Nokia RM-518 model :3720c-2

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

Nokia RM-518 model :3720c-2

#1 Příspěvek od ARDO »

S tímto telefonem je takový zvláštní problém.Při nabíjení ztratí z ničeho nic signál.
Po odpojení nabíječky se již neukáže (ani po vypnutí a zapnutí).Signál naskočí až po 4hodinách sám od sebe.

Pak jsem si všiml,že bez předtím připojené nabíječky sice kolísá,ale nespadne k nule..

stejná nabíječka na jiném telefonu tuto vadu nevyvolá,ale to taky asi nemusí ještě nic znamenat.Jak budu mít u sebe osciloskop,tak změřím zvlnění napětí z nabíječe.

Nebo je tento projev vady klasickou vadou u těchto nokií?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Myslím, že pokud by byl problém vyvolaný nabíječkou, projevil by se ihned po jejím připojení. Ne až po nějaké době. Jako např. u AC-10E, které dokáží zabokovat dotykáč.
Tady bych spíš hledal problém jinde.
Začni tím, že zkusíš jinou SIM.Pak očisti kontakty na baterii, jejich protikus.
Podívej se, jestli není zamáčklý pin od antény.
Další laborování už by potom chtělo GSM tester a spektráč.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od ARDO »

Děkuji za Vaši odpověď .

Cca 10minut po připojení nabíječky je telefon bez signálu.Jinou SIM jsem vyzkoušel.Tou to není.Ten Pin od antény a ty kontakty na baterii vyzkouším

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Ještě jednu věc zkus- pokud nebude mít telefon signál, vlez do Menu, do Nastavení, najdi Ruční vyhledávání sítě a zkus jej spustit. Napiš, co ti to najde, nebo nenajde.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od ARDO »

Zatím jsem moc nestihl postoupit,ale na to,co jste psal mohu odpovědět.

Ve stavu ,kdy je telefon bez signálu a dám ruční hledání,tak nenajde žádnou síť.

Teď bude více času,tak telefon rozdělám :)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Pokud nic nenajde, tak by problém mohl být kolem recieveru. Zkusím příležitostně pohledat, jestli k tomuto modelu mám ještě nějakou dokumentaci.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#7 Příspěvek od denis15 »

Mě to dělal samsung - u máti je na střeše BTS a jakmile jsem k ní přišel, signál se tvářil že je, ale telefon hluchý, nenašel síť. Restart a vše OK....
Třeba to je problém SW.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“