MEG

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#46 Příspěvek od Sendyx »

Hamos, co ti není jasné na přenosu výkonu trolejovým vedením ? Máš ukončené jakékoliv, aspoň základní vzdělání ? Nebo na to bereš nějaké léky ?
Přečti si aspoň základy a pak mudruj.

http://www.cdrail.cz/VTS/CLANKY/509.pdf

pajosek

#47 Příspěvek od pajosek »

Sendyx píše:Hamos, co ti není jasné na pøenosu výkonu trolejovým vedením ? Máš ukonèené jakékoliv, aspoò základní vzdìlání ? Nebo na to bereš nìjaké léky ?
Pøeèti si aspoò základy a pak mudruj.

http://www.cdrail.cz/VTS/CLANKY/509.pdf
Neblbni,napsal jen svùj názor,tak trochu uber na kritice. Je fakt,že ta trolej nebyl zrovna dobrý pøíklad,ale ten zbytek je alespoò pro zamyšlení.Co se týká toho výkonu pøenášeného trolejí,tak je nutné si uvìdomi to,že pokud se zbìraè pohybuje po troleji,tak je využito velmi velkého chladícího vákonu,protože než se daný pøechod stihne zahøát tak je již na jiném místì troleje,takže se daný spoj mùže nìkolikanásobnì pøetížit. Se zbytkem souhlasím až ho budeš chtít kritizovat,tak to zkus s vysvìtlením toho pohybu elektronù kolem atomového jádra.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#48 Příspěvek od Sendyx »

Nezlob se, ale to může do nekonečna psát "své názory", vyplývající ze své totální neznalosti. Je to laická demagogie, připomínající Jitro kouzelníků, Dannikena a vůbec všechny ty lidi, kteří by se raději měli zabývat tím co znají, než spekulovat o vědách, o kterých kdesi něco slyšeli.

pajosek

#49 Příspěvek od pajosek »

no,na tom je kus pravdy.

Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

#50 Příspěvek od hamos »

.. omluvam se , sypu si popel na hlavu , tu trolej jsem vazne nedomyslel.

Nicmene je tady jeden nespochybnitelny vyrobek a to LIFTER. Je mnoho teorii proc funguje , ale zadne poradne vysvetleni zatim neni pokud je mi znamo.

zde je odkaz : http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Dokumentace ... zator.html

Ocekavam nejake inteligentni reakce.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#51 Příspěvek od Sendyx »

http://www.vutium.vutbr.cz/udalosti/u0601.pdf strana 26
Je nastíněno docela prosté vysvětlení principu vznášení se lifteru. Exaktně se to tam nedovíš, konec konců stavěj, měř a bádej :D ale napřed si doplň základní vzdělání v příslušných oborech.
BTW, hledal jsem to už párkrát v podobných odkazech, jestli někdo měřil u těch lifterů velikosti proudu, tekoucího do obvodu ?

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Lukas-Peca »

Sendyx píše:http://www.vutium.vutbr.cz/udalosti/u0601.pdf strana 26
Je nastíněno docela prosté vysvětlení principu vznášení se lifteru. Exaktně se to tam nedovíš, konec konců stavěj, měř a bádej :D ale napřed si doplň základní vzdělání v příslušných oborech.
BTW, hledal jsem to už párkrát v podobných odkazech, jestli někdo měřil u těch lifterů velikosti proudu, tekoucího do obvodu ?
tam snad neteče skoro žádný proud, ne? Slyšel jsem, že kdyby se to udělalo z kvalitních materiálů tak, aby tam nebyly svodové proudy, tak by stačilo to jednou nabít a pak už by to lítalo bez nutnosti dodávání proudu :brakelamp: .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#53 Příspěvek od Sendyx »

Ale kdeže, kdesi bylo, že zdroj s výkonem asi 250W sotva stačil na zvednutí lifteru o váze pár deka. A rozhodně to bylo tím, že ten zdroj padal na hubu odběrem toho lifteru...

Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

#54 Příspěvek od hamos »

Tak teda nevim kolik myslis tim par deka ale ve skole mame jeden exemplar , ktery leta na zdroji 30W.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#55 Příspěvek od Sendyx »

A kolik váží a jaká je tedy energetická účinnost při zvedání břemen ? :D

Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

#56 Příspěvek od hamos »

takovych 15g odhadem , 1mA , 30KV
Naposledy upravil(a) hamos dne 24 črc 2007, 14:30, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#57 Příspěvek od Sendyx »

Tak šup, mladí vědci, měřím, počítám, dokazuji.. 30kV při 1mA je 30W, což při 15g je 2kW/kg... no nic moc, kolik potřebuje vzduchové vznášedlo ?

Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

#58 Příspěvek od hamos »

Domaci ukol splnen: 78mW/kg
Hodnoty zde: http://www.plavidla.cz/20041/hovpod/hovpod.htm

Ale je tu nekolik "bezvyznamnych" malickosti:
-spalovaci motor je uz vychytana zalezitost
-ani u lifteru ani u vznasedla nejsou zadany mezni hodnoty

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od pajosek2 »

Ahojky,tak vidim,že se tady rozpoutala dobra diskuze. Teď k tomu lifteru,já jsem ho zkoušel.Použil jsem anodové napětí z obrazovky cca 28Kv,konstrukci udělal jeden známý a dali jsme to dohromady.Musím říct,že se nám to nevzneslo,ale to bylo určitě vadnou konstrukcí. Zaujalo mne,že je kolem lifteru tak chladno,a proto jsem vzal zapálenou svíčku a přiblížil ji. Ten lifter bez toho aby se na něm něco pohybovalo zhora nasával vzduch a vyfukoval ho podsebe.Byl to takový průvan,že to tu svíčku sfouklo.Netvrdím,že je to nějaký zázrak,ale je to zajímavé a já to nechápu.Spotřebu jsem neměřil,tak nevím. Jo,abych nezapomněl,snahu vznášet se to mělo,jen jsem tomu musel pomáhat.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Lukas-Peca »

ledový vzduch je cítit kolem každého místa, které je nabité na vysoké napětí (možná že ve skutečnosti nemá nízkou teplotu, ale prostě to nějak zmate nervy na ruce), no a samozřejmě je kolem cítit O3

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“