FUNAI 2000T MK5

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
MatesB

FUNAI 2000T MK5

#1 Příspěvek od MatesB »

Zdravim potreboval bych malinkou radu u MK5 mi nejde obraz je videt jen slabe ve tme jinak obrazovka cerna .. myslim ze by to mohlo byt hzaveni ale bohuzel nemam od teto tv jediny schematko potreboval bych vedet na jakem pinu patice obrazovky by melo byt hzaveni a jeho hodnotu ... Uz jsem vymenil par elektrolitu kolem vn trafa co byli K.O.
ale porad nic .. za rady predem dik

Uživatelský avatar
vsetec
Příspěvky: 58
Registrován: 13 úno 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od vsetec »

Jsou to vývody 4a5, jinak na konektoruLD3 je to vývod4.Napětí se bere z VN trafa vývvod 4, přes dva paralelně zapojené odpory 1ohm/2w.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Žhavení jednoduše zjistíš ohmetrem, ale toto nevypadá na žhavení, přidej napětí na Ug2 a uvidíš, co to dělá na obrazovce.

MatesB

#4 Příspěvek od MatesB »

Mezi piny obrazovky na hzaveni je asi 160 ohmu .... kdyz pridam G2 tak ten slabi obraz uplne zbela ... ale stejne to nenajede do uplneho jasu obrazovka je stale cerna ... myslite ze by to mohlo byt obrazovkou ???

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#5 Příspěvek od denis15 »

Změřit žhavení a pokud je ok, pak je obrazovka po smrti, dle mého tedy.

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od wendys »

pokud je dobrý elit na 180V, tak by mohla být ještě přerušená jasová linka v dekoderu

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#7 Příspěvek od ivosek262 »

zdravim mam mensi problem na tv 2005 mk5 kdyz ji zapnu tak mi nesviti zelena ledka ktera je napajena ´pres stabilizator od vn trafa trafo je vymeneno a dela to porad uz jsem vse prosel aj elyty diody atd. nevy nekdo v cem je chyba !!!! kdyz ji necham zaplou tak 2 min. tak nabehne aj zhaveni a obrazovka sviti slabe a obraz se nejak grčí vymeneno aj vertikal ale napeti 110v tam je

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

ivosek262 píše:zdravim mam mensi problem na tv 2005 mk5 kdyz ji zapnu tak mi nesviti zelena ledka ktera je napajena ´pres stabilizator od vn trafa trafo je vymeneno a dela to porad uz jsem vse prosel aj elyty diody atd. nevy nekdo v cem je chyba !!!! kdyz ji necham zaplou tak 2 min. tak nabehne aj zhaveni a obrazovka sviti slabe a obraz se nejak grèí vymeneno aj vertikal ale napeti 110v tam je
Pokud Ti k tomu topí i konc. tranz. horizontálu , tak bych tipoval bud. trafo . Rozhodnì nezaèínej zvukem . Neznalostí na to máš dost . Ivan

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 14:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#10 Příspěvek od ivosek262 »

pro anonyma zdarec bohuzel musim zklamat ale ani trafo to nebylo ano tr. horizontalu ale tak neslusnou zpravu sem necekal jen jsem prosil a zadal o radu !!!!! dik kondik za podporu !!!!

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 14:12, celkem upraveno 1 x.

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník »

kondik píše:Zdravim Ivan, doteraz si sa ako tak krotil tak sa krot aj nadajel. Z budiacim trafom to nema nic spolocne-tak co to pleties-tipoval by som... Tipuj v sportke.... A neplet tu jeho "nevedomosti" mozno ma viac vedomosti ako ty. A co tu spominas aky zvuk? Ved o zvuku nebola zmienka........
Milý kondíku , pokud se domníváš , že se zde "støílí" rovnou do èerného , pak jsi zcela bez prominutí blb . To že jsi pozér , který se vydává za odborníka je dost jasné , protože : napø. v odpovìdi k èb tv SATELIT doporuèuješ vymìnit kondíky v síti . Blbost až na pùdu , ale pro Tebe normálka . V další výtce urèené mì , jsi mi napsal , že to mám v hlavì akési rozsynchronizované , když jsem doporuèoval kolegovi zkontrolovat synchro zdroje u DAEWOO . Bohužel pro Tebe byla chyba v synchro . Nepamatuju si všechny tvé slinty a ani je nemíním hledat , ale komentuješ vìci o nichž nemáš ani páru . Možná , že Tì v tvém okolí berou jako odborníka , leè pro mì jsi jen machr s bídou tøetí kategorie . Možná , že si na mì chceš léèit svùj komplex ménìcenosti , ale vìø mi , že pro takového machra jako jsi Ty , jsem já dosti tvrdý oøíšek . Jinak jsi se u mì odepsal frází , kde jsi uvažoval na skle , že by jsi mì nejradìji podøezal . Tady se projevuješ jako typický buran jdoucí s fanoušky na fotbal a prohlašující :"Když to nevyhrajem , tak jim dáme alespoò pøes držku ". Pro ivoska . Ty jsi mìnil budicí trafo horizontalu ? Z Tvé odpovìdi jsem to nepochopil . Ivan

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 14:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#14 Příspěvek od ivosek262 »

nehadajte sa!!! no rad bych to vyfotil ale asi by nebylo nic vydet protoze kdyz nabehne ta jen slabe de vydet obraz a u prostred jsou 2 pruhy bile a za vn trafem neni zadne napeti uz bylo menene aj horizontal tran. aj vertikal

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od pajosek2 »

Pro KONDIKA, vykašli se na toho blba anonyma asi ho pokopala plochá baterka

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“