Vìž AIWA NSX -V800

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Borek 2

Vìž AIWA NSX -V800

#1 Příspěvek od Borek 2 »

S touto vìží mám dva problémy.Nefunguje magnetofon-motorek se vùbec neroztoèí.Jen cvakne magnet a to je vše.Nejde ani jedna mechanika.Druhý problém je CD,nejde také nic.Nejdøíve se po zapnutí vìže samovolnì vysunul šuplík s karuselem,ale zpìt už nechtìl jít.Když jsem do nìj strèil rukou,tak neochotnì zajel a karusel se protoèil.Nyní už šuplík nevyjíždí vùbec a vrèí tam naprázdno nìjaký motorek,asi spadl øemínek od karuselu.Dá se ten šuplík otevøít ruènì?Pøítlaèný talíøek na CD je vyjetý nahoøe,jako když je vloženo CD.Potøeboval bych zprovoznit alespoò ten magnetofon.Kde sehnat schéma?Díval jsem se na doporuèené www.stránky,ale jeden servr hlásí nìjakou chybu a anglickému nerozumím.Rùzná schémata byla na nìjakých ruských a polských servrech,ale adresy už nemùžu najít,protože byly zveøejnìny na již zrušených stránkách,myslím,že P.Káchy.Dík za každou radu.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#2 Příspěvek od Cust »

Asi bych se na poprve mrknul ke zdroji napeti, jestli davaji vsechny vynuti napeti a jestli tam neni neco zhoreneho (pojistka, dioda, ....)

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od riker »

To co radí Cust bych zkusil taky, ale k tomu ještě preventivně vyměnit všechny řemeny v MGF a mechanice caruselu CD. Taky bývá i špatný páskový kabel v CD caruselu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

U těch MG se podívej jestli se po zapnutí do sítě protočí samotný motor a jestli neklužou ty řemeny. Jestli jo tak vyměnit. Pokud jsi to nikdy nedělal tak nám nenadávej....kdo to zná, ví co říkám.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“