LTE NET

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

LTE NET

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Zajímal jsem se o příjem netu LTE od O2 (potřebuju nějak doma posílit). Máte ho někdo? A funguje to? V diskusích jsem našel jen že to nikomu pořádně nejede, rychlost se večer snižuje a O2 jsou největší k.... pod sluncem.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Všechno to je relativní, záleží na vytížení BTSky apod.
Tohle je rychlost nyní ve večerní špičce na LTE od O2.
Přílohy
lte-o2.png
(128.03 KiB) Staženo 186 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#3 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
měl jsem od kyslíku ADSLko 8Mb/s, které mi museli oříznout na 6Mb/s (rušení na postranních pásmech a tím následné výpadky). Důvodem byla vzdálenost ke staré ústředně (starým káblem) - něco přes 2km. Před cca ½ rokem jsem to u nich vyřešil pomocí nového tarifu Internet Optimal Air Fix. 20Mb/s down a 2Mb/s up - bez FUP a je to vázané na adresu. Šlape jak drak. Dočetl jsem se, že ten tarif je právě pro lokality tohoto rázu, tedy kam "nedoleze" net po drátu ... níže něco od providera O2:
"... u služby Internet Air Fix je maximální rychlost stahování 20 Mb/s a odesílání dat 2 Mb/s. Jelikož se jedná o připojení prostřednictvím mobilní sítě, záleží na více faktorech, které rychlost ovlivňují a nemáme možnost garantovat maximální rychlost služby. Rychlost závisí např. i na vzdálenosti od vysílače, vytíženosti sítě a počtu připojených zařízení k vašemu připojení, umístění modemu, místní zástavbě i samotné lokalitě. Přechod z O2 Internetu Optimal na O2 Internet Air Fix je možný a to za předpokladu, že rychlost připojení dosahuje rychlosti do 8 Mb/s. "
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Mám již několik měsíců "Pevný internet vzduchem" od růžovýho operátora a nestěžuju si. (kolem 20 MB down/5 MB upload). Z počátku byl problém z modemem (skládá se z venkovní a vnitřní části. Vnější část se pevně přišroubovává na fasádu).
Přílohy
test.jpg
(93.41 KiB) Staženo 185 x

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od TAKJAN »

No, já mám taky ADSL 6 Mbps. Teď už LTE dají každému, bez ohledu na rychlost. Ovšem právě v diskusi rychlost.cz toto každý haněl, a to moc. Nebylo to pár názorů, ale snad stovky. Po zkušební době snížení rychlosti, žádná garantovaná minim. rychlost, nemožnost odejít.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

jen takový dodatek: každý měřidlo ukazuje jinak. Nejméně to " www.rychlost.cz "

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

@TAKJAN: Kdybys chtěl na LTE garantovanou rychlost, tak by nebyla za ty peníze, které jsi ochoten za připojení dát.
Opravdu záleží na lokalitě a počtu připojených zařízení na BTS. Stačí aby kolem tebe nebyl žádný slušný poskytovatel (přes WiFi), kde všichni jsou závislí na bídném ADSL a začnou uvažovat stejně jako ty. Přejdou na LTE a ve špičce logicky přetíží nejbližší BTSku. Potom to díky své frustraci napíšou kamkoliv.

Edit: Tohle z toho jde vymáčknout ráno.
Přílohy
lte-o2b.png
(124.54 KiB) Staženo 186 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

Jo, ta by bylo super. Jenže u nás na vesnici je jedno BTS od každého operátora. Všechny jsou od nás cca 2km, takže by to žádná sláva nebyla. Většina lidí má sice WIFI, ale kolik LTE nedokážu odhadnout, navíc časem jich asi bude čím dál víc. WIFI provider tu je, ale v podstatě je dražší než to LTE. Brácha ho měl, dokonce jako bod pro ostatní a po každé vetší bouřce něco vypadlo. Tak odešel a ostatní čuměli, že jim nejde net:-))

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

LTE z principu pojede jak kdy. Ted mi jede 40 Mbps, ale za pul hodky to muze byt treba 10. Je to urcene pro mobil, kde nizsi spolehlivost nebyva az takovy problem. Vdsl od o2 mam 20Mbps, v realu to jede cca 23 bez nejakych vykyvu. Jestli bydlis nekde na vesnici je pravdepodobne ze tam ma lte jen jeden z operatoru a ostatni to sdileji

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od TAKJAN »

Je tu kyslík a t mobil. Ten má aspoň minimální garantovanou rychlost, ale k smíchu, pár kilo. Zase má ale pevnou anténu směrovanou na bts.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#11 Příspěvek od TAKJAN »

Věc dostala zajímavý obrat. Do domu mohou vést dvě ADSL. Takže není co řešit a experimentovat. Nestabilnější a spolehlivé připojení. Za ty roky nebyl nikdy výpadek..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Co chces robit s dvoma ADSL? :roll:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

Že by dvě vedení sloučené do jednoho routeru, aby posílili tu jednu linku? Ale to je jenom má domněnka, netuším, jestli to tak lze. Jenže vedle píše o dvou routerech, tak možná bude mít jeden pro obývák a druhý pro kuchyň.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od TAKJAN »

Zas nám vnucovali LTE, ale tohle se mi nelíbí: https://tarifomat.cz/recenze/internet/o2/ Jinak do domu vedou dva páry, tak tam budou dva adsl. Tomu LTE nevěřím.
Abych to upřesnil. Dříve to ušlo. Ale co vyrostli vnoučata, pořád na to lezou a brzdí mne. Většinou to zkousnu, ale když hraje na síti a žvaní u toho skypem nebo čím a mně se kouše stream radia, to je moc. Konfigurace je teď dost velká: modem/router u mne v doupěti dole, jeden vývod router wifi, moje PC, TV, druhý vývod nahoru k mladým, router WIFI z něj 2x PC smráďata malý a ještě vývod do domečku, taky WIFI a všude se připojují noťasy a mobilní magoři. To je prostě moc.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“