Nahrazení trafa 2x5kv

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aloisek
Příspěvky: 18
Registrován: 06 pro 2013, 01:00

Nahrazení trafa 2x5kv

#1 Příspěvek od aloisek »

Zdravým, prosím o radu odborníku mám wapku s naftovým ohřevem původní zapalovací trafo mělo 2x5kv. Hledal sem cenově přijatelné trafo našel sem 2x12kv šlo by tam dát? Nebo nějake trafo z plynového kotle? Ale ty asi nejsou stavěny pro delší provoz? Děkuji za vaše názory.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#2 Příspěvek od Neniu »

aloisek píše:Zdravým, prosím o radu odborníku mám wapku s naftovým ohřevem původní zapalovací trafo mělo 2x5kv. Hledal sem cenově přijatelné trafo našel sem 2x12kv šlo by tam dát?
A čo si, Kefalín, predstavujetě pod takým slovom "Zapalovací trafo"?

To je jako trafo, které dodává vysoké napětí pro zapálení hořáku? Však ani v kotli, ani v té wapce určitě nepoběží trvale ale jen dokud se nezapálí hořák a pak se vypne.

Jinak já osobně mezi 5 kV a 12 kV vidím dosti výrazný rozdíl ;-)
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Pro trvalej provoz je určený třeba NSTčko, 2x5 kV se dělá, ale je to velká a těžká mrcha. Navíc fakt nevím, proč by mělo jet trvale.

Uživatelský avatar
aloisek
Příspěvky: 18
Registrován: 06 pro 2013, 01:00

#4 Příspěvek od aloisek »

Myslím že právě v té wapce dává jiskru stále (tedy jenom když běží čerpadlo) takže třeba 10 minut v kuse. V kotli zapálí plamen jenom jednou.

Uživatelský avatar
aloisek
Příspěvky: 18
Registrován: 06 pro 2013, 01:00

#5 Příspěvek od aloisek »


Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Podobná trafa bývají v naftových buficích (rakety na naftu). Někde mám jedno vadné, co jsem známému měnil.
Ale nějak nechápu, proč by mělo zapalovat s takovou intenzitou? Jako že když přerušíš tok vody, tak plamen zdechne, pokud chceš zase umývat, tak se zapálí?
Není tam třeba nějaká regulace, která jen sníží intenzitu plamene?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Mám tu těch jiskrových jednotek několik, ale na 24v. Fungují už od 12v. Zapálí to i dřevo v krbu. Je to vf oblouk přerušovaný v rytmu cca 50hz. Je to z nafťáků Eberspacher. Některý jsou olíznutý plamenem, ale fungují.

Uživatelský avatar
aloisek
Příspěvky: 18
Registrován: 06 pro 2013, 01:00

#8 Příspěvek od aloisek »

Tu jsem našel schema podle toho usuzuji že jde stále. Podle papíru má ohřev 25kw a regulaci nemá. Nikdy jsem ohřev neměl v chodu tak nevím jak má fungovat wap jsem dostal.
Přílohy
karcher 855hs.jpg
(219.24 KiB) Staženo 186 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Tak ano, pokud je to zapojené podle tohoto shematu, tak to fakt běží na 50 Hz pořád, dokud to nevypneš hlavním vypínačem, nebo dokud to neodpojí tlakový spínač.
Tak asi nejlépe sehnat originál. S tím 12 kV bys minimálně musel zvětšit vzdálenost elektrod, ale spíš by ti to někde začalo probíjet.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
aloisek
Příspěvky: 18
Registrován: 06 pro 2013, 01:00

#10 Příspěvek od aloisek »

Ok tak díky budu dávat nové i káble a fajfky ty tam taky nejsou tak by stačilo už jen lépe odizolovat elektrody?. Artaban001 díky za nabídku ale potřebuji na 230v a už tam nechci bastlit další trafo navíc.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Za mně můžeš čekat jedinou radu- sežeň si originální trafo.
Tyhle VN věci umějí dát docela silný proud, tak není problém, aby tě to zabilo.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
aloisek
Příspěvky: 18
Registrován: 06 pro 2013, 01:00

#12 Příspěvek od aloisek »

Proud u tohoto trafa je 10mA což je docela málo. Myslím že to bude stejný jako el. ohradník kde je napětí taky někde kolem 5kv.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

10mA při 5kV je docela hóóóódně.
Nezapomínej, že tady se bavíme o 5kV/50Hz.
Kdežto ohradník dává jen krátké pulzy s dlouhou prodlevou.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#14 Příspěvek od fredis »

aloisek píše:Proud u tohoto trafa je 10mA což je docela málo. Myslím že to bude stejný jako el. ohradník kde je napětí taky někde kolem 5kv.
Tak tady bych neradil. :roll: :twisted: Jedině servis...
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Jó taky jsem ten hořák viděl , jiskra jede trvale . Je to rozptylové trafo . Víme , co to je ?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“