Myčka - nízká hladina vody

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Caesar
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2017, 02:00

Myčka - nízká hladina vody

#1 Příspěvek od Caesar »

Ahoj,

mám problém s myčkou. Napouští málo vody, hladina je hluboko pod spirálou, v podstatě zároveň s kovovým dnem. Už to dělá nějakou dobu, sváděl jsem to na nízký tlak vody, protože jsme s ním měli velké problémy (nakonec byl vadný regulátor - omezovací ventil tlaku, který už moc neotevíral). Nicméně myčka napouští stále stejně málo. Dnes jsem se v ní několik hodin hrabal, zjistil jsem následující:

- přívod vody - elektroventil, hadice, atd. jsou v pořádku, pokud hadičku a napouštěcí nádržku dám mimo myčku, bude napouštět nekonečně, tlak je dobrý
- ostatní hadice a hadičky čisté, napouštěcí ventil v myčce (otvor nahoře) čistý, voda však dovnitř mycího prostoru teče poměrně slabě (přes napouštěcí nádržku, která je však čistá a průchozí)
- plovák na dně je OK, nespíná
- hydrostat a pressostat 140-120 jsem odpojil, profoukal, zdá se, že spínají v pohodě, uvnitř jsou úplně čisté, hadičky taktéž OK

Dříve to ta myčka ovšem nedělala, napouštěla vody dost, až pod ohřívací spirálu. Nyní napouští o mnoho méně. Mám podezření, že by mohl být nějak vadný ten pressostat (hladinový spínač - niveau), ale jak říkám, na fouknutí reaguje normálně a uvnitř není smítko, vše jako nové.

Máte ještě nějaké tipy, čím by to mohlo být? Nebo je třeba ten pressostat vyměnit (raději se ptám, než vyhodím 500 za nový, co mi stejně k ničemu nebude).

Myčka je to čínská Matsui, je ovšem poskládaná z dílů jako běžné typy myček jiných značek, některé evropské výroby. Podle obrázků různých myček prostě kopie nějakého standardního typu. Shoduje se třeba s BAUMATIC.

Jinak vše funguje normálně, myčka topí (jednou už jsem měnil termostatický spínač), napouští, vypouští, myje. Jenže myje blbě. Na každý cyklus tedy kyblíkem dolévám vodu, aby byl výsledek lepší. Což je otrava.

Díky za každý typ, ještě se mi ten kousek nechce vyhodit, protože myje líp, než některé novější a dražší myčky, se kterými jsem měl tu čest. A navíc nejsem ten vyhazovací typ, když jde něco spravit, tak to zkusím :)

Přeji hezký víkend.
Přílohy
70814.jpg
Pressostat 140-120
(50.42 KiB) Staženo 284 x

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

Zkusil bych zvednout hladinu tím zakápnutým štelovátkem.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

to bych nedělal, spíš bych prověřil celý přívod vody do myčky není li přicpaný vodním kamenem a nebo otvírá li ventil naplno.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#4 Příspěvek od doktor365 »

Já bych řekl,že je to taky tím presostatem. I když tam bude malý průtok tak by měl vypnout přívod vody až po dosažení hladiny. Zkus ho proklemovat schválně kolik napustí vody.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

nemusí často je omezený časem.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Okoukl bych labyrint, který je na boku myčky. Přes něj se myčka napouští a zároveň přes něj jde voda do dekalcifikátoru. Vede tam několik nepříliš silných hadiček. Některé z nich jsem měl plné takového mazlavého blátíčka které omezovalo průtok vody. Stejně tak ho omezoval vodní kámen v jedné části labyryntu. Myčka kvůli tomu napouštěla dlouho a nenapustila správné množství vody.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Caesar
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2017, 02:00

#7 Příspěvek od Caesar »

Ahoj,

labyrint a všechny hadice a hadičky jsou čisté, úplně v pohodě. My tady máme měkkou vodu, takže vodní kámen dělá minimum škod. Přes labyrint to napouští, ale hlavním otvorem, který jde do mycího prostoru, tam jde voda jen slabě. Takže možná opravdu napouštěcí elektroventil neotvírá úplně. On se totiž labyrint napustí docela rychle, přepadem do myčky jde málo, ale do hadičky dále už jde dost, takže myčka usoudí, že je plná. Myslím, že by tedy právě v tom elektroventilu mohl být problém. Kdyby totiž dával větší tlak, tak teče nejen do hadiček, ale teklo by větším proudem i do myčky, čímž by se víc naplnila. Zevnitř to vypadá dost chabě, fakt tam natéká voda jen dost slabě.

Je to tedy možné, že ten ventil otvírá jen částečně? Nebo je to hloupost? Mám tady na dvorku ještě nějaké staré pračky, Whirlpool a Ardo, zkusím kouknout, jestli v nich náhodou nebyl stejný napoušťák.

Díky

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Jsi si jistý, že v těch hadičkách opravdu nic není? To blátíčko není vodní kámen z tvrdé vody. Ten jsem měl jen v labyrintu.
Jestli to jde, tak od ventilu odpoj hadici co jde do myčky. Místo ní připoj kus jiné, konec dej do kýble a zkus zapnout myčku. Uvidíš hned, jak moc to z něj teče.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Caesar
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2017, 02:00

#9 Příspěvek od Caesar »

To jsem udělal. S labyrintem i bez, vypadá to, že teče dost (bez labu), ale že by v tom byl nějaký extra tlak, to se říct nedá, skoro úplně se to dá ucpat prstem, jen trochu stříká mimo. Z hadice přívodu před ventilem jde tlak větší.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Ještě mi napadla jedna věc. Jestli máš možnost, připoj myčku hadicí bez ventilu rovnou na roháček. Uvidíš hned, jak to teče a kde je chyba.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Caesar
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2017, 02:00

#11 Příspěvek od Caesar »

Ok, dík za tip. Zkusím to propojit bez ventilu a uvidím, jak to teče do labyrintu a dovnitř.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Tak jak to dopadlo, uz to funguje?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Caesar
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2017, 02:00

#13 Příspěvek od Caesar »

Neměl jsem na to čas, tak jsem dolíval kýblem. Dnes jsem koupil nový napouštěcí elektroventil, je tam rohový, ale to není důležité. Vyměnil jsem ho, dal jsem i novou napouštěcí hadici, protože ta stará už tekla, a stejně to po zprovoznění napouští málo. Asi stejně jako předtím, přičemž se mi zdá, že ta hladina ještě časem klesá, dříve tam byla alespoń nějaká hladina, teď už to napouští úplně minimum. Myslel jsem, že je to tím ventilem, ale není.

Co dál, nějaké tipy? Mám to rozdělat a natočit to napouštění labyrintu? Díky.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

Já to vidím na ten labyrint. Bude tam kámen nebo blátíčko, případně od každého trochu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Caesar
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2017, 02:00

#15 Příspěvek od Caesar »

Ahoj,

tak labyrint je úplně čistý. Viz foto 1. Pro jistotu jsem ho nale nechal ještě pročitstit octem. Na další fotce je vidět, že voda z přívodní hadice valí naplno. Na videu je pak vidět, jak pomalu se plní labyrint, a že do středového otvoru přepadává jen málo vody, což je vidět i na druhém videu zevnitř myčky. Jakoby ten labyrint nepustil dostatečný tlak (i když je vlastně nahoře otevřený), popřípadě nějak omezoval výšku hladiny pi napoustění - malý přepad.

Tak nevím, co dál?

Labyrint fotka: https://caesar-it.eu/misc/lab.JPG
Hadice - voda: https://caesar-it.eu/misc/voda.JPG
Napouštění labyrintu: https://caesar-it.eu/misc/mycka_lab.MOV
Napouštění zevnitř: https://caesar-it.eu/misc/mycka_ins.MOV

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“