Čím zalepit díru v novodurové odpadní trubce?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#46 Příspěvek od rnbw »

Sifon, co tiekol alebo odpad z pracky, som zamazol silikonom a drzalo to kopu rokov do rekonstrukcie kupelne. Vsetko plast a ani som to predtym necistil.

BTW. Videl som silikonom prilepeny chladic na IO (plastovom, samozrejme) a bol velky problem ho odtrhnut bez znicenia plosaku.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#47 Příspěvek od Ondra2 »

A o tomhle jste už slyšeli?
Obrázek
Jinak souhlas s tím, že běžný silikon (neutrální) na HT trubce (což je ta šedá odpadní) nedrží, chová se jako by byla mastná.

Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

#48 Příspěvek od jardavysocina »

Já jsem minulý týden opravoval odpad od dřezu na chatě z novoduru , starý 15 roků , zůstala tam na podzim voda a v zimě prasknul . Uřízl jsem kousek novodurové trubky ve tvaru U , trubku i zápaltu očistil smirkem a benzínem , natřel lepidlem na novodur přiložil a na stranách pojistil dvěma malými vruty ale jen tak dlouhými aby nevyčnívaly do vnitřku trubky ; tam by se zachytával binec ... včera jsem kontroloval a DRŽÍ a neteče .

Jarda

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#49 Příspěvek od konosuke »

no jasně, horkovzdušná pistole a zavařit kouskem materiálu stejné jakosti, chem.složení
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

#50 Příspěvek od jardavysocina »

Jo, ale v místě díry to nesmí být mokré, nebo tam nesmí stát voda . Tak jako při svařování plastových trubek na vodu - spojovat pouze suché , jinak to TEČE .

Jarda

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#51 Příspěvek od konosuke »

ale to ano...nebo hladce provrtat na 6-8mm a zablindovat krátkým ocelovým (mosazným) škoubem namazaným hermosalem, pod hlavu se může vložit vodní těsnění, není tam tlak, nejde o chlazení reaktoru...
Naposledy upravil(a) konosuke dne 23 kvě 2017, 12:52, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Jenys »

Koukám, že si vlákno žije svým životem. Tazatel už má nějaké své řešení a již ho nezajímá co se tu píše :D Mohl sem napsat, že je to vyřešené :?
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#53 Příspěvek od konosuke »

to nevadí, může se hodit ostatním kutilům
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Jenys »

Jojo, máš pravdu. Jen každý má na to svůj názor a zkušenost. Já bych se s tím nepatlal. Odstavil bych na nějakou dobu používání odpadu, nechal aby přestala kapat voda. Místo smirkem obrousil, odmastil, o něco zvětšil díru a vyříznul do ní závit. Pak koupil ten špalek toho repair tmelu na plasty, uhnětl z něj kouličku a tu lehce vmáčknul do té dírky, jen co by tam vlezla, pak ji rozplácal kolem až do malty. Do 20 minut to ztvrdne. Pak je možné to zaházet maltou, která to celé ještě podrží a bylo by vystaráno. Kdo tento repair tmel ještě nevyzkoušel, asi to těžko pochopí, že je to dobré, ba dokonce je to na odpady dělané. Hlavně je to během krátké doby opravené. Toť mé řešení.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#55 Příspěvek od PavelFF »

Svoje řešení zatím psát nechci, je příliš obyčejné a neprofesionální. Takto se dozvídám stále další nápady. Zajímalo by mě, jak to konosuke udělá s tím šroubem. Jak se dá dostat do díry hlava šroubu?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#56 Příspěvek od konosuke »

ano...já jsem pracoval na ocelovém potrubí Φ100-150-200 mm jenomže v metanovém dole kde se nemůže svařovat, tam se improvizovalo ostošest,
objímka, šroub M16, plátek tvrdé pryže z pasového dopravníku a bylo to, na estetiku se moc nehledělo, byl to provoz
Pavle: hlava šroubu zůstane pochopitelně venku, asi jak výpust oleje z převodovky motorky
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#57 Příspěvek od dobrman »

PavelFF píše:.... Jak se dá dostat do díry hlava šroubu?
vezmeš šroub s T hlavou (něco jako na obr.), nebo ho vybrousíš z nerez vraťáku, v trubce upravit díru na obdelník podle hlavy, vsunout a pootočit o 90° . Z venku gumu (třeba silikonovou), plechovou platli a utáhnout maticí...
Přílohy
roub_T-hlava.jpg
(21.01 KiB) Staženo 70 x
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#58 Příspěvek od danhard »

S T hlavou nebude asi pod M8, proto jsem navrhoval výše ten nerezovej M5 vraťák a přibrousit.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#59 Příspěvek od dred »

priprav si záplatu z podobného/rovnakého materiiálu...
brúsnym papierom trochu zdrsni dosadacie plochy.....
predhrej teplovzduškou obe plochy na nejakých cca 60 stupňov...
lepiacou pištolou nanes lepidlo v primeranej vrstve,prípadne ho ešte prihrej teplovzduškou,aby sa dobre roztieklo....
pritlač záplatu na dierku tak,aby sa nevytlačilo všetko lepidlo...
zafixuj,aby sa to nepohlo kým to vychladne....
Takto sme opravili dieru u kamaráta v pivnici pod stropom (prerazili potrubie pri prenášaní skrine) už je tomu zo osem rokov.

Podľa farby a škrabancov to vyzerá na obyčajný NOVODUR ...

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#60 Příspěvek od denis15 »

Polyuretan PU-FC50, tmel v kartuši. Lepí se tím kokotiny na auta. Drží kromě mastného na všem, co jsem zatím měl v rukách. Záplata, odmastit, zdrsnit, namatlat, přitlačit a hotovo. Tuhne déle, jako silikon, je furt pružný (ne měkký jako medvědí houno). Zalepil jsem na popelnici plechovou záplatu a ty kila to udrželo, dokud neuhnila vedle.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“