Receiver Technics SA-DX950

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Receiver Technics SA-DX950

#1 Příspěvek od Ralph »

Mám receiver Technics model SA-DX950 a po jeho zapnutí se mi na displeji objeví chybové hlášení F70.Neví někdo z vás o jakou závadu se muže jednat??

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »


Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver Technics SA-DX950

#3 Příspěvek od stepa »

Ralph píše:Mám receiver Technics model SA-DX950 a po jeho zapnutí se mi na displeji objeví chybové hlášení F70.Neví někdo z vás o jakou závadu se muže jednat??
kdyz si pokladal dotaz,nepise ti to nahodou nejdriv abys zkusil google?

ale ono to je hodne namahavy co?

hlaska F70 znamena: "vyhorela vnitrni pojistka"

EDIT: Crifodo byl rychlejsi,jinak pridam jeste link
http://en.allexperts.com/q/TV-VCR-Stere ... 50-F70.htm

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

jinak v manuálu se praví:


Turn the unit off, disconnect the AC mains lead, then reconnect and turn the
unit on. Consult your dealer if “F 70” remains on the display.

Už to vidím, jak se český "dealer" podrbe za uchem a pak vysype postup k odstranění závady :lol: :lol: :lol:
Ti autoři manuálů jsou někdy pěkní 🤐.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

zase ta mravnostní policie... takže pěkně po česku: Z M R D I.

Budeme fakt z bastlírny dělat politicky korektní školu pro mladé jeptišky?

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od Ralph »

Tak jak říkáte,že vyhořela vnitřní pojistka,tak jsem všechny trubičkové pojistky proměřil a jsou v pořádku.Nevím přesně jak to myslíte,že vyhořela vnitřní pojistka.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

Ralph píše:Tak jak říkáte,že vyhořela vnitřní pojistka,tak jsem všechny trubičkové pojistky proměřil a jsou v pořádku.Nevím přesně jak to myslíte,že vyhořela vnitřní pojistka.
ja citoval ten odkaz...mrkni do nej

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#8 Příspěvek od Ralph »

dival jsem se tam,je tam něco popisované jako vnitřní pojistka,také jsem zkoušel resetovat celý systém a ani to nepomohlo.Přemýšlím jestli někdo tou vnitřni pojistkou nemyslel,že je vadný celý koncový integrovaný obvod a ten se musi vyměnit.Jenže jak to zjistit,jelikož tam jsou dva jeden který má integrované 2kanály a ten druhý ma v sobě tři kanály a měřit tam nic nelze jelikož se system po zapnuti po vteřině vypne a napiše F70.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Poláci na tom svým fóru píšou
Transmission error
F70
Abnormal communication between peripheral LSI and MICRO COMPUTRT

ale je to model 940, nevím jestli jsou error kódy intentické.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#10 Příspěvek od Ralph »

Kdyby někdo z vás znal nějaké upřesněni k tehle závadě F70,tak napište.Budu moc rád.Receivr jsem kompletně demontoval,zkontroloval srudenáky,proměřil ochranné odpory v napájecích větvích a zatím vypadá vše Ok,ale závada tam určitě někde bude ale jak na ni??

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Jedině že vyměníš ty hybridy za nové - je to tam Z.A.J.E.B.A.N.É takhle - ty hybridy mají diagnostický výstup a stačí, aby jeden kanál hlásil problém a je to vše v (_O_), protože se nehneš - všecko se OFFne...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

podobné závady a "možnost" jejich opravy mě utvrzujou v názoru, že ten analogový svět nebyl zas tak úplně špatný :?
takhle je člověk čím dál vydaný na milost nějakému neumětelskému programátorovi a jeho náladám. Stačí aby tam zakomponoval kolaps po xxx počtu přehrání nebo zapnutí a servis má vyděláno. Nebo ještě líp prodejna nových modelů. Kálet na takovu techniku :wink:

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Hop377 »

To Crifordo: Plne s tebou suhlasim a navyse mam pocit, ze aj spolahlivost bola uplne inde ako dnes.

viliam
Příspěvky: 92
Registrován: 16 led 2005, 01:00

#14 Příspěvek od viliam »

Ralph píše:Tak jak říkáte,že vyhořela vnitřní pojistka,tak jsem všechny trubičkové pojistky proměřil a jsou v pořádku.Nevím přesně jak to myslíte,že vyhořela vnitřní pojistka.
Tá vnútorná poistka nemusí byť trubičková, môže mať iný tvar napr. valček 6mm vysoký.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Ta "pojistka" vůbec nemusí být pojistka na desce, může to být pojistný prvek zaintegrovaný do hybridní struktury, takže jsi namydlený - opravdu jedině vyměnit hybrida (nebo hybridy). Před tím měněním bych ještě prohledal celou desku - její potisk a hledal nápis FUSE. Pro jistotu....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“