Je hliník (AL) doopravdy škodlivý ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#46 Příspěvek od Kremik »

Ekkar > Máš smůlu, v mém případě to od soli není, protože takhle blbě u nás nesolí nikdo. Taky jsem psal, že předchozí hrnce byly léta v pohodě. Tak nepřekrucuj.
Jo, a nepíše se ten nerez ale TA nerez, když už chceš dělat chytrýho.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#47 Příspěvek od EKKAR »

Hezkej pokus, Silikóne. Můžeš si poklepat na rameno s tím ignorovaným ze speciální vohrádky - když dojdou argumenty, uhne se vod tématu a protistrana se napadne...
Ale máš smolíčka, čeština u některejch slov umožňuje přecházení mezi rodama. Jako další příklad dám slova sršeň a hřídel, možná bych si vzpoměl i na další.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#48 Příspěvek od FERYACT »

Jak lehké tak i těžké kovy v těle dělají pesstvo.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#49 Příspěvek od Achab »

Zdravotně závadné látky jsou skoro ve všem. "Čeští vědci" nedávno varovali že v bankovkách, účtenkách a v řadě umělých hmot je bisfenol který negativně působí na plodnost. To by člověk pomalu nejen nesměl nic jíst ale ani brát do ruky.

Mimochodem kdo by se chtěl kontaminovaných bankovek zbavit ať je odešle na mou adresu - zajistím ekologickou likvidaci v jakémkoliv množství... :)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#50 Příspěvek od elektrosvit »

O škodlivosti výtisků z termotiskáren se mluvilo už tak 5 let zpátky. Teď to asi vytáhli znovu.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#51 Příspěvek od FERYACT »

Všechny veřejné klávesnice na zařízeních jsou škodlivější než hliník.I po krátké exposici.

Pravoslav
Příspěvky: 138
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Kolín

#52 Příspěvek od Pravoslav »

EKKAR píše:...čeština u některejch slov umožňuje přecházení mezi rodama. Jako další příklad dám slova sršeň a hřídel...
EKKARE, slovo esej Ti do hlavy ve škole u slohu netloukli? ;-)

Poukázání na rod u slova nerez nebylo na místě, nerez je slangový výraz, tudíž nemá velkou cenu se tu bavit o rodech.
Chlapi, řešme tu hliník.

Pro mě tato debata doposud byla dobrým rozšířením obzorů.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#53 Příspěvek od EKKAR »

2 Pravoslav - já o tom nezačal, to musíš na jinýho ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#54 Příspěvek od ZVUK2000 »

A co Alpaka. Sice tato slitina neobsahuje hliník i když název tomu předurčuje. Ve své době kdy nebyly nerez příbory a nádobí tak to patřilo mezi luxus.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#55 Příspěvek od FERYACT »

Myslím že alpaka je stále používaná.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#56 Příspěvek od Kremik »

EKKAR píše:Hezkej pokus, Silikóne. Můžeš si poklepat na rameno s tím ignorovaným ze speciální vohrádky - když dojdou argumenty, uhne se vod tématu a protistrana se napadne...
Se mi tak zdá, že speciální ohrádku tady brzo nafasuješ ty. Doufám, že i s mřížema :D
Žádné argumenty nedošly, jsou tu, jen stačí pořádně číst.
EKKAR píše:Ale máš smolíčka, čeština u některejch slov umožňuje přecházení mezi rodama. Jako další příklad dám slova sršeň a hřídel, možná bych si vzpoměl i na další.
To je pro mě novinka, no ale hádat se nebudu, možný to je. No ale "ten hřídel" - to už mi vážně zní jak u postižených... Nevím, no...

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#57 Příspěvek od Jimmi2 »

Ten hřídel je opravdu jedna ze dvou správných možností.
Nerez obecně není dobře specifikované slovo, takže asi ta nerez ocel, ten nerez materiál. Zastupuje přídavné jméno nerezový(á) případně i se jménem podstatným.
Fascinují mě spiklenecké teorie. Všechny. Tedy i ta, že fámu o škodlivosti hliníku vypustili výrobci nerezového nádobí :D
Hliník asi v organismu opravdu tropí neplechu. Postupně snižuje intelekt. Existují na to nějaké studie. Radši jim věřím.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“