OTF C448

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

OTF C448

#1 Příspěvek od urbanek »

Zdravím,
u této televize nefungovala korekce podušky. V celku běžná závada - L203 měla záviťák a následkem toho byl spálený R228 a doslova upečený C233. Po výměně už korekce funguje, na trimry jsem nemusel sáhnout, ale obraz je u vrchu zvlněný - viz foto. Je to jen cca 2 cm pruh u vrchu. Zbytek obrazu je perfektní. Napětí sedí podle schématu, elka ve zdroji i v KSŘ vyměněny, zkoušel jsem i měnit VD202, VD204, VD205, a nakonec i to TDA8145 ale žádná změna. Nesetkal se někdo s něčím podobným?

Pak mám ještě jeden dotaz k této TV. Nevíte jak se dá uložit do paměti nastavení hlasu, jasu barev... atd.? Mně se to jednou nějak podařilo metodou "zmáčkni všechno co se dá a vono to něco udělá" ale podruhé se mi už tu správnou kombinaci nepodařilo najít...
Přílohy
11111.jpg
(55.6 KiB) Staženo 95 x
Naposledy upravil(a) urbanek dne 13 črc 2007, 15:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#2 Příspěvek od jave »

Obrazek nefunguje, ale bacha pokud mas spaleny tistak apod kolenm te civky. Jednou jsem se 2 tydny hledal s necim podobnym a nakonec stacilo vydrbat tistak

Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od ICE »

obrázek nefunguje, roztřepaný obraz v horní části jsem měl také, vadný impulzní kondenzátor v korekcích.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od urbanek »

Díky za rady. Obrázek už snad bude fungovat. Tišťák spálený není, ještě tedy zkusím ty impulsní kondy...

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od silio »

Neviem presne u tohto TV,ale zvyčajne to to funguje na princípe,stačiť tlačítko STORE,potom tlačítko OPTIMÁLNE HODNOTY a opäť potvrdiť STORE.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jef111 »

Tak mě obrázek zobrazit jde.
Tuto závadu jsem už u podobných OTF viděl mnohokrát, nikdy to ale nebylo tolik viditelné, abych to považoval za závažné natolik, abych se tím zabýval (zákazník o ničem takovém nmluvil, tak jsem to neřešil). U jedné Color 467 co mám doma jsem se na to chvíli zaměřil, ale na zdroj poruchy jsem nepřišel. Myslel jsem vadné elyty v napájení ale tím to nebylo tak jsem to zatím nechal stát. Samotného by mě řešení zajímalo, viděl jsem to (mírně) už u několika OTF co mi v poslední době prošly rukama, bude to typická závada. U té Tvojí je to docela výrazné, chtělo by to opravit.
Jinak ten návod na uložení jak píše Silio funguje u všech OTF této řady (pokud se nemýlím :) )
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od urbanek »

Ono jde hlavně o to, že čím víc se snažím tou korekcí vyrovnat prostřední část obrazu tím víc se mi to u vrchu kroutí. V korekcích a okolo vn už jsem vyměnil všechny kondíky, ale žádná změna. Ještě budu pátrat...
Jinak co se týče toho uložení nastavení tak tady je to trošku jinak. Toto je jedna z mála OTF s frekvenční syntézou a veškeré ovládání vč. ladění se dělá přes DO. Když se přepnu do módu kde se ladí, tak tlačítko pro optimální hodnoty (PP) slouží zároveň pro uložení nadaděné předvolby. Když ladění ukončím funguje to tlačítko už normálně pro nastavení optimálních hodnot. Proto to nejde udělat výše uvedeným způsobem jak u jiných OTF...

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od urbanek »

Tak jsem zase chvíli experimentoval. Zjistil jsem že když zvýším kapacitu C225 na dvojnásobek, podaří se korekce nastavit tak že je to téměř ideální. Samozřejmě je mi jasné, že tím neodstraním příčinu ale následek, ale už fakt nevím co s tím. Všechny kondíky v korekci a v KSŘ jsem zkoušel měnit, odpory jsem proměřil, napětí taky sedí...
Další věc, která mě docela zaráží je že cívečka pro korekci linearity L202 se dost hřeje. Linearita taky není ideální. Myslel jsem si že je ta cívka taky špatná, ale zkoušel jsem ji převinout a žádná změna...

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od urbanek »

Tak už jsem aspoň přišel na to jak se ukládá to nastavení. Ono se totiž ukládá automaticky při ukládání naladěné předvolby...

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#10 Příspěvek od silio »

urbanek píše:Tak už jsem aspoň přišel na to jak se ukládá to nastavení. Ono se totiž ukládá automaticky při ukládání naladěné předvolby...
No vidíš,aký si šikovný :lol:

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jef111 »

silio píše:
urbanek píše:Tak už jsem aspoň přišel na to jak se ukládá to nastavení. Ono se totiž ukládá automaticky při ukládání naladěné předvolby...
No vidíš,aký si šikovný :lol:
No jo ale příčinu toho zdeformovaného obrazu jsme se ještě nedozvěděli. Docela by mě to zajímalo. Myslím, že to tu někdo bude znát.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#12 Příspěvek od bu2520 »

jestli si dobře pamatuju, u monitorů mi toto zvlnění obrazu dělalo když jsem měnil cívku v podušce a měla nižší indukčnost.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“