Články v PE/ARA

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Poslal už někdo z vás do redakce nějakého časopisu nějaký článek, který by mohl úroveň časopisu pozvednout na žádanou úroveň?

Ano, už něklikrát.
8
16%
Ano, jednou.
7
14%
Ne, ale zrovna něco píšu.
1
2%
Ne a ani se nechystám.
27
54%
Píši na svůj web.
7
14%
 
Celkem hlasů: 50

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

Články v PE/ARA

#1 Příspěvek od Neniu »

Každou chvilku někdo frfle, že v časopisech, hlavně v těch česko-slovenských, nic moc není a že to je samá reklama a že by to chtělo nějaké dobré články a autory a to dobré ještě ověřené třeba redakcí.

Tak se ptám: Poslal už někdo z vás, či spíše nás, do redakce nějaký článek, který by mohl úroveň časopisu pozvednout na žádanou úroveň?

Když se tak zamýšlím nad tímto dotazem, říkám si, jestli jej nemám dát do Hjězdné pjechoty nebo rovnou do Warzone. Pak si ale říkám, že se třebas nebudeme hádat a dobereme se k nějakému zajímavém výsledku :-) (jen tedy nevím, kde se ve mě ten bezbřehý optimismus bere...)
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Jde o to, kdo by ty články psal a o čem. A kdo by autorovi za ty články platil tak aby se mu vyplatilo něco vymyslet, postavit, vyzkoušet a ještě napsat o tom čtivý článek?
Tady se v poslední době píše o někom jehož jméno nesmíme vyslovit co nějaké články posílá.

Napadá tě, na jaké téma by ty články měly být?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Původně jsem čekal zas nějakou provokaci.

Musím ale přiznat, že ten dotaz má logiku.

Bohužel myšlenka nakonec - podle mě by to měla být redakce AR, která by aktivně vyhledávala autory. A ne, že jim dá pár stovek za hromadu hodin práce a k tomu přibalí metrák reklam s tím, že si sami autoři musí na svůj článek vydělat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Jde o to, kdo je redakce AR, jak to táhne, jestli nejsou na pokraji krachu. Už tu vycházelo pěkných pár zajímavých časopisů, například Hudba a zvuk, Elektronika (jeden článek mi tam vyšel), z poslední doby Robot Revue (nebo tak nějak) a kde je jim konec. Pamatuji, že se dřív dala číst Sdělovací technika, ted když jsem na nějaké výstavě a tam nabízejí výtisky zdarma, tak si je ani neberu, proč taky.

Možná by mohlo vyvinout aktivitu ministerstvo školství nebo jiná co by to aspon částečně do jejich náplně spadalo - co třeba ministerstvo obrany, něco jako Svazarm. Případně vysoké školy by mohly zadávat diplomové práce co by byly určené ke zveřejnění v časopisech Ale tam bych čekal milion šest velmi vážných výmluv, proč to nejde.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

Loni jsem měl nutkání zaslat jim svoji konstrukci. Nějak se k tomu nemůžu dokopat protože je dost specifická a pořád je pro mě lepší žít s pocitem sebeuspokojení, že to funguje, než řešit kritiku jak by to šlo udělat lépe.
Koneckonců posuďte sami jestli to má cenu...
http://cs.kentoya-club.com/forum-tema/v ... komer-1962

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když si vezmu, že mně chodí zadarmo třeba http://infocube.cz/cs/eem/ , což je čistě klasická reklama, ale já se z toho dozvím hromadu zajímavých věcí, tak AR je proti tomu dinosaurus.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Honza_dy píše:Koneckonců posuďte sami jestli to má cenu...
Nemá. My tady taky nemáme reklamu. Sorry.
Přílohy
h_ad.jpg
(67.21 KiB) Staženo 188 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Připojuji se, na odkaz jsem se chtěl podívat, po výzvě na vypnutí adblocku jsem to zase zavřel, adblock vypínat kvůli tomu nebudu, tolik mě to zase nezajímá.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#9 Příspěvek od Honza_dy »

Pánové omlouvám se, ale není to moje vina. Jedná se o fórum majitelů čínských skútrů na kterém se také vyskytuji.
Já si také musel vypnout ADB. A stejné restrikce jsou i na suzuki fóru což mi doufám Hill potvrdí.
Jestli jsem tímto porušil některé z pravidel, jsem připraven přijmout následky.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Problém v tom nevidím, že se musí z něčeho platit provoz chápu, když přístup na takovou stránku potřebuji, adblock vypnu, když přístup nepotřebuji, nevypínám ho a návštěvu oželím. Pravidlům by toto snad žádným odporovat nemělo, to by bylo už poněkud příliš militantní. Takže se nemáš za co omlouvat, tvůj web ani tvůj příjem to není. Dal jsi odkaz na svojí tvorbu, což je chvályhodné, i když to má malý háček :-) Koho to bude zajímat, podívá se i tak.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#11 Příspěvek od Honza_dy »

Pánové nemám zájem tady vyvolávat problémy. Odkaz jsem dal v dobré víře s obsahem k původnímu tématu vlákna. Osobně na prohlížeči flash nemám a adb jsem pro konkrétní cíl vypnul, protože stránky jsou pro mě důvěryhodné.
Jestli je v mém prvním příspěvku problém, poprosím některého z moderátorů o smazání odkazu s tím, že případným zájemcům jej pošlu přes SZ.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

Nemám problém vypnout AdBlock (dnes Ublock). Ale musí to stát za to.
Proč si má člověk každé dva roky updatovat hardware? Jen proto, aby mu jeho HW zvládal zobrazit dynamicky přidělovanou reklamu, plnou číčovin ve flash apod? Ublock umožňuje mým starým strojům být (relativně) online.

Kdyby se chtělo, vše se omezilo na statické obrázky, tak by to snad nikdo neřešil...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

Je to přesně tak, jak to napsal Zdenek.
Už jsem mockrát měl cukání tam dotyčnou věc poslat, ale odradilo mě množství času, které bych musel věnovat přípravě kompletních, perfektních podkladů v podobě, jakou vyžaduje redakce, postarat se o autorské právo, neboť už nejsou 80. léta 20. století, upravit balíky dat ke článku, ke schématům i k plošňákům do jimi požadovaného formátu a verze plus všecko, co s tím souvisí.
Tak trochu jsem vždycky obdivoval lidi, co publikovali něco složitějšího právě v těch dřevních, elektronkovo-germaniových a zčásti i křemíkových časech. Byl předepsán počet úhozů strojopisu na řádek a počet řádků na stránce, autor riskoval pověst a často i prohrál v nerovném souboji s kresličkami, co se týkalo chyb při překreslování schémat i desek, někdy vypadl i kus textu při zalamování atd.
Teď je to paradoxně jakoby mnohem jednodušší, dostát všem požadavkům redakce, ale ony ty PC i tak sežerou spoustu času, program-neprogram.
Prostě mi z toho vždycky vyšlo to, že redakce sama těmi podmínkami sice "filtruje" kdejakou ptákovinu, kterou jim kdo pošle, ale že tu filtraci trochu přepískli. Na druhé straně sami do časopisu vkládají záležitosti, řekněme triviality, které si už dvacet let každý může během pár sekund najít sám a v potřebné verzi.

Jo a ještě bych doplnil, že s mými XP už pěkně dlouho není nějak kompatibilní Adobe Flash Player, ale kupodivu mi to vůbec nepřekáží a nevadí :-)
Co potřebuju najdu a otevřu, komunikuju s kým chci a kde chci a jestli jsou mé XP už dávno out kvůli třeba sociálním sítím, nebo nějaké jiné podobné pčovině? No a ? Já nemám a ani nepotřebuju, necítím se být sociálně vyloučený, abych měl potřebu se družit na sociálních sítích - opravdu. Mnohem lepší je, jít s kámošema, kámoškama a vnukama někam jít rozdělat oheň a opéct buřta.
Z některých vnoučat mých kamarádů už se na podobných externích činnostech stali skoro závisláci. Ale furt lepší, jako kdyby se z nich stali závisláci na PC, telefonech co už dávno nejsou telefony a všelijakých závadných sítích se závadným obsahem...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

AR neberu už dlouho, postarali se o to sami tím svým obsahem a reklamama. ADblock nepoužívám a odkaz od Honzy mi funguje - dobrý nápad, ale do AR bych ho jako házení perel sviním nedoporučoval, spíše na to fórum pro druhé motoristy (tam budou 10x vís nadšení). Odkaz od Zdenka na eem je fakt dobrá ukäzka toho, jak AR upadlo - ještě ta jednotlivá čísla eem stáhnout.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#15 Příspěvek od ZVUK2000 »

AR je elektrotechnický časopis plný reklam. Pamatuji reklamní casopis EI (ElektroInzert) plný schémat :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“