Houbařská navigace

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:To není pravda. Když máš dost hlubokej les a mobil ti nemaluje nejkratší spojnici, tak se bod, kde jseš pohybuje jen nepatrně a směr se špatně odhaduje. Do toho ještě ta 🤐, že nejde vypnout 90 stupňový přepínání obrazu na mobilu.
Vypnout otáčení o 90° by mělo jít globálně v nastavení Androidu, mám to zakázané a nikdy nebyl problém. Směr mi u Sony ukazuje kompas, reaguje okamžitě (a rozhodí ho každý kus železa). U Samsungu se ale překresloval s velkým zpožděním a na změnu nastavení jsem nepřišel.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

marshal píše:používám LocusMap a spokojenost.
Používáš free nebo Pro? Chvíli jsem si s Locusem hrál a je to nějaký divný. Kompas ukazuje špatně, při otáčení mobilu se nemění, občas zmateně poskočí. Nadmořskou výšku ukazuje o cca 70 metrů nižší. A to na 9 satelitů z 21 možných. Poloha je ale správně, píše přesnost 3-4 metry.
Mám staženou SmartMaps 1:50000. Je dost podrobná, ale nějak nemůžu přijít na to, jak Locus donutit aby při pěšky navigoval z zadanýho bodu spojnici do cílovýho místa jak psal Peedros že to umí. Prostě mi skočí ze zadanýho bodu na nejbližší cestu nebo pěšinu a chová se úplně stejně jako Mapy.cz, navíc i když mám staženou mapu nechce makat bez připojení na net.
Můžete mi s tím někdo z Vás, co Locus používáte, prosím helfnout?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#18 Příspěvek od Victronix »

EKKAR píše: sama-jamaod mostku u Niemojówa,.
Na leteckym pohledu to zas tak strašně nevypadá. To je jako u nás :D
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od Zaky »

Locus, pokud máš staženou offline mapu, kterou ovšem musíš vybrat mezi offline mapami, tedy ručně přepnout, tak samozřejmě bez netu pracuje, a to i ve free verzi, pro verzi nemám. Pokud chceš někam směřovat, vlož si do toho místa waypoint, pak ti locus ukazuje vzdálenost k bodu, pokud máš bod vycentrovaný uprostřed obrazovky. Je dobré si zapnout logování trasy, pokud to zvládne baterka. Potom má jeden představu odkud šel a kudy, v případě problému s neprostupným terénem apod. se tak dá vrátit alespoň po původní trase zpět. A nějak mi to nepřijde z tím ztracením v lese, potřebou navigace apod. zas tak horké. Podívat se občas kde jsem a jaké jsou kolem cesty OK, ale potřebovat se navigovat za šipkou, to už mi přijde poněkud husté, v době, kdy žádné navigace nebyly se taky dalo někam vyrazit a neztratit se, není od věci to aspoň trochu trénovat, vybije se v mobilu baterka a co pak? Když jsem byl kdysi v Japonsku, mapu jsem neměl, jen jsem si logoval trasu, kudy jsem šel na bílý podklad a bylo to naprosto dostačující. To bylo ještě s Nokií N73 a externí bluetooth GPS. S tímhle telefonem a s oskenovanou a zkalibrovanou papírovou mapou jsem projel na kole půl Kuby, kde nejsou prakticky žádné ukazatele, kudy kam a také to naprosto stačilo bez nějakých navigačních vychytávek.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“