Oprava ledničky s mrazákem Whirlpool

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pucka
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2016, 01:00

Oprava ledničky s mrazákem Whirlpool

#1 Příspěvek od pucka »

Dobrý den,
tak jsem si koupil ledničku s mrazákem , Whirlpool. Jak už to bývá, tak týden po záruce si začala dělat co chce. Došel jsem z práce, a vše bylo zmrzlé. Dal jsem si pozor,a zjistil jsem ,že spíná nějak divně. Zavolal jsem technika, který vyměnil termostat za jiný, zaplatil jsem 1600 Kč a lednička rok vydržela.
Po roce se problém opakoval , na netu jsem našel orig. termostat za 1500 Kč + technik ,to už jsem platit nechtěl.
Sedl jsem na net, a na doporučení známého jsem navštívil stránku AliExprex. Tam jsem objevil digitální termostat XH-W3001 s čidlem 1 m dlouhým. Cena 151 Kč i s dopravou.
Montáž je až překvapivě jednoduchá, teploměr je přímo na 220 V a spíná až 10 A. ( musíte zvolit u objednávky, 12, 24, nebo 220 V).
Po montáži je potřeba nastavit hysterzi, coš je rozdíl teploty, kdy lednička má zapnout nebo vypnout. Nedoporučuji nastavení malou hysterzi, lednička nebo mrazák po vypnutí termostatu musí stát, a to s toho důvodu, aby se vyrovnaly tlaky. Mám nastaveno +5 C vyp. a +9 C zap. Mám zato ,že to jde vyměnit u spousty ledniček,který mají tento problém s termostatem a nejdou sehnat.

Nevýhoda je, měsíc dodání. Kdo má zájem ,tak je i video na YouTube.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

Ako typ na "tuning" by, to bolo fajn, ale či bude aj spolahlivosť.....
Zrovna včera sa mi porúčal termostat na mraziaku - menený pred deviatimi rokmi za univerzalny typ z Avelmaku (ceny termostatov sú tam podľa typu od cca 6 do 20€).
Zajtra objednávam a pozajtra ho kurier doručí. Mraziak je skoro plný ,tak nemám čas čakať na dodávku z čîny....zatiaľ beží na núdzový režim na spînacie hodiny.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#3 Příspěvek od dobrman »

pucka píše:.....Montáž je až překvapivě jednoduchá.....
No když mi u Whirpoolky měnili termostat, byla docela honička nastrkat kapiláru do tý trubky v izolaci dostatečně daleko. Nasoukat tam tu měkkou dvoulinku vidím dost bledě. Leda k tomu přidat nějakou strunu....

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od hakamusai »

Za tu cenu se dají objednat dva kusy (jeden jako náhradní).Když odejde,namontuje se záložní a objedná se zas nový. :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Zasunout tam snimac se zbytkem stare kapilary a tu pak upicnout a nechat ji kousek trcet...

Uživatelský avatar
pucka
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2016, 01:00

#6 Příspěvek od pucka »

Ano ,přesně tak, čidlo na kraj, a starou kapilárou zasunout dozadu. Co se týče spolehlivosti, je na každém ,jak situaci zváží. Myslím, že u těch mechanických se za čas začnou opalovat a lepit kontakty. Kdežto, u digitálních je zatížení na 10A.To tam nikdy nepoteče, a proto se tak nebudou opalovat. V tomto případě rozhoduje cena, kdybych dával
termostat každý rok nový, po deset let, tak budu pořád pod cenou za jednu opravu mech. termostatu.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#7 Příspěvek od sinclair »

Kde prosím mají větší výběr kapilárových termostatů do ledniček Whirlpool?
Potřeboval bych sehnat či nahradit ten integrovaný plastový blok termostat-dveřní spínač-světlo do starších typů.
Kapilára je cca 1m dlouhá /stačilo by 70cm/, vlastní termostat má uchycení v plastovém bloku centrálmatkou a uprostřed velkého regulačního kotouče 1-7 je šedé tlačítko pro odmrazení.
Celý blok s termostatem, dv. spínačem a žárovkou je upevněn na pravém boku. Od něj vede plastová lišta s kabelem a kapilárou k zadní stěně ledničky, tam odbočuje kapilára nahoru k výparníku a 4ž kabel pokračuje skrz zadní stěnu ke kompresoru.
Zbytek kapiláry je smotán vpravo od výparníku, což při odmrazování a sundávání ledu stálo kapiláru život..
Lednička je starší typ ARG730/G/WP.
Rád bych ji zachránil, je nesmírně tichá a má poměrně malou spotřebu.

Díky za nějaké tipy.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#8 Příspěvek od dred »


Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“