Zkušenosti s Microchip Direct?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

Zkušenosti s Microchip Direct?

#1 Příspěvek od eleferner »

Zdravim vsechny, v praci potrebuji koupit ruzne soucastky od Microchipu (Atmelu), celkem asi za 1000 EUR. Oni nyni maji svuj vlastni e-shop, Microchip Direct:

https://www.microchipdirect.com/

V nem jde (mimo jine) platit i v EUR, ale v jejich obchodnich podminkach jsem se nikde nedocetl to hlavni - jak to bude s dopravou a clem. Zbozi podle vseho fyzicky pujde ze Singapuru, ale to jeste nemusi nutne znamenat, ze bude 14 dni smrdet na ceske celni poste, nez se vyridi papiry. Protoze treba Mouser si zridil sklad ve Francii, kde clo resi hromadne pro celou Evropu. Nevite nekdo, jak to chodi u Microchip Direct? Diky.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Proc se nezeptas primo u nich?

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od eleferner »

1. Tyhle megakorporace na dotazy jednotlivcu prilis nereaguji a uz vubec ne kdyz jsou z jakesi Czechie (hmm, nebo to byla Chechnya?). Mimo to se neda moc cekat, ze prumerny fachman helpdesku v jihovychodni Asii bude mit paru o tom, jak funguje celni styk mezi Singapurem a Czechii (Chechnyi?), pripadne ze ta Czechia je soucasti EU.

2. Odpoved by se mohla hodit i nekomu jinemu. Zkousel jsem to googlit, ale na ceskem netu to podle vseho jeste nikdo neresil.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Ale oni to na webu mají, stačí hledat :-)
https://www.microchipdirect.com/ShippingInfo.aspx

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od eleferner »

Jo, to jsem nasel taky. Jenze veta "we will have our freight company handle the payment of customs duties for you" vubec neznamena, ze mi ten balik rovnou pristane na stole. Uz se mi stalo, ze mne v podobne situaci prepravni sluzba 2 dny nahanela kvuli podpisu, ze to muzou vyridit za mne. :? Radeji bych dopredu vedel, s cim mam nebo nemam pocitat, neni to nakup z Aliexpresu za par babek...

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od kony2807 »

http://ww1.microchip.com/downloads/en/L ... %20web.pdf

Incoterms EXW, tj. za materiál mají zodpovědnost jen do opuštění jejich fabriky. Dopravu a clení má na starosti nakupující, resp. jeho dopravce, clo a DPH jde na vrub kupujícího a není zahrnuto v ceně.
________________________________
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." K.Čapek

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

eleferner píše:1. Tyhle megakorporace na dotazy jednotlivcu prilis nereaguji...
Ja jsem s komunikaci s vyrobci soucastek nemel nikdy problem, bud to vyresil primo vyrobce nebo predali dotaz mistnimu zastoupeni. Jestli zrovna tve soucastky budou posilat ze Singapuru nebo z EU ti opravdu nikdo na foru nerekne. Jsou mozne obe varianty. Pokud chces mit jistotu ze nebudes muset ztracet cas proclivanim, objednej si u dealeru typu mouser nebo farnell.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Bude to nákup ze zahraničí jako každý jiný, pokud to půjde ze země mimo EU, tak tě dopravce vyzve k předložení dokladů, tedy faktury a specifikace zboží kvůli zařazení do celního sazebníku a nechá si podepsat zastupování v celním řízení, které si taky nechá dobře zaplatit. Potom to celnice proclí a dopravce ti zboží doručí a vybere od tebe peníze za zastupování, clo a dph. Tak to prostě normálně funguje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

To je jasny, ale on chtel vedet jak je to zrovna s tema jeho soucastkama, coz mu nikdo krome microchipu nepovi. Ja kdyz napriklad objednavam neco od maxima, prijde cast objednavky treba z filipin, zbytek z holandska, neco dokonce posila mouser z US (asi maji nejakou smlouvu) apod. Chodi to ve vice zasilkach i kdyz je vse na jedne objednavce.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“