Stmívání LED

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martisek101
Příspěvky: 3
Registrován: 02 říj 2017, 02:00

Stmívání LED

#1 Příspěvek od martisek101 »

Ahoj,
plánuji si udělat LED osvětlení akvária pomocí pásků. Je celkem problém se rozhodnout jak silné vlastně potřebuju a tak mě napadlo koupit třeba 60W ikdyž mi stačí okolo 40W a ztlumit je stmívačem.

Co mě zajímá je na jakém principu stmívače fungují a jestli když to ztlumím, tak mi klesne i spotřeba nebo jestli to ten stmívač "sežere". :D

Díky za radu. ;)

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

Pásky to nebude to nejlepší. Dělají se spešl led trubky na akvárka. Pro ispiraci: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... a?strana=5

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

martisek101 píše:...Co mě zajímá je na jakém principu stmívače fungují a jestli když to ztlumím, tak mi klesne i spotřeba nebo jestli to ten stmívač "sežere". :D
Stmívače fungují na principu PWM (pulsně šířková modulace) a spotřeba energie je proto úměrná nastavenému jasu. :wink:

Uživatelský avatar
martisek101
Příspěvky: 3
Registrován: 02 říj 2017, 02:00

#4 Příspěvek od martisek101 »

Tak to je super. Díky za tak rychlou odpověď. A ohledně těch trubek, ony jsou asi trojnásobně dražší a moc si nevybereš výkon apod. jaké chceš. Pásky mají nekonečné možnosti kombinací a jsou odzkoušené. ;)

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

A tie pásky máš do vlhkého prostredia ? :lol:

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2017, 02:00

#6 Příspěvek od Richard »

LED pásky prodáváme a na použití u akvárií pozor. Musíte mít buďto IP68 krytí nebo použít ALU profil s difuzorem a pásek umístit do profilu. Celé svítidlo pak dát dostatečně vysoko. Takové ty LED pásky IP65 v silikonu dostávají pořádně "na prdel". Dceři jsem doma udělal cca 30cm profilu SlimLine 15mm, dvě koncovky, LED pásku 2216 (Refond LED), přibližně 6000K. Propojil jsem to se stmívačem na dálkové ovládání a je to nádherné. Výhoda stmívače, který jsem použil je, že je ovládán dálkovým ovladačem schopným ovládat až 4 přijímače nezávisle na sobě. Takže v pokojíku může být tímto ovládačem ovládáno ještě další LED osvětlení (12V). Mohu vám poslat foto jak to vypadá. Cenově takto:

1) 1m profilu SlimLine 15mm (záměrně hlubší, je to hezčí když tam je maso) ... 338,-
2) 1m LED pásek 2216 Refond LED ... 235,-
3) ovladač + přijímač ... 770,-

Ceny jsou bez DPH. Pokud byste byl B2B zákazník, tak by ceny byly lepší. Doufám, že to nebude bráno jako nevyžádaná reklama :-) Ale akvaristi nás neživí ;-)

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

Tady ale většina lidí zná Aliexpress, Ríšo :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2017, 02:00

#8 Příspěvek od Richard »

:-)) Tak jak jsem psal... akvaristi a bastlíři nás neživí. Ale pokud by chtěl někdo něco rychle nebo poradit nebo alespoň kvalitu (Aliexperess je to takový 50 na 50, někdy jo někdy ne...).... Ale to je na jiné téma. My jsme stejně spíš B2B, proto ty ceny tak jak jsem psal.

Uživatelský avatar
martisek101
Příspěvky: 3
Registrován: 02 říj 2017, 02:00

#9 Příspěvek od martisek101 »

Jojo to chápu, že to je elektrika a ta vodu nemusí, já už mám jedno akvárium jimi osvětlené. A osobně teda kupuju na banggoodu a ali tež. Ještě jsem s čínou neměl nikdy problém po desítkách objednávek a bg navíc akceptuje víc reklamací a rychleji než české obchody... :D

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“