RMGF RFT SC 1810 filtry mezifrekvencí

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

RMGF RFT SC 1810 filtry mezifrekvencí

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím přispívající . Našel jsem tento stroj , bohužel jen s jednou bednou . Absolutně hluchý . Oba filtry pryč . Muratu jsem přehodil za ten čtyřvývod . Ale co s tou kostkou . Co tam dáváte nyní ? Toto se soudruhům ale opravdu nepovedlo .... Abych se k tomu dostal , vyndal jsem desku mgf . Je netknutá , jestli ji někdo za poštovné chce , ať pošle adres .
Přílohy
mgf 1810.JPG
(44.91 KiB) Staženo 155 x
filtry.JPG
(73.19 KiB) Staženo 144 x
SC 1810.JPG
(20.93 KiB) Staženo 146 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Na pozici Z201 patří dvojitý SAW filtr SFW 10,7 MA (nebo SFJ 10,7 MBS).
Ta modrá kostka v cestě AM mezifrekvence je magnetostrikční filtr Tesla 455 kHz (tuším, že byl i v tranzistoráku IN70).
Bolešt toho stroje dnes budou hlavně přepínače.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Ta modrá kostka je piezoelektrický MF filtr, co byl třeba v rádiu Tesla Finále. Blbý na tom filtru je, že má plastový nosiče těch piezokeramických rezonátorů a oni jednou povolí a ty tyčinky vypadnou. Kolikrát tomu stačí jen upadnutí plošného spoje s tím filtrem na zem. Vrátit tam nejdou, protože jsou velice malinký. Zkusil jsem místo něj použít ten klasický žlutý, co je v každým současným "analogovým" AM/FM rádiu. Je ale potřeba poladit vše okolo MF.
- na chladičích si zkontroluj ty "štuple" - pokud je budeš mít vadný, či chybějící, hrozí zkrat. Já je nahradil podložkama z "jahodovýho dřeva".

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Já myslel , že je jasné , že filtry znám , ale co tam dát místo toho na AM . FM je jak píši vyřešeno . Měl jsem kdysi tyto AM filtry modé , červené zelené (asi z AGB blahé paměti). Ale již nemám , co tedy nyní . Dokonce myslím , že v jednom Tesla autoradiu byly dva ... Stejně to budu provozovat na FM , ale když už je to venku ... Děkuji za určení náhrady za modrý AM filtr . Míval jsem ještě stejnou kostičku stejného rozměru se zaobleným vrchem v čirém plastu , ale již i ty došly ...

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#5 Příspěvek od kybl »

O tu desku bych mel zájem.Mám stejný stroj.Pokud by jsi měl i mechaniku,nebo něco jiného beru.Díky předem.
Roman

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od OK2STO »

Zdar, ty filtry byly červené, zelené a modré 455 kHz, výroba NDR, lišily se
šířkou propouštěného pásma, ten modrý byl nejužší,
ty průhledné se zaobleným vrškem byly Tesla a 465 kHz.
Jarda

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Dobrý člověk ještě žije a tak mi kolega Dalibor nezištně věnoval "velké" filtry . Provedl jsem ihned delaboraci jednoho kusu . Jeho modrá třetina se dá přímo použít , červené jsou asi zádrže , na ty to nejede . Poté jsem namontoval komplet filtr a také jede . Takže si případně vyberte . Ještě jednou poděkování Daliboru .
Přílohy
IMG_1201.JPG
(36.22 KiB) Staženo 163 x

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#8 Příspěvek od weed_smoker »

Ty červený a modrý filtry RFT bych někde pár kousků měl,zelenej a tmavozelenej asi jeden.
BTW.Trojnožek v keramice mám hodně,hlavně 10.7M,6.5M a 5.5M.
Vše použitý.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“