Servisne menu OVP CTV252 (přesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
polykarp
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2014, 02:00
Bydliště: Violin okr.KN

Servisne menu OVP CTV252 (přesunuto)

#1 Příspěvek od polykarp »

Zdravím všetkých. Potreboval by som poradiť ako sa dostať do servisného menu tohto TV.
Potrebujem nastaviť podušku. V obvode korekcie podušky som už vymenil všetko čo i len trochu vadné a stále nemôžem dostať podušku do normálu. Nech robím čo robím stále je tam. Ak mi nepomôže servisné menu tak už mi ostáva len vymeniť VN trafo.

Ďakujem za všetky rady a odpovede.
Přílohy
P4200001.JPG
(142.04 KiB) Staženo 138 x
Tvrdiť že tvoj operačný systém je najlepší na svete je ako tvrdiť, že McDonalds robí najlepšie jedlo na svete.

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#2 Příspěvek od juca »

V 252 servis menu nepotrebuješ,máš tam ešte chybu.Pozri okolo TDA4950, R,C, L a hlavne L170
juca

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

polykarp píše:... Ak mi nepomôže servisné menu tak už mi ostáva len vymeniť VN trafo.
Nepomůže ti ani jedno, ani druhé.
Pomůže ti jedině si projít tady to fórum - uvedená závada tu byla mnohokrát probírána :wink:
A v Profi sekci bys s takovým dotazem neměl vůbec vylézat 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
polykarp
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2014, 02:00
Bydliště: Violin okr.KN

#4 Příspěvek od polykarp »

juca píše:V 252 servis menu nepotrebuješ,máš tam ešte chybu.Pozri okolo TDA4950, R,C, L a hlavne L170
TDA4950 je nový, L170 je nová a všetky RLC v obvode EW sú preskúšané a funkčné. TV mal pôvodne buchnuté BU kvôli uschnutým elitom. A tiež sa mi podarilo odpáliť TDA8143. Teraz už podozrievam iba VN trafo, ale ak ma niekto iný nápad sem s ním.
Nepomůže ti ani jedno, ani druhé.
Pomůže ti jedině si projít tady to fórum - uvedená závada tu byla mnohokrát probírána Wink
A v Profi sekci bys s takovým dotazem neměl vůbec vylézat Shocked
Fórum o tejto Závade som preliezol skrz na skrz a moju popisovanú chybu to nerieši

profisekciu som zvolil kvôli relevantnej odpovedi od profíkov. Ale ak je to problém prosím moderátora o presunutie do správnej sekcie.
Tvrdiť že tvoj operačný systém je najlepší na svete je ako tvrdiť, že McDonalds robí najlepšie jedlo na svete.

Uživatelský avatar
polykarp
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2014, 02:00
Bydliště: Violin okr.KN

#5 Příspěvek od polykarp »

Majstri beriem všetko späť. Bola to chyba z nepozornosti. Miesto spáleného R174 - 47R som osadil o dekádu vyšší, teda 470R. Takže problém poriešený. @juca mal si pravdu a ďakujem ti za navedenie.
Tvrdiť že tvoj operačný systém je najlepší na svete je ako tvrdiť, že McDonalds robí najlepšie jedlo na svete.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“