Tesla B700 - oživení po mnoha letech

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

kterýkoliv ReVoX či Akai je stylový krasavec, to je bez debat, vypadá na poličce suprově akorad mladý nevědí co je to za vehikl a jak funguje...
jsem názoru že renesance gramofonů je zrovna tak snobistický humbuk a obchodní marketing, dekorace interiéru či co ale budiž kdo chce kam pomožme mu tam
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#17 Příspěvek od ZVUK2000 »

Asi tak nějak. Nikdy jsem nepropadl gramofonu z důvodu krátké přehrávací záznamové doby. Gramec sloužil pouze pro záznam na cívkáč :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#18 Příspěvek od konosuke »

LP nosič byl optimátní pro přepis na audio kazetu, málokdy přesáhl 45 min. záznamu natož zavedením CD to bylo horší když tam naládovali nějaké bonus track ale co, přišly na trh vypalovačky...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

sinclair píše:B116 /A/ je po dobrém seřízení plnokrevný HiFi aparát,
Tak říkáš že ji mám po cca 28 letech vyndat ze skříně a pustit se do ní? Jak asi budou vypadat Maxelly nahraný někdy v půlce 80-tých let? :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#20 Příspěvek od konosuke »

no - pokud byly skladované v nepříliš suchém prostředí, nastojato, v PE přebalech a kartonech tak Maxell určitě přežil dobu, Agfa, Stilon bez problémů
B700 se nedávno probíral na paralelním fóru, stojí za to přečíst celé
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Naležato v originál krabičkách...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#22 Příspěvek od keemo »

Maxell nebyval probelmovy, mozna tak ten 18um ktery se rad vlnil

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#23 Příspěvek od mtajovsky »

sinclair píše:Znám jednoho idiota, co má v obýváku jako dekoraci PR99 :-)
Já mám v ložnici jako dekoraci (v provozu tak 2x za rok) Revox A700 a jako idiot si kvůli tomu nepřipadám.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#24 Příspěvek od konosuke »

keemo píše:Maxell nebyval probelmovy, mozna tak ten 18um ktery se rad vlnil
jo, to jo, pásky tri-play 18 mikronů byly vždy problémové a nedoporučovaly se,
25 DP standart a 35 LP mechanicky velmi odolné
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Jak poznám tloušťku? Je to napsaný na origo krabičkách?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#26 Příspěvek od elektrosvit »

Na krabičkách to bývá napsané. A když ne, tak podle průměru cívky a metráže. Na Maxellkách je uvedené číslo xx-yyy, kde xx je tloušťka pásku a yyy hrací doba v minutách při rychlosti "9".

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#27 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Jak poznám tloušťku? Je to napsaný na origo krabičkách?
Je tam napsané buď DP nebo TP. Taky mám z té doby nějaké Maxelly (DP) a přežily bez úhony. Ale má smysl se s tím zabývat jen u originálních nahrávek, hudbu jsem si většinou stáhl z netu/CD. I když pásky nejsou špatné, tak zrovna kvalitní zdroje nahrávek v té době moc nebyly.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#28 Příspěvek od konosuke »

Jinak řečeno, pokud je na cívce Φ150mm 540m pásku jde o nejběžnější materiál 25μm DP (double-play) když 360m tak potom 35μm LP (long-play) - má silnější podložku a vydrží víc, úměrně to platí i pro cívky Φ180mm, LP 35 pásků u nás moc nebylo, ze známých značek Philips, Basf a Stilon, možná sem-tam Maxell, dneska samozřejmě RMG Int., TP 18μm se nedoporučovaly, zrovna jak audio kazety C120 - pásek byl moc tenký, tolik ve stručnosti.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#29 Příspěvek od elektrosvit »

Našel jsem vyhovující náhradu dalšího problematického dílu- obložení přivíjecí spojky. Je jí kroužek 18,5 x 12,3 x 3,5 mm ze sady "Těsnění převlečné matky 3/8" a 1/2" připojovacích flexi hadiček" za 15 Kč z Hornbachu. Materiál na omak odpovídá původnímu, jen výšku 3,5 mm je vhodné opatrně zbrousit na 3 mm. Spojka pak neprokluzuje na styku unášeče s obložením. Není ani nutné nijak zvětšovat tah ovládací pružiny. Naopak je potřeba trošku přihnout ovládací táhlo, aby byla spojka spolehlivě oddálena ve stavech "STOP" a "PAUZA". Nové obložení má totiž po nasazení o 1 mm větší průměr než to staré (a částečně smetené).

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#30 Příspěvek od sinclair »

mtajovsky píše:
sinclair píše:Znám jednoho idiota, co má v obýváku jako dekoraci PR99 :-)
Já mám v ložnici jako dekoraci (v provozu tak 2x za rok) Revox A700 a jako idiot si kvůli tomu nepřipadám.
Právě proto jsem to napsal, že on má funkční mašinu jen jako dekoraci, kdežto Ty si ji aspoň na Vánoce a o Velikonocích pustíš :-)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“