Cyklo počítač neboli počítač ujetých kilometrů na kole

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#16 Příspěvek od MetalGod »

Markoni: Jo, třeba J-K klopnejch obvodů, nebo z desítkovýho/šestnáctkovýho čítače, ideálně CMOS.

Arťas: Magnet nalepí zevnitř na lem ráfku, snímač nalepí na podběh. Jak prosté. Samozřejmě, že to může řešit i opticky, třeba reflexně, kousek poloosy se natře načerno, nebo se omotá černou izolačkou, pak se tam udělá bílej proužek.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od markoni »

Artaban001: tento se mi zamlouvá https://www.mall.cz/tachometry/sigma-s- ... parameters to je pouze asi jednodrátový ten druhý drát je kostra kola ale já se nemohu na to spolehnout, kdoví s čeho to je ten rám toho skutru . Nebo jsem úplně mimo mísu a v tom kabelu cyklo počítače jsou dva dráty fakt já nevím :oops: díky

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Vedení z lože tachometru je dvojžilový káblík. Však si to zkus. Tenkým drátkem rychle propojuj vyvedený plošky na tachometru a můžeš tak najet nějakej ten kilometr bez toho, abys zvedl zadek od PC ;-).
K montáži obecně: cyklopočítač se dadáva jako komplet, kterej si nainstaluješ maximálně za pomocí univerzálního nožíku, nebo lépe křížovýho šroubováku. Tím našroubuješ magnet na výplet. Zbytek je na gumičky. Sonda je napevno napojená káblíkem na lože,kam vkládáš ten počítač. Nic nezapojuješ,jen připevňuješ a pak vytrhneš pásku z baterie v počítači, nebo tu baterii vložíš. U toho vozíku budeš muset improvizovat.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od markoni »

To jsem potřeboval vědět protože já a kolo nejde k sobě již ze známým důvodů.A teď ta dělička cmos jaké má označení? :oops: jistě bych to mohl najít na netu ale už jsem u PC dost dlouho :D díky

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#20 Příspěvek od davemh »

(OT)
Artaban001: tento se mi zamlouvá...
Prohlídnul jsem si jeho funkce, a zaujalo mě jedno: Servisní interval nastavitelný přes USB - To mě ten počítač upozorní, kdy si mám na kole vyměnit oleje a filtry? Šikovná věc.. :idea:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#21 Příspěvek od Artaban001 »

Kód: Vybrat vše

– Servisní interval k K pripomenutí další prohlídky vašeho jízdního kola muže prodejce
jízdních kol predem naprogramovat trasu tak, aby vás cyklistický computer upozornil
na príští prohlídku (na displeji se zobrazí „Prohlídka”).
I kola se mají po ujetí určitých kilometrů dát seřídit (brzdy, přehazovačka, přesmykač)

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od markoni »

abyste měli nějakou představu tak toto je zadní kolo a toto je přední kolo díky za nápady kde by se to dalo uchytit díky
Přílohy
IMG_20170815_150306.jpg
(296.92 KiB) Staženo 128 x
IMG_20170815_150306_1.jpg
(273.67 KiB) Staženo 139 x

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od markoni »

Já se omlouvám za znovu otevření tohoto tématu ale potřeboval bych poradit mám známou která se pohybuje v komunitě vozíčkářů protože ona sama je na električáku to je vedlejší a od ní vím že se obracejí její kamarádi kteří mají takové skútry jako mám já na cikloservisy.Do jednoho jsem volal který je vzdálen takových bratru 7 KM to bych musel jet po cestě 3 třídy nebo jak se jim říká prostě cesta která spojuje vesnice ,a oni bezevšeho mi řekly že mi to namontují mám se do toho pustit vědí cikloservisy o co jde ? díky

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#24 Příspěvek od PeteBurns »

Ja sa omlouvam za OT, ale mas tam hrubku, spravne je to cikloservys ;) :twisted: Ynak na mojom ciklocomputery sa da nastavyt lubovolni obvod kolesa, za dobru cenu z Alyexpressu ;)

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#25 Příspěvek od Brozicek »

Dovolím si navázat na toto téma jedním "varováním".
K dostání jsou cyklokomputery bezdrátové. Mám už od roku 2009 jeden takový z PENNY. Má zabudovanou spoustu funkcí včetně měření okolní teploty. Dráhu měří po 1 metru do ujeté vzdálenosti 100 km, pak podle počtu zobrazitelných číslic. Baterie se dobíjí solárním článkem. Za 9 roků v něm mám pořád originální baterie.
Pravidelně se takový cyklokomputer objevuje i v LIDLu.
Zařízení má však dvě nevýhody.
1. Pokud se při nečinnosti přístroj vypne, tak se nezapne automaticky při rozjezdu VF signálem z vysílače, ale je nutno jej zapnout ručně. Pokud se zapomene zapnout, příjdeme o určitou ujetou dáhu.
2. Větší nevýhodou je citlivost přijímače na vnější rušení. Pokud zastavíte těsně u přejezdu s automatickými závorami, většinou automaticky naskočí rychlost 99 km/hod. Dělalo mi to i u přejezdů v Rakousku. Jiné místo, kde mi komputer ukazuje 99 km/hod, je v okolí Jurkovičova domu v Luhačovicích. Takových míst by se našlo více. Ta "šílená" rychlost Vám samozřejmě okamžitě znehodnotí měření dráhy. Bohužel nelze přijímač ručně vypnout, aby se vliv na dráhu minimalizoval. Než si toho uživatel všimne, a z toho místa se vzdálí, je měření ujete dráhy v háji.
Takže pokud Vám jde o měření ujeté dráhy, dejte přednost kablíku od snímače na vidlici ke komputeru na řídítkách.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od markoni »

Tak konečně jsem si nechal v cykloservisu namontovat typ Echowell U10w bezdrátový černý s následujícím uchyceným senzorem vis příloha.Možná je tato otázka bude znít divně ale dá se to vypnout ? když nejezdím mám tam pořád na display CLK a aktuální čas díky
Edit:
Echowell U10w možná se ptám blbě máte někdo s tímto tachometrem zkušenosti ?
já sice mám návod ale jen v angličtině ale když to dám do google překladače tak já skoro nic s toho nic nepochopil co která funkce znamená kromě hodin a teploměru díky
Přílohy
IMG_20180922_123637-.jpg
Naposledy upravil(a) markoni dne 26 zář 2018, 17:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Vacsinou sa to vypnut neda a ked sa nejazdi, ukazuje to cas. Spotreba je minimalna a bateria vydrzi tak rok-dva. Keby si ju vybral, tak sa stratia udaje (najazdene km a hlavne nastavenie obvodu kolesa).

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#28 Příspěvek od danhard »

Je to jako hodinky, ty se taky nevypínaj :)
A stejně by jsi vypnul jen ten ciferník, bezdrátovej snímač má taky baterku.
Výdrž baterie je asi 1 rok.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#29 Příspěvek od Brozicek »

danhard píše:.......Výdrž baterie je asi 1 rok.
Já mám bezdrátový cyklocomputer z Penny za 199 Kč už 9 roků a zatím jsem neměnil baterii ani ve snímačí ani v zobrazovači. Jak jsem psal výše, ten můj zobrazovač se asi po 5 minutách stání vypne úplně a displej zhasne. Musí se libovolným funkčním tlačítkem na zobrazovači opět zapnout.

Zajímalo by mne, zda dražší cyklocomputer Echowell U10w trpí také rušením přenosu mezi snímačem a přijímačem jako jako u toho levného z Penny v tom smyslu, že přijímač zachycuje falešné impulzy a při zastavení v blízkosti nějaké elektroniky ukazuje hned rychlost 99 km/hod (typické je to u automatických závor železničních přejezdů, ale i jinde).

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#30 Příspěvek od danhard »


Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“