Neznámé faktury z Polska

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

Neznámé faktury z Polska

#1 Příspěvek od starecd »

Zdravím všechny, nesetkal se s tím někdo? V sobotu mi došel mail na zaplacení 510Zl, dnes jiní pazgřivci chtějí 4000Zl, samozřejmě jsem přílohy neotvíral. Co se s tím dá dělat? Děkuji za podněty.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#2 Příspěvek od satam »

Na podobné fórky odpovídám na adresu odesilatele nějakou blbost, sprosťárnu atp.
Buď bude ten můj email nedoručitelný, nebo se už neozvou :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Na podobný maily se zásadně nereaguje, odpovědí leda potvrdíš, že je adresa živá. Taky snad už žádnej e-mail klient nemá automatický stahování externích obrázků, který udělá stejnou práci. A když už o potvrzení nestojí, tak je adresa odesílatele podvržená, takže leda pošleš mail někomu, kdo o ničem neví.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Taky jsem tak reagoval, akorát mě zaráží, že je to podruhé za 2dny.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Ono toho chodi mnohem vic, ale vetsina se smazne hned na serverech. Nejspis ses nekde regnul a ted jsi stastnym prijemcem techto nabidek.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Vypadá to, jako bys ještě žil Internetem 90. let, kdy takovýhle vyfikundace ještě ani nebyly 8O.
Prostě, pokud odesíratele neznáš, ani to nečti a hoď to do spamů.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jjilek »

MetalGod píše:Vypadá to, jako bys ještě žil Internetem 90. let, kdy takovýhle vyfikundace ještě ani nebyly 8O.
Prostě, pokud odesíratele neznáš, ani to nečti a hoď to do spamů.
A pokud se opakuje mnohokrát shodná adresa odesilatele, tak zkus adresu zakázat na serveru (volny, seznam, centrum atd.), to zvládneš sám v nastavení.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#8 Příspěvek od monterjirka »

A je to hodně "hnusné" odesílateli odpovědět česky i anglicky něco v tom stylu, že tato adresa již není aktivně využívána, k další komunikaci použijte adresu.... (a dal jsem tam adresu jistého policejního pracoviště) ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Hlavne je to zbytocne, pretoze adresa odosielatela takychto mailov je bud nefunkcna alebo ukradnuta nejaka cudzia. Takze tvoja odpoved skonci ako nedorucitelna alebo v druhom (horsom) pripade posles spam cloveku, ktory s tym nema nic spolocne...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Jde tady hlavně o to, že na tvou adresu nikdo nic neposlal. To se rozesílá automaticky všem a čeká se jen na blbce, co jim jakoukoliv odpovědí dá svou konkrétní adresu na vědomí, aby si ji přidali do databáze a za nějaký čas se aktivuje databáze účelovým napadáním těch uživatelů, kteří jim dali
ochotně své emaily k dispozici.
Jediné řešení je tuto poštu označit jako SPAM a nastavit si, co se má dělat se spamem.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od radioelectrum »

nechci začínat nové téma, tak se zeptám tady.
nepřišel někomu z vás email kde odesílatelem jste přímo vy ? (email od seznamu) Mě se to před časem stalo, a mám blbý pocit že by to někdo mohl zneužít pokud by se za mne vydával. Bylo to sice od nějakého robota a text byl češtinou asi přes Google translator, ale nikdy nevíte.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od Prochy »

Tohle může zneužít, kde kdo. Není problém poslat email, který se bude tvářit, tak jak chci já, tzn. např. klidně info@seznam.cz apod. Pouze z hlavičky dokážeš poznat, kdo daný email skutečně odeslal. Většina serverů to hází rovnou do spamu, pokud se hlavička liší s názvem odesílatele, ale zrovna seznam nemá příliš dobré filtrování spamů.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Prochy píše:Pouze z hlavièky dokážeš poznat, kdo daný email skuteènì odeslal.
Nedokazes. Dokazes akurat zistit, cez ake servery to preslo.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od Prochy »

Máš pravdu, omlouvám se za mystifikaci. Ale už z toho se dá víceméně poznat, jestli se jedná o podvod nebo ne, i když ne na 100%. Jelikož většina spamů je odesílaná ze zahraniční serverů, málokdy jsou spamy rozesílané ze serverů jako gmail, či seznam. Nebo si to alespoň myslím.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#15 Příspěvek od satam »

Existuje tzv. 10timinutový email, který je těmito "otravy" hojně využíván. Prostě použije se a za 10 minut není......
A v emailu bývá pro blbce adresa pro odpověď :P :P :P

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“