BC550C z Hadexu

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#16 Příspěvek od danhard »

Já ma tedy na KD607 písmeno Z.
Ale dělali v té době třeba KD3772 podobných vlastností a byly v tomto pouzdře, třeba jim došli ty správná pouzdra :)
Takže je důležitější původ, ze zahraničí je to jasné.
Obrázek
taky KD503, to co je uvnitř, stará KD503, KD3773, KD607
Naposledy upravil(a) danhard dne 26 čer 2017, 07:41, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#17 Příspěvek od MetalGod »

Se s tím šikmovoký neserou: KF507, KF508, KFY16, KFY18, KF173, MAA741, MAA723, tady už zmíněný KD503. U všeho místo původu: Japonsko :D
Kromě Tesly se počíňanily trandy firem jako Telefunken, Hitachi, ST, NS, NEC, Motorola, Fairchild, IR, Sharp, Sanken, Toshiba, Philips, Sony, nebo Texas Instruments.
No a nakonec - fakt je to germanium? AF115, AD161, AC128, nebo AC188
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#18 Příspěvek od elektrosvit »

Teď už zbývá jen opajcnout 10xNU7x, ruské klobouky MP40,41 a nabídka bude téměř kompletní. Těm germaňákům bych i věřil, však Číňan spaluje dost uhlí... :) ale furt mi není jasné, jak se může vyplatit tyto předpotopní prvky pajcovat.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#19 Příspěvek od danhard »

To je tak, když už to číňan vyrábí, tak pár chipů, které to nějak funkčně pokryjí a ty pak zapouzdří. A natiskne na to označení o které je zájem :)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#20 Příspěvek od MetalGod »

Stejně nechápu čínskou mentalitu - je to národ s průměrným inteligenčním kvocientem vyšším, než máme kdekoliv v Evropě, maj peníze, bohatý zdroje nerostnýho bohatství, pokročilý technologie vlastní i ukradený, přesto je to samá napodobenina, samej padělek, samej kýč. Tohle mi někdo vysvětlete.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
reman
Příspěvky: 100
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od reman »

Jenže na většině součástek je zdaleka nejdražší položkou její vývoj (eventuelně ve vybraných odvětvích homologace) nikoli materiál,práce,atd... Takže pajcovat cokoli je vždy levnější, než to vymýšlet.Proto i když budu mít za zády veškeré zdroje(lidské,finanční,materiálové....) tak budu raději pajcovat - jde li to - než vymýšlet a vyrábět vlastní. A čím méně kvalitní pajc je, tím líp, aspoň brzo klekne a zákazník koupí další.Díky překupníkům je mé jméno výrobce stejně nezjistitelné, takže na pověst kašlu tak co! A díky současné módě RETRO a VINTAGE budu kopírovat klidně i 100 let staré bambusy.Nakonec třeba zrovna ta KD503 má pověst toho nejlepšího co ve východním bloku vzniklo i v USA a západní evropě, na fórech je nemálo zoufalců z celého světa kteří je shání, tak proč jim něco nestřelit?Šáhnu do bedny neznámého púvodu kterou mám nachystánu na označení 2n3055, razítkem z brambory tam prsknu TESLA KD503 Mexico a je to! :lol: (A když budou hodní a dají mi pořádně vydělat, vyrobím jim ji i v Japonsku a dokonce klidně i v plastu! :lol:
Tak už vím co tomu je - je to pokažené :-) !

Odpovědět

Zpět na „Součástky“