Co s linem

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Co s linem

#1 Příspěvek od Celeron »

Podlaha z OSB desek, na tom přilepený celoplošný lino. Pod kolečkovým pětinohým křeslem je jen pod jedním kolečkem vyježděnej puchejř 20 x 10 cm, lino se utrhlo od lepidla, nebo lepidlo od OSB. Někde jsem viděl návod, že se to v puchejři prořízne a přilepí jedna chlopeň. Až to drží, tak se přeloží druhá chlopeň, obojí prořízne najednou, tím se odebere přebytek puchejře a pak se ta druhá chlopeň taky přilepí. Mě to přijde zcestný, zůstane tam řez a může se to v tom místě třeba zatrhnout.
Nestačilo by tam pomocí tlustý jehly injekční stříkačkou nacpat lepidlo a zatížit?
Jenže jaký lepidlo, lino je lepený podlahářským alá alkaprén, ale vůbec nesmrdělo. Tohle většinou funguje natřít obě plochy, nechat odpařit a smáčknout. Jenže po ty injektáži to nebude mít kam odpařit.... :upset:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#2 Příspěvek od Osmdesat »

Rozpouštědlo časem prodifunduje do porézního podkladu. Kontaktní lepidla lze použít i jako nekontaktní, když se spoje zatíží dobu dostatečnou k tomu, aby rozpouštědlo stihlo "vycestovat" lepeným materiálem z lepidla. Koneckonců i při lepení kontaktním způsobem dojde jen k částečnému, povrchovému odpaření rozpouštědla, zatímco vnitřek lepidlové vrstvy zůstává stále živý - tzv. zavadnutí. Ten moment se využije pro prvotní přílep, kdy to pak drží bez zatížení, ale beztak se musí čekat, než to definitivně vyschne. Molekuly rozpouštědla difundují lepeným materiálem, i plastem a po čase z lepidla vymizí a teprve pak se spoj může plně namáhat.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Líp by to nenapsal ani Ekkar :)

Nacpal bych tam lepidlo dírou a zatížil, potom bych na to dal transparentní podložku pod křeslo např. odkaz.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ak je ten material vytahany, tak nepojde lepenim a zatazenim vyrovnat - ostanu tam nerovnosti a budes to musiet aj tak vyrezat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

To dá rozum , jenže ty lino nemáš .....

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Ak je ten material vytahany, tak nepojde lepenim a zatazenim vyrovnat - ostanu tam nerovnosti a budes to musiet aj tak vyrezat.
Jsou tam boule, ale když to zatížím po celý ploše boulí, tak se to srovná.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Zde skončila tvá odbornost ..................

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Kdybych to měl atrapu dlažby jako on, tak vyříznu "dlaždici" a vlepím tam novou. Jenže já mám 4 x 4 metry nekonečnýho korkovýho vzoru. Díky Standa99 za návod, zítra to zkusím.

BOBOBO: něco ti je?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Jen skončila tolerance jeho politickejch žvástů kopírovanejch z Přiblblejch Listů postovanejch na elektrofórum, tak si kouše nehty a neví, do koho by kopnul. Fakt, Bořku, jseš s tím už na pěst. Dej si pár dní nebo i tejdnů voraz, vyser se na politiku, vychladni a pak přijď normálně na pokec....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

A co by mi mělo být . Až si tam dáš jiné , tak ho židlí zase rozjezdíš . Úplně stejně jako tisíce dalších , normální stav . Někdo by ti to měl říct a ty se přestat divit .
Karle čo ti jebe ?????????????????? Bez klapaných průjmů a často nesmyslných , nevydržíš ty .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Fakt je, že ta Bořkova věta o rozježdění každýho lina kolečkovou židlí/křeslem je na 100% pravdivá. Lino nanesený na pružnou pěnovou podložku se prostě táhne jako těsto a bez další vrstvy, která nedovolí kolečkům se do lina zabořit (to jsou ty podložky k pracovním stolům, často transparentní) se popojížděním vytáhne jako žvejkačka - a to doslova každý, rozdíl je jen v míře, o kolik se vytáhne a vyboulí. Podlepení nepomůže - ty boční síly pod tou bublinou jsou nakonec tak velký, že se sebekvalitnější lepidlo odtrhne. Řešením je podložka, klidně i kobercová jen kolem pozice židle u stolu - nebo mít lino pod stolem každej rok na výměnu.

A Bořku - ruku na pumpu, já si občas rejpnu a napíšu nějakej OT klidně i o politickým tématu, ale rozhodně netapetuju fórum citacema z jinýho politickýho serveru a nehádám se s nikým dalším o politickejch tématech jako ty - za to mi ta politika nestojí. Slovy klasika je to rozčilování se nad blbostí druhejch a placení za jejich blbost svým vlastním zdravím. Smiř se s tím, multistránkový diskuse doslova o h0vně nadepsaný nějakým politikou zavánějícím názvem jsou nám tady k prdu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Zase klepeš kraviny a nakonec je Ti ho vno potom , co píšu . Myslím , že máš svých starostí dost a tak radši studuj domácí kořalku a podobně , o čem chceš psát a víš prd . Já jsem s volbami téměř spokojen . Jenom ještě více pravdy o svinstvech evropskýho kapitálu a ono to půjde .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Já s volbama spokojený nejsem - topáci měli moc hlasů a hodně procent. :lol:
Jo, jinak si klidně ukradněte i lopatičky.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Pražáci jsou pražáci , už jsem to psal zde , jak to semlelo synovce ..... Už je z něj kavárník .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“