vysavač samsung SC4790

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

vysavač samsung SC4790

#1 Příspěvek od jasmin »

přeji hezkou neděli všem přítomným :) potřeboval bych poradit ohledně tohoto vysavače.Má i ovládání přes INFRA PORT (tlačítka MIN,ON/OFF,MAX na hadici)

Problém je následující :

Motor se začne rozbíhat,ale pak se vypne..Po 2-3 sekundách jde opět zapnout (ale stále to samé)..Občas udělá i to ,že se rozbíhá a vypíná sám.

Chtěl jsem odpojit motor od elektroniky a zkusit jej natvrdo,ale bohužel máme v bytě slabé jističe (10A).Motor se trošku roztočí a jistič je venku (zřejmě proudový náraz).

snažil jsem očistit komutátor (i mezery mezi lamelamy) ...připojil jsem na uhlíky multimetr s měřením odporů.Při otáčení je v jednom místě odpor 37-50ohmů.V tomto místě je rotor trošku zapálený.


Je právě škoda,že motor nemohu nechat roztočit na 230V.Mám tu jen reg.zdroj 0-18V 0-3A.

Je mi ale divné ,že to přes elektroniku,se snaží najet a pak se to celé vypne...V sérii s vodičem L do motoru je něco jako tepelná pojistka (připevněná k tělu obalu motoru)

na ovládací elektronice jsem našel dva srážecí kondenzátory X2 ,které mají sníženou kapacitu..

1). ze 470nF má 430nF
2). ze 330nF má 260nF

EDIT: když zapnu funkciu minimální výkon tak motor jede bez vypínání.Vypíná se až při maximálním výkonu

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Bud to vypina ta pojistka nebo elektronika pozna ze ten motor je spatny...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli ho 16ka neroztočí , není co řešit ... Jinak např přes topinkovač , friťák atp. Na 99 šrot .

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Kremik »

Rotor v háji. Připoj ho na ten reg. zdroj, nastav malé otáčky a přibržďuj ho rukou. Poznáš to hned. Odpor neměř přes uhlíky ale přímo na lamelách. Pokud máš pouze přerušené vinutí, dá se nouzově spojit dvě sousední lamely a motor provozovat na nižší výkon. Je třeba to prohlídnout, co tomu vlastně je. Pokud to ale shazuje jistič, spíš tam bude kraťas.

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#5 Příspěvek od jasmin »

děkuji všem :) zkusil jsem pak motor spustit přes regulaci otáček z jiného vysavače.Tam je závada identická..Na max.otáčkách,motor smrdí a hoří rotor (když je motor venku je to vidět) a po chvíli ho regulátor vypne

Vlastně v té chvíli kdy motor na max.otáčkách vypne regulátor,tak v této chvíli mi vypadl jistič ,když jsem měl motor natvrdo v zásuvce

čili vysavač na vyhození. :roll:

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#6 Příspěvek od MATYCH »

Motory jsou k mání,nevím ,kolik stál nový stroj,jestli je to úměrné,
https://www.elektra-dvorak.cz/detail.php?id=14186
na motoru je určitě nějaké číslo,tak hledat podle něj i jinde

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“