Kde se dá koupit LCD display na LG TV 42"?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

Kde se dá koupit LCD display na LG TV 42"?

#1 Příspěvek od cputakt »

Můžu si za to sám (🤐) nechal jsem se ukecat na opravu LED podsvícení u TV LG 42LA620S. Po přemlouvání a nastudování na YT jsem se do toho tedy pustil. Zjistil jsem že na jednom pásku byly vadné dvě diody.Zkusil jsem diody nahradit ale bez úspěchu. Na Ebay jsem koupil celý jeden funkční pásek a po výměně podsvícení najelo. Jenže při montáží (tohle jsem dělal poprvé a naposled) mi při usazování LCD panelu do rámečku LCD prasklo. Dá se někde vůbec koupit nové nebo i použité LCD? Hledal jsem na netu a moc jsem toho nenašel.Když už tak jen na objednávku ale nikde jsem ani nezjistil kolik taková sranda stojí.
Na ebay něco je použité ale třeba s jiným koncovým označením panelu a vůbec netuším jestli by to pracovalo s elktronikou v téhle TV.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Prostě si kup novou telku.
Panel se sice dá koupit, ale stojí 12 813,- kč, takže oprava TV nerentabilní.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od cputakt »

Ona není moje ale majitele jsem upozorňoval že se to může stát.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#4 Příspěvek od houmr »

To samý se mi stalo minulý týden u nějaké LED LG 32 palců. S tím rozdílem, že byla moje. Dělal jsem to teprve podruhé, měl jsem radost, že jsem podsvícení rozchodil, bohužel při sestavování mi mojí nepozorností prasknul růžek.

Ty drivery dělaj maximálně hloupě - pět nebo šest sekcí (už nevím), v jedné jedna vadná LED - dokonce jen vadná tím, že svítila míň a byl na ní jiný úbytek, zbylé v sérii svítily OK. Jak myslíte že se driver chová? Po stratu rozsvítí všechny sekce, do deseti sekund postupně začne zhasínat ty zdravé, aby pak nechal svítit jen tu vadnou.... Kdyby to ignoroval, tak by si uživatel ani ničeho nevšimnul.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od cputakt »

Tady u této 42 jsou 4 řady pásků a každý pásek je ze dvou po 5 diodách. Byl vadný třetí řádek první ze dvou. když jsem vadný odpojil a místo prvního jsem připojil ten druhý funkční podsvícení normálně najelo a vůbec jí těch dalších 5 diod nechybělo.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od Kremik »

Tohle jsou blbé situace. U Tebe je viník jasný, takže i nějaké případné "odškodnění" Tě nebude tak bolet.
Kdysi, už je to asi 17 let, jsem se dostal do podobné situace, ovšem dle mého soudu zcela nevinně, takže jsem majitele telky odškodnit odmítl, přestože ho po mě požadoval. No, posuďte sami:
Oslovil mě kolega z práce, že by chtěl opravit televizi, že už to někdo měl ale neopravil, tak jestli bych se na to nepodíval. Byla to tuším nějaká Videoton s 561QQ22, dřevěná bedna, plastový zadní kryt. Dovez mi ji do práce, zaparkovali jsme auta vedle sebe, že telku přeložíme. Akčně mi ji ovšem naložil do auta sám, já mu jen skoro bezvýznamně pomohl. Přijedu domů, vytahuju telku z auta, normálně jako každou jinou telku ji chytím za spodek, mírně nadzdvednu, posunu ke dveřím, protahuju dveřma, chci se narovnat a odnést ji, když v tu chvíli se mi v rukou odspodu vyloženě rozevře na dvě půlky jako škeble - jedna půlka kryt, druhá půlka celý zbytek telky, snažím se to zachránit, rychle si dřepám a snažím zachytit telku kolenama, ovšem je pozdě, telka dopadá hrdlem na silnici a ozývá se sssssssssssssss...
Ten kryt držel na plastových západkách, a měl být přitažen ještě šrouby, ovšem šroub tam nebyl ani jediný, a větší polovina západek byla vylomená! Původně tam šrouby samozřejmě byly, to bylo jednoznačně poznat. I ty západky by samy asi vydržely, kdyby do toho někdo nelez jak hovado. Na tento stav mě ovšem nikdo neupozornil.
Kolegovi jsem řekl, že pokud narazím na volnou obrazovku, že mu ji klidně vyměním, ale že kupovat ji rozhodně nehodlám. Nová tehdy stála přes 3k, repas něco pod 1k5. Jak to tak bývá, obrazovka se v dohledné době neobjevila a tak nás vztah s kolegou zůstal rozpolcen.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#7 Příspěvek od houmr »

Tak to se mi přesně stalo taky s tou Videotonkou ála SABA, ovládání pod obrazovkou, zadní kryt takový hodně hluboký, členitý a přímo vybízející k tomu, aby se ho spodní ruka chytla. A spadla mi přímo před zákazníkem. Naštěstí to byl v tý době už hodně "výběhový" typ, takže škoda minimální...

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od cputakt »

My jsme se s majitelem dohodly že to je dost riziková práce a majitel souhlasil že pokud se nepovede tak to řešit nebude. LED pásek mi zaplatí a rozbití LCD uhraje na pojistku na blbost.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jezevec »

cputakt píše:... LED pásek mi zaplatí ...
Ale takhle se solidní servisák nechová, pak se tady divíme, že lidi nadávají na servis, když se pár neumětelů cpe do opravy na kterou nemá a ještě si to nechá zaplatit.
Na to si máš platit pojistku na blbost a nakoupený materiál ti prostě zbude. To se tak někdy stane.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#10 Příspěvek od Kremik »

Někdy i v rodině. Letopočet ještě začínal jedničkou a otec po mě chtěl opravit věž. Byl odpálený integrovaný stereokonec, nějaký LAcosi, tak jsem ho kdesi za dvě kilča splašil, přijel k našim že ho vyměním a otec mi v klidu oznámil, že už věž nemá, že ji dal nějakým děckám na hraní... Integrák mám kdesi do dneška.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#11 Příspěvek od zvaty »

Teď jsem opravil tento mode, který se po zapnutí choval tak, že chvíli naskočil obraz a pak se podsvit vypnul. Takže klasicka kontrola diod v podsvitu a jejich výměna. Po opravě - při kontrole nastavení podsvitu v menu, který byl na 100% jsem chtěl podsvit snížit a když jsem ubral na 0% tak je podsvícení stále stejné intenzity. Měřením jsem zjistil na větvi pro podsvit stálých 68V. Tato hodnota napětí by měla byt minimum nebot na desce je poznámka low 70V a high 105V. Čím to ale může byt, že regulace podsviceni nefunguje?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#12 Příspěvek od Kvicala_r »

Že by to napětí lítalo o 30V se mi nezdá.
Hádám, že se pro tlumení bude používat PWM. Nehledal sem žádné schema, ale mrkl bych se po výstupním FETu v jakém je stavu a jestli mu při tlumení chodí nějaký ten obdélníček

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“