Jaký zesilovaè pro bedny k PC?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#31 Příspěvek od Radix »

Kabely k reproduktorům ber jedině tyhle:
http://www.elektrospalicek.cz/detail.php?id=914

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

EKKAR píše:Když jsou použité konektory, tak dobré byly staré TESLÁCKÉ s kolíèkem a plochým jazykem, jen pøestávaly staèit kolem 100W
No akurat s tymito konektormi som videl kopu problemov. Su nespolahlive.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#33 Příspěvek od Radix »

Taky s nimi dobré zkušenosti nemám. Dobré na to byly kvalitní banánky a mosazné zdířky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

Pokud jste si všimli, napsal jsem BYLY - a předpokládal jsem nové kousky. Opravdu byly lepší, než nějaké paskvily s použitím CINCH konektorů jako výstupů - nejednou jsem to viděl na věžích, koupených za poměrně nemalý peníz na MEXIKO-PLATZu, nebo kdekoliv jinde u Ťamanů. Stejně se v případě vyšších výkonů chovají i mono-Jacky 3,5mm. A taky jsem uvedl opravdu DOBROU variantu - Speacony nebo šroubové svorky...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od forbidden »

Radix píše:Kabely k reproduktorům ber jedině tyhle:
http://www.elektrospalicek.cz/detail.php?id=914
:lol: to jsem se nasmal, chtel bych videt toho vola co si tohle koupi, ty kabely musi snad byt supravodivy za ty prachy. Neni nad SPH (snobskou pridanou hodnotu).
Naposledy upravil(a) forbidden dne 27 črc 2007, 23:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#36 Příspěvek od Sendyx »

Speakony... od speakeru.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#38 Příspěvek od Sendyx »

Nechme prťáků být a ptejme se u Velkého Mistra Obuvi :D

http://www.neutrik.com/fl/en/audio/203_ ... group.aspx

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od stepa »

forbidden píše:
Radix píše:Kabely k reproduktorům ber jedině tyhle:
http://www.elektrospalicek.cz/detail.php?id=914
:lol: to jsem se nasmal, chtel bych videt toho vola co si tohle koupi, ty kabely musi snad byt supravodivy za ty prachy. Neni nad SPH (snobskou pridanou hodnotu).
...Superčisté masivní stříbro (99,995%)... :lol: :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#40 Příspěvek od EKKAR »

V 60. letech taky nějaký "chytrák" napsal: "K ČEMU POTŘEBUJEME POLOVODIČE, KDYŽ Z BRATRSKÉHO SOVĚTSKÉHO SVAZU DOVÁŽÍME DOSTATEK PLNĚ VODIVÉ MĚDI...???" Určitě měl červenou knížku v náprsní kapse a absolvoval nejmíň VUML....
Prostě lidé jsou RŮZNÉ, a když je někdo taková DYLINA, že jim to uvěří, ať si klidně platí 5kKč/m kabelu - já teda netopýří uší nemám, takže mi k reprákům stačí dvojlinka, na které nepoznám při 3m délky úbytek napětí. Ano, jsem zastáncem věrné reprodukce, ale čeho je moc, toho je příliš - a všeho s mírou. Jen nikdo nikde nenapíše, kde by měl jeden ty Mirky furt brát... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#41 Příspěvek od Radimosso »

Kolega cca před 3 měsíci vzhrál ve Stereu signálové a repro kabely za cca 11000Kč. Ten signální by ještě šel, vše fakt masivní, postříbřené , takřka nezlomitelné ,ale 5000Kč za 2x 0,5m cinch-cinch, to bych musel mít celé hifi
otočené čelem vzad, abych viděl ,že je tam taková drahota, protože bych to jinak nepoznal.
Horší ty repro kabely.
Délka 2 x 2m mi příjde dost málo.
Ohyb od zes. i u repro a pokud není zes. v jedné rovině s bednama a rázem
mám bedny ani ne 3metry od sebe.
Umožňovaly sice jak bi-wire tak bi-amp zapojení, ale něco tak tvrdého jsem už dlouho neviděl.
Kdyby mi někdo dones kabel CyKy 4x1,5 v v textilním opředení, tak to nerozeznám.

http://www.canton-repro.com/det.php?s=54
tady je ten rozdíl třeba taky vidět (tohle nejsou ony popisované kabely, abych nepoškodil tohoto prodejce)

Ještě jeden osobní postřeh.
Mám repro 5.1 AQ Toba a občas mi přeběhne mráz po zádech, když mi 3,5letý syn přeběhne kolem beden a lehce přitom zavadí o reprokabel, ten se okamžitě vytáhne a holé vodiče u sebe.
Samozřejmě že zrovna hraje muzika a mě pak oblívá studený pot.
Ale zatím to můj Marantz několikkrát zvládl.
To jsou ty pitomé pérové svorky.
:evil: :evil: :evil:

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od kybrex »

Radix píše:Kabely k reproduktorům ber jedině tyhle:
http://www.elektrospalicek.cz/detail.php?id=914
Ćhtěl bych vidět, co za blba si tohle koupí. Kdybych teda měl prachů, jako Bill Gates, tak bych si to možná koupil. Aspoň vím, že nemá cenu si s kabelama dělat hlavu. Koupím zesík a repro a podle toho kabely a vyřízeno. :)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#43 Příspěvek od Radix »

Mně se osvědčil kdysi v Amatérském radiu dopručený jedním odborníkem kabel 4 x 1,5 a vždy dvě žíly spojit paralelně.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od stepa »

Radix píše:Mně se osvědčil kdysi v Amatérském radiu dopručený jedním odborníkem kabel 4 x 1,5 a vždy dvě žíly spojit paralelně.
no ja teda k bednam taham 2 x 2,5 a hraje to v poho...ale co vidim u tech pred par lety popularnich hifi vezi, tak z toho by jeden blil velebnosti...vykon to ma 2x60W sinus a je to tahany zvonkacem, ale hraje to taky :lol:

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od kybrex »

to stepa: To mě povídej. Já když viděl kablíčky (jinak se tomu říct nedá) k naší věži od Sony (údajně 120W RMS), tak jsem myslel, že se nataví izolace! (Tvůj případ je teda silnější, ta moje je jen RMS.) :lol: Jinak to hraje celkem dobře, ale otázkou je co je dobře. Řekl bych, že až si koupím to, co tady řešíme, tak už na věž v obýváku kašlu a z pokoje nevylezu (aspoň, pokud budu poslouchat hudbu).

to Hill: Jo a ještě jak tady říkal Hill, že ty bedny nejsou stíněný, tak o to vím, ale chtěl jsem se tě zeptat, jak moc daleko od monitoru je musím mít a taky, jestli to bude mít vliv na LCD s digitálním vstupem. Bezpečně vím, že to dost kazí obraz na CRT monitorech (ten mám hned vedle LCD, ale obvykle vypnutej) a na obyčejných TV, který pracujou na stejný technologii, ale nevím, jestli to ruší taky LCD. :?:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“