipi píše:Nerozumín. Tazatel se ptal na Skypa, který už asi v PC měl. A řekl bych, že IE8 tam má asi taky. Tak jaký humus?
Petr
Tím humusem jsem myslel právě IE8. Aspoň v XPéčkách se tak jeví. Proč musí mít IE8 pro vyšší verzi Skypa? FF nestačí?

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#13 Příspěvek od Rellik »

Brozicek píše:
Rellik píše:A co online přihlášení? To by mělo fungovat všude... ;)
Nerozumím tomu, co to je "On line přihlášení".
Tím online přihlášením myslím přihlášení v internetovém prohlížeči https://login.skype.com/login?setlang=cs Nevím jestli tam jde všechno jako v externím programu, ale komunikovat tak jde bez ohledu na systém...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

p32 píše:Tím humusem jsem myslel právě IE8. Aspoň v XPéčkách se tak jeví. Proč musí mít IE8 pro vyšší verzi Skypa? FF nestačí?
Ta podmínka je tam opravdu proto, že "autoři" potřebují zobrazit "welcom page" v IE kompatibilním prohlížeči - a vůbec si přitom nepřipouští, že existují i alternativní prohlížeče. Je to důkaz toho, jak MS zvolna, ale zato vytrvale blbne. :evil:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#15 Příspěvek od xsc »

Přímo v XP je už IE6, tak pokud by šlo jen o zobrazení stránky, asi by nebyl problém to navrhnout pro něj. Jenže ve Woknech je IE prorostlý do systému... S IE6 nenajede dneska ani Windows update.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“