Škoda Columbus RNS 510

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Škoda Columbus RNS 510

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím. Kamarád mi donesl toto autorádio s tím, že mu přestalo fungovat zadávání údajů na dotykovém displeji. Když se rádio zapne knoflíkem tak normálně se displej rozsvítí, naskočí logo, rádio a nakonec klávesnice pro zadání PIN kódu. Zde to všechno končí neboť nelze vyťukat příslušný kód jelikož obrazovka nereaguje na dotyk.
Rádio jsem rozebral a po podrobné prohlídce přes hodinářskou lupu jsem našel jednu součástku která se jevila jako spálená (viz příloha-foceno USB mikroskopem). Zprvu jsem ji pokládal za kondenzátor, pak za rezistor ale nakonec jsem zjistil že je to tlumivka.
Vyměnil jsem jí za dobrou z druhé desky toho samého autorádia (práce to byla...to vám teda řeknu), ale situace se nezměnila. Nemám s opravou tohoto typu rádia nijak moc velké zkušenosti proto se obracím zde na vás zda někdo s tím máte více zkušeností a věděli by jste mi poradit na co se mám zaměřit.
Také by se mi hodila schéma, na netu jsem jí však marně hledal, možná že je někde.
Přílohy
Sat Apr 22 12-13-47.jpg
Součástka vypájená
(29.81 KiB) Staženo 275 x
Sat Apr 22 11-01-27.jpg
Nalezená součástka
(87.25 KiB) Staženo 270 x
IMG_20170423_123626 – kopie.jpg
Již vypájená tlumivka. Místo označeno černým kroužkem.
(192.22 KiB) Staženo 313 x

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od GeorgeB »

Jen taková otázka-při zapojení na "stole" je napúájen i pin SAFE na zadním konektoru?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od otakarv »

Není ale autorádio bylo napojeno přímo v autě a situace byla ta samá.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“