Sbírková Color448, zvláštní vada obrazu. Poduška?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#16 Příspěvek od Burajko »

Este by som skusil vytiahnut tdacko a paralelne k VD202 pridat vykonovy rezistor(napr 22ohm,treba vyskusat),aby sa zvacsil obraz. Sice bude )(,ale ide mi o to,ci horizontal nezakmitava pri vacsom prude do vych. cievok.
Tym by sme vedeli jednoznacne vylucit zavadu v horizontali. :wink:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Peta-cb »

Takže to vypadá, že je to skutečně tím TDA... Nabastlil jsem tam postupně skorem 200 Ohm abych to roztáhl do takové úrovně, kde je vidět i vršek a fragmenty se neobjevily. Takže objednám a dám info jak to dopadlo. :)

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#18 Příspěvek od Burajko »

Ked nenajdes original tak TEA2031
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#19 Příspěvek od fredis »

Asi ho někde mám, kdyby bylo nejhůř. Originál TDA.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Peta-cb »

Taak. Dnes přišli díly a dokonce i originál z Ame. Nějakých 86,- .Osazeno, seřízeno a skutečně to bylo tím TDA. Na místě je tedy velké poděkování zůčastněným za ochotu :)

Nicméně, když už do sbírky... Mám pocit že to dělají všechny OTF a Oravy a to, kontrast. Obrazovka je top. Zkoušel jsem ji ve Philipsu. Na osd mám kontrast nadoraz a stále to není ono. I samotné OSD je takové "vyblité" Vím. že se to dá částečně napravit trimrem RP403, ale i když ho dám nadoraz, tak žádný zázrak. Ono jakoby kde je velká převaha bílé apod, tak takové scény jsou dost bez kontrastu, nevýrazné. To samé i txt Naopak tmavé scény jsou až kolikrát přetažené. Jakoby to mělo nějaké omezení nebo tak.

Dá se i s tímto něco udělat? :) Děkuji

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od xsc »

TV má jako většina novějších typů dva omezovače. Špičkový, ten se nastavuje RP403 a je závislý jen na rozkmitu RGB (takže jeho účinek závisí na UG2). A pak střední hodnoty Ik, kdy je napětí ze studeného konce násobiče přiváděno přes VT406 na špičku regulace kontrastu TDA4580. To je v tomto typu natvrdo, bez trimru. Ale nedoporučuji s tím moc hýbat, aby nebyl překročen maximální proud obrazovky (měřit v bílé na katodových odporech a sečíst). Zároveň je Ik zavedeno na TDA4504 ke kompenzaci rozměru.
Podle popisu to vypadá, že zasahuje právě ten omezovač střední hodnoty, ten se projevuje ve velkých plochách. Pokud jsou v černé bílé tenké linie přepálené, je to naopak nefunkčním špičkovým omezovačem.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“