Řadová bakelitová svorkovnice

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od drabek06 »

Tak jako asi by to taky šlo, ale tahle svorkovnice má i popisový pole, takže celá instalace bude maximálně přehledná. Další věc je ta, že se v týhle svorkovnici slejzá propojení od bytovejch zvonkovejch tlačítek od všech bytů na patře. Proto bych chtěl tuhle svorkovnici zachovat. Ještě mě napadla Krone svorkovnice, ale to by byl šílenej pavouk . . .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Dej na modlení , že je tam máš . Vše nové , mimo zalta bude na h o vno . Nic nečisti a zapoj to .

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od drabek06 »

Už ani nevím jak a kdy, ale přišel jsem na to, že když se dostane Cillit Bang na něco měděnýho, tak po chvíli to ten povrch krásně vyčistí a je jak novej. Tak jsem teď šoupl nějaký starý mosazný šroubky a fastony do toho cillitu a taky ho to krásně vyčistí. Není to jako u tý mědi, ale znát to rozhodně je.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Materiál je pasivován a ty ho nabídneš zničení ..... Mosaz je korozně slabě obranná .

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od drabek06 »

No a ten Sitol s tím povrchem udělá co? Případně jsem četl, že pomáhá ponoření do horký jarový vody na 24 hodin.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Na věci NE Z HNILÍKU se mi osvědčuje povařit je v hrnci s vodou, do který hodím prášek do myčky na nádobí. Množství - zhruba do 3-4 litrů vody dám dávku jako na jedno mytí v plný myčce (odhadem 30-50g prášku). V tom nic kyselýho není, jeho reakce je z principu spíš víc zásaditá než neutrální. Zkus to na pár kouskách, uvidíš.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od drabek06 »

Dobrej nápad :wink: Je fakt, že myčka umyje i to, co běžně umejt ničím nejde . . .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

U tý myčky a prostředků do ní je to způsobený hlavně tím, že u myčky se předpokládá provoz bez kontaktu s lidskou rukou během mytí, takže ty chemikálie do ní jsou o poznání agresivnější - a hlavně mají louhovou = zásaditou reakci, což žádný běžný saponáty ani jiný domácí úklidový prostředky nemají - právě proto, že alkálie víc leptají kůži než chemikálie s neutrálním až mírně kyselým pH. Prostředky na nádobí se vyznačujou tím, že se v nich až na některý typy alergiků můžou lidi cachtat jako v pěně do koupele - a nic to s rukama krom rozmočený kůže neučuní. Ale zkus si namočit ruce bez rukavic na 10 minut do roztoku prášku do myčky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“