Krups XP7220, chyba č.5 (studená voda)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

Krups XP7220, chyba č.5 (studená voda)

#1 Příspěvek od Ferdinand »

Dobrý den,
vlastním zmíněnou espreserii Krups XP7220. Přibližně po osmi letech se začali vyskytovat problémy (občas se káva neuvařila, protékala odkudsi voda...). Zkrátka jsem udělal velký zásah. Vyčistil jsem vnitřek, vyměnil téměř včechny těsnění a o-kroužky. Kontroloval jsem i pružiny, nejsou-li zrezlé. Drobnou rez jsem očistil a pak je obě namazal.

Po smontování fungoval až do teď (cca 14 dní), kdy se jednoho dne neukončil proces přípravy kávy - voda tekla dále (asi půl litru, než mi to začalo být divné). Proces jsem stopnul. Pak proběhl autotest s výsledkem chyby č. 5. Napadlo mě profouknout průtokoměr - lopatky se točí, žel nepomohlo to.

Při spuštění vždy proběhne autotest, z parní trysky začne téct voda, ale je studená. Vůbec se neohřívá. Po chvilce na LCD naskočí zpráva s chybovou hláškou 5.

Máte někdo zkušenost s tímto strojem, případně kde by mohl být problém?
Napadá mě, jestli neumřelo topné těleso. Rád bych se nějak vyhnul tomu autotestu na začátku. Nejlépe nějak vyresetovat řídící jednotku.

Děkuji předem za všechny rady, příspěvky.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#2 Příspěvek od Ferdinand »

Prosím, opradu nikdo neví, čím by to mohlo být (chyba 5 je příliš obecná)? Já odhaduji topné těleso, ale je v podstatě nejdražším dílem v celém kávovaru a rád bych proto znal názor ještě nškoho jiného.

Děkuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Tak to teleso zmeraj, ci nie je prerusene.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Chyba č. 5 znamená to, že se při tlakování tlakového válce do něho nevejde tolik vody, kolik by se tam mělo teoreticky vejít (určitě jsem to už někdy tady popisoval) - presso toto bere ze začátku jako zavzdušnění přístroje a z toho důvodu odpouští vodu přes trysku. Takže by to teoreticky mohl způsobovat průtokoměr (nefunkční), válec (teče), rozdělovač (blbě nastavený), elektronika (cokoliv) a ještě pár dalších věcí, které mě teď nenapadly.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#5 Příspěvek od Ferdinand »

Rozdělovač se dá nějak přenastavit? Průtokoměr jsem měl venku a točí se, ale to asi nebude zarůka, že je v pořádku?

Mě se zdá divné, když ho spustím, že na displeji je informace o předehřívání, ale voda z trisky je studená. Pozoroval jsem, že tlakový válec dělá takové štábní cvičení (stlačí se => triská voda => vyjede nahoru => vrátí dolu, ale ne úplně, asi jen o ½) a následně naskočí chybová hláška a konec.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

To cvičení s válcem napovídá problémům s průtokoměrem - ten odpad od Aweca (co tam montuje Krups) ani katalogový list nemá, tak se zkus třeba Digmesu - zapojení máš na třetí straně katalogového listu.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#7 Příspěvek od Ferdinand »

Dobře, díky. Kouknu, kdy bych ho pořídil.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#8 Příspěvek od Ferdinand »

Zdravím,

tak nyní píši výsledek po výměně průtokoměru, který konečně dorazil včera. Problém vyřešen. Preso chvíly přemýšlelo (předehřívání, pak propláchnutí) a nyní kávu bez problému vaří.
Jediná věc, která je tedy dlouhodobější je, že mi káva připadá slabší. Nevím, jestli mele menší dávky, ale i když mlýnek nastavím na jemno, moc se toho nezmění. Lze s tím něco dělat?

Jinak, děkuji pomoc!

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#9 Příspěvek od Ferdinand »

Dobrý den,

lze něco udělat s tím dávkováním kávy? Myslím, že by mohl dělat trochu větší. Silná káva už je naopak moc. Chtělo by to tak nějak něco mezi. Vím jen, že nějak se to nastavit dá, ale je na to potřeba nějaký hmat. Jak se dstat do toho nastavení?

Děkuji

Zamčeno

Zpět na „Bílá technika“