Stolní lampa

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Stolní lampa

#1 Příspěvek od Celeron »

Rozsypal se mi vypínač "stiskem zapni, stiskem vypni" (asi tlačítko s aretací) v hlavě týhle lampy. Je to model ještě z bolševika, co se dovážel z Maďarska. Ve vypínači praskla jedna planžeta pod rotačním diskem spínače.
Koupil jsem v místním elektrokrámě novej mačkací spínač. Jenže původní italskej byl kontakty na šroubky a tohle nový je na nástrky. Samozřejmě, celý světlo je zapojený lankem. Zkusil jsem konce propájet a nacpat do dutin nástrků, nedrží. Zkusil jsem místo pájení mačkací dutinky, nedrží. Drát 1,5 drží. Do háje, co s tím? Abych zapájel na konec lanka vajgly z drátu a zasmrštil, na to není v hlavici místo. Nedají se někde sehnat tlačítkáče s M12 centrální matkou a vývody na šroubky? Původní taloš byl 220V/4A.
Ten pravej má nástrky, levej (30 x 20mm ) je sice na šroubky ale nevejde se...
Díky!
Přílohy
spínače.jpg
(90.3 KiB) Staženo 146 x
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »


Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#3 Příspěvek od tiktak1953 »

Co nemozes z lanka par drotov odseknut pocinovat to,upravit drot do okruhla potom ,aby ti to tam voslo,alebo je tam iny problem.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Ach jo, chlapi, Vy neumíte číst. :roll: Psal jsem, že obojí jsem zkoušel a kromě 1,5 ky drátu v tom nástrku nic jinýho nedrží!!!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#5 Příspěvek od ace_ventura »

U nás v krámě mají naštěstí i šroubové provedení. Jde o typ 3274.xxx http://www.desko.cz/cs/elektroinstalacn ... e-spinace/
Ten bezšroubový typ jsem nikdy ani nepoužil, každopádně celá řada je na 2A.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Dobrý kšeft se supr katalogem !

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#7 Příspěvek od elektrosvit »

Páčkové spínače, jaké jsou v odkazu, jsem viděl i v Hornbachu. Na výlisku je logo Elektro-Praga Jablonec, na sáčku je ale uveden německý výrobce. Zřejmě někdo (ABB ?) odprodal formy a dokumentaci...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

Celeron píše:Ach jo, chlapi, Vy neumíte číst. :roll: Psal jsem, že obojí jsem zkoušel a kromě 1,5 ky drátu v tom nástrku nic jinýho nedrží!!!
Tak potom je to rukama.
Nedávno jsem do podobné lampy dával asi stejný vypínač. Krimpovací dutinka mi tam bez problémů držela.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Mám Ebeco kleště a ty dělají tvar D. Zkoušel jsem to jak kulatou, tak plochou stranou směrem k pérovýmu plíšku a nic.
Jeden vypínač jsem rozkuchal a je to evidentně nějaká zmetková série. Ty kontaktní pružný plíšky se opírají až o dorazový plast a dřou o něj. Když jsem plíšek o 1 mm zkrátil okamžitě to začalo fungovat jak na pocín, tak na dutinku a dokonce na samotmý lanko, pokud se plíšek odmáčknul malým šroubovákem.
Prostě do-do.

ace_ventura, dík, netušil jsem, co všechno v tomhle spínacím sortimentu je.
Nadeta tentokrát zklamala, z toho katalogu mají v tlačítkovejch snad jen 2 položky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

elektrosvit píše:Páčkové spínače, jaké jsou v odkazu, jsem viděl i v Hornbachu. Na výlisku je logo Elektro-Praga Jablonec, na sáčku je ale uveden německý výrobce. Zřejmě někdo (ABB ?) odprodal formy a dokumentaci...
Taky to skopčáci z ABB v Jablonci koupili.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Jednu takuto lampu som kedysi prerobil na koliskovy spinac (ako byva napr. na niektorych PC zdrojoch). Mal som ho poruke, tak som pilnikom urobil z kruhovej diery vo vrchnom plaste obdlznikovu, droty prispajkoval a hotovo. Funguje to uz mozno 10 alebo aj 15 rokov.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#12 Příspěvek od Charos »

Šroubovací bílej klasickej asi doma mám, můžu poslat v obálce, kouknu odpoledne, až dorazím z práce.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

Mimochodem, ten starší bakelitový tlačítkáč s citronově žlutým tlačítkem i maticí téže barvy je docela exot a unikát.
V obchodě jsem je v minulosti nikdy neviděl, vždycky jenom bílé a semtam černý, ale žlutý nikdy. Nebylo to zákaznické provedení, do nějakého "designového" svítidla?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Nebo je to tak zežloutlý...

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#15 Příspěvek od Charos »

Tak mám, napiš mi do SZ adresu.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“