Oprava "spiraly" na sprchovej hadici

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Oprava "spiraly" na sprchovej hadici

#1 Příspěvek od rnbw »

Mam uz dost dlho kvalitnu sprchovu hadicu s otocnym koncom (takze sprchova hlavica sa da otacat bez prekrutenia hadice). Spiralove kovove opletenie sa ale pri hlavici rozpadlo. Vnutorna gumova hadica je vporiadku.

Da sa to opletenie nejako skratit? Koncovka vyzera byt nalisovana na tom opleteni, lebo sa to nehybe. Ale zase sa mi nezda, ze by sa dalo na tu spiralu nieco nalisovat takou silou...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PotPalo »

Nebolo by foto? Už som takéto hadice opravoval (praskla hadička vo vnútri), tie konce sa dajú vytiahnuť. Keď sa ale začne rozmotávať tá pletená časť, to asi bude treba vymeniť.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Uz som ich videl viac prasknutych vnutri (strieka to potom pekne von cez tu spiralu), ale tato ani po x rokoch nepraskla, tak nechcem kupovat nejaky smejd.

Ten mosadzny kruzok tvori "lozisko", je nasadeny na vnutorej rurke, tiez mosadznej. Vnutro tej striebornej koncovky by sa asi dalo vytiahnut aj s hadickou. Ale ako v tej striebornej koncovke drzi spirala? Keby sa dal ten ulomeny kusok vytiahnut a upevnit tam zdravu cast...
Přílohy
sprcha_hadica.jpg
(59.94 KiB) Staženo 166 x

Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#4 Příspěvek od Peedros »

obavam se,ze s tim nic neudelas a budes muset koupit opletenou hadici novou. Zas tak drahe nejsou a pripadna oprava bude stejne jen na chvilku. Vim,ze kolikrat je hadice ok, ale ten oplet povoli u konce a pak je to akorat tak dobre k tomu,aby se nekdo o to riznul.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

To "pancéřovaný" pouzdření se dělá válcováním z pásku plechu a do formy obalu hadice se tvaruje vytlačováním a vzájemným "zaháknutím" zevnitř těch vyválcovanejch "falců" na okrajích stočenýho pásku. Vnitřní PVC hadice se zastrkuje až do hotovýho pláště a ve finále se "temuje" = utěsňuje do koncovky. V principu jako byste vzali pruh lepicí pásky nebo jinýho materiálu ve formě dlouhýho pásku, udělali na jednom konci kroužek a zbytek pásku začali stáčet dovnitř. Aby to spojení bylo pohyblivý, vyžaduje to speciální trny na stáčení a když se to "zafalcování" na jednom konci hadice neustálým pohybem doslova ohobluje, nezbyde tam nic co by pásek drželo pohromadě. Fakt nemá cenu s to pokoušet opravovat, jedině vyhodit a koupit novou...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Podla tohoto by tam mohla byt ta koncovka naskrutkovana: https://www.youtube.com/watch?v=x222WY0CCOI

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Ta kovová spirála mě upadla už za dva měsíce používání - pro změnu ze strany baterie kde je spoj napevno bez otáčení. S hlavicí ani hadicí už radši moc nekroutím i když je na to uzpůsobená.
Kvalita spojů, volnost v otáčení apod. bývá různá podle výrobce a typu hadice.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#8 Příspěvek od kovar »

Dá se to opravit.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Dá se to opravit, pokud při dalším užívání na to opravený místo bude branej zřetel. Když se k tomu ale bude ten, kdo to vezme do paprče chovat, jako by to bylo nový, závada se brzo vrátí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#10 Příspěvek od mluno »

To chce vyzkoušet. Já jsem třeba před možná rokem takovou hadici opravil. Také nebyla levná a po mnoha letech začla stříkat, nejdřív málo, pak víc. Při rozebrání (nemám stahovák, tak jsem ten vnější kroužek páčil rovnoměrně šroubovákem, divim se, že to přežil bez úhony) se ukázalo, že se to dá krásně rozebrat (není to navcaknuté, jako někdy, jenom zasunuté). Praskla vnitřní hadička hned na začátku. Hadičku jsem zkrátil o cca 3 centimetry a znovu složil a světe div se, ani po dost dlouhé době (určitě víc jak roce) to drží a vůbec nevadí, že vnitřní trubička je kratší (s vnější spirálou jsem zkušebně nic nedělal). Škoda, že mě to nenapadlo vyfotit, ale ten ustřižený kousek hadičky se mi možná ještě válí na stole.
Vaše závada je přesně opačná, tak se můžete pokusit o opravu, třeba se to povede.
Později jsem zjistil, že ta hadice byla "made in germany" (ne china) a stála 400 korun, tedy žádná láce. Možná je to stejná, alespoň takl vypadá, jenom si nějak nepamatuju na mosazné ložisko, myslím, že my ho tam máme z umělé hmoty.
EKKAR píše:Dá se to opravit, pokud při dalším užívání na to opravený místo bude branej zřetel. Když se k tomu ale bude ten, kdo to vezme do paprče chovat, jako by to bylo nový, závada se brzo vrátí.
Kupodivu i takovým lidem to vzdoruje, nedávno třeba ulomili závit od sprchy (to co se tam šroubuje), ale hadice drží.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Takze zavit tam nie je. Mosadzne vnutro spolu s hadickou islo bez problemov vythanut.

Podstatne horsie to vsak bolo so spiralou - ta je do koncovky nalisovana, medzi jej vonkajsiu a vnutornu stranu... Takze to ide vybrat len nasilnym sposobom. Koncovka sa pri tom dost zdeformovala, ale podarilo sa ju vratit do pouzitelneho stavu, takze do nej ide vlozit spirala aj hadica a dokonca sa aj matica podarila prevliect. Nalisovat to naspat vsak nie je v domacich podmienkach mozne, asi tam budem musiet spiralu nalepit.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#12 Příspěvek od Miri »

Dobře to očisti, odmasti a použij normální lepící pistoli. Zatím mi to doma drží přes půl roku. Jo - a je dobré si to trochu předehřát třeba horkou vodou.
Miri

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Lepil som to Chemoprenom Extrem, vydrzalo to doteraz. Vnutorna hadica je stale vporiadku, tak som to zalepil znovu.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#14 Příspěvek od serviceman »

Zalepil jsem to už před léty epoxydem na kov a drží.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“