Sony KDL40HX720- TCON

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

Sony KDL40HX720- TCON

#1 Příspěvek od MAJO39 »

Nechal som sa zlákať cenou TCON-u do tohto TV na Aliexprese a samozrejme mi prišiel vadný. Mimo toho, že v konektore páskového vodiča boli natlačené zbytky teplovodivej "plastelíny", boli odpadnuté dva smd rezistory a ešte je odlomená časť jadra jednej cievky meniča. :evil: Otázka znie: dokážem premerať napätia na TCON-e aj na stole po pripojení na laboratórny zdroj, alebo si najskôr potrebuje "pokecať" s mainboardom? Skúšal som ho priamo v TV, ale do troch sekúnd to spadne do chyby, takže toho moc namerať nestihnem. :( Poistky na TCON-e sú v poriadku, napájacie napätie tiež.
Osadenie:
SM4109
ISL24835
TPC8119
24C02
procesor Sony XCA7
Přílohy
rsz_img_20170728_224046.jpg
(116.37 KiB) Staženo 149 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Pripoj mu napajanie a uvidis. Podla mna by mali menice mali fungovat.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#3 Příspěvek od Heno »

Na niektorých tconoch sa rozbehne len napájanie hl. čip a ten po obdržaní lvds dá enable na ostatné. Na každom tcone je to inak.

Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

#4 Příspěvek od MAJO39 »

Včera som sa konečne k tomu znovu dostal. Zistil som, že je to varianta tcon-u čo písal Heno, po pripojení na zdroj bežalo iba napájanie hl. čipu. :evil: Tak som skontroloval aspoň polovodiče a kondíky, vymenil som cievku meniča s odlomeným jadrom, jednu keramiku a skúsil som tcon zapojiť do TV. Po zapnutí sa rozsvietila power led na zeleno, do chyby to nespadlo hneď ako predtým, ale až za nejakých 10 sekúnd. Obraz sa neobjavil, počas nabiehania bolo počuť posykávanie s meniacou sa intenzitou z niektorého meniča tcon-u. Napadlo ma, že skontrolujem páskové vodiče vedúce do dosky panelu, tak som dal dolu rámik panelu aby som sa dostal ku konektorom, vycvakol som vodiče a čakalo ma prekvapenie. 8O Nevie niekto, kde zohnať také páskové vodiče? Napočítal som 68 pinov, šírka 36mm a dĺžka 50mm. Prípadne ak by niekto mal z vadného panelu, kúpim.
Přílohy
rsz_img_20170801_230248.jpg
(45.99 KiB) Staženo 137 x
rsz_img_20170801_230334.jpg
(41 KiB) Staženo 157 x

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#5 Příspěvek od Heno »

No ale to vyzerá na mesta, kde sa dostala dáka vodivá kvapalina, normálne to v tých konektorch nezvykne horieť len tak z ničoho nič.
Tak skonroluj konektory a vyčisti, inak druhé páskače nemá zmysel dávať.

Tcon na stole vieš prinútiť aby sa rozbehli všetky zdroje, ale musíš si pozreť datasheet meničového IO, kde má enable a možno ich má aj viac než jeden a či je aktívny nulou alebo jednotkou, prípadne ako je to prepojené s hl. čipom tconu aby si pri nútenom enable neodpálil ešte aj výstup hl. čipu.

Doplnenie: Jednotlivé napätia meničov treba pomerať a porovnať s popisom na tcone ak tam niečo je napísané, prípadne zoznam správnych hodnôt skúsime pohladať ak sa ti podarí rozbehnút zdroje.
Naposledy upravil(a) Heno dne 02 srp 2017, 00:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Heno »

ak dosky displeja a konektory kde sú páskače pripojené nenesú známky oxidácie - vniknutia vody a podobne, potom paskače zhoreli pravdepodobne od skratu na doskách displeja najčastejšie to robia skratované smd keramické kondenzátory MLCC (multi layer ceramic capacitor).

Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

#7 Příspěvek od MAJO39 »

Na prvý pohľad nebolo na konektoroch nič vidieť, ale samozrejme ich ešte poriadne skontrolujem. Tie smd keramické kondíky na doskách displeja ma ako príčina tiež napadli, zajtra (teda dnes :D ) na to mrknem. Tie páskače nevieš, kde zohnať?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#8 Příspěvek od Heno »

neviem, ale v najhošom prípade použiješ naa skúšku zlatý vlas deda vševeda a keď to pobeží, dovtedy snáď niekto aj ozve.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“