Domácí kino LG HT805 - špatně čte

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

Domácí kino LG HT805 - špatně čte

#1 Příspěvek od Rellik »

Zdravím vespolek, neměl by někdo náhradní laser (mechaniku) do tohoto domácího kina? Některé disky už nechce brát. Zkoušel jsem čistit čočku, profouknout celou optiku, ale nepomohlo to úplně. Nová mechanika se mi zdá celkem drahá a navíc jsem nenašel v republice nějakou dostupnou... Konkrétně jde o typ mechaniky - EAZ40060202 / AFP72917403
Je mi líto to zatím vyřadit z provozu, protože jinak to hraje parádně...
Poradí někdo jak to "vylepšit, nebo čím to nahradit?
Díky za případně odpovědi...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#2 Příspěvek od starecd »

Za DVD mechaniku 900Kč je moc? Vyčistit a trochu máznout pojezdy a zkontrolovat motorky.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#3 Příspěvek od Rellik »

Tak jelikož je to kino 5 let staré a ke konci se prodávalo za cca 3500,- tak se ta cena opravdu zdá trochu moc... No budiž, udělám ještě jednu očistu a uvidím... Dokud to bude brát aspoň těch 80% DVD, tak to asi nějakou dobu ještě vydrží... Pak se uvidí. Jen je škoda, že neumí číst MKV soubory. To bych i DVD oželel a pouštěl filmy z USB. Bohužel to ale neumí? MKV filmů mám totiž zazálohovaných celkem dost...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Ještě furt můžeš trochu "drbnout" do trimru, ale to bych udělal až naposledy. Mám tady CD přehrávač a někdo místo vyčištění rovnou drbl do trimru, po vyčištění a namazání jsem mohl vrátit trimr zpět. Ještě že tam ten magor udělal rysku :D

Jinak to už musí být nějaký zastaralý typ, já na recorderu Philip USB mám od r.2009 a tehdy už byly pouze repasované!

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#5 Příspěvek od Rellik »

Já tam USB mám taky, ale neumí pracovat s externím diskem (jde pouze "fleška") a jak jsem psal, neumí bohužel MKV formát. Včera jsem na podpoře LG našel nový firmware, tak to dám aktualizovat a uvidím... Předtím to ještě jednou vyzkouším vyčistit... Pak dám vědět jak to dopadlo...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

Tak to můj Philips MKV taky určitě neumí, ale to mně zas tolik netlačí.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

No a čím namazat vodící kolejničky laseru ? (DVD Toshiba) volejíčkem na kola a šicí stroje trochu zředěný IPA špiritusem ? nebo mě napadá jemný dětský olej na prdýlku Aviril z lékárny...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#8 Příspěvek od starecd »

Ne, nejlepší je silikonový, ideálně kdyby byl hustější.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#9 Příspěvek od Rellik »

No v práci používáme mazací sprej, který když se stříká, tak je tekutý jako silikon ale po chvíli na vzduchu zhoustne. Je to pak něco mezi tekutým silikonem a nějakou vazelínou. Má to měděný odstín. Bohužel co je to zač už asi nezjistím, používá se to jen sem tam a tak nádobka je už nečitelná (mělo to papírový popis). Myslím, že tohle by bylo asi ideální...

Co se týká dnešního čištění a aktualizace, tak to vypadá, že to proběhlo na výbornou. Deset z deseti "nejpoškrábanějších" disků to vzalo, takže problém nejspíš vyřešen. Jak dlouho to ovšem vydrží, se teprv uvidí... :) Možná to ještě trochu potřu tou vazelínou. Nerad bych to ale zase "rozhodil"...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “