Pomalý náběh mikroportů

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Pomalý náběh mikroportů

#1 Příspěvek od mi-ro »

Zajímá mě Váš názor hlavně z technického hlediska, proč má většina mikroportů tak dlouhou prodlevu od zapnutí po otevření mute. Běžně je to 2s i více. Je to vlastnost více přístrojů od různých výrobců. Mikrofonní handky většinou mají tři stavy, ON, MUTE, OFF. Při použití mute je to OK ale potřebuji dát "ruku" moderátorovi, který si s ní hospodaří třeba celý den a je tedy nutné ji i vypínat. Při zapnutí je ale nepříjemný výpadek. Sada je předem spárovaná, tedy dojde k příjmu, vyhodnoceni pilotu, otevření SQ. Otázka zlomku sekundy. Tak proč ty dlouhý sekundy? (PS stejný dotaz jsem hodil na FB-Zvukaři)
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Nemáš tam přijímač se 2 vstupníma tunerama, kterej realizuje tzv. "diverzitní příjem" = vybírá si ze dvou prostorově posunutejch antén ten signál, kterej je v danou chvíli lepší? Ty tohleto dělají - prostě jim to chvilku trvá, než vyhodnotí šumový pozadí a odrazy a pustí nf na výstup ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“