Výměna 12V halogenů za led - problikne a nesvítí.

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

Výměna 12V halogenů za led - problikne a nesvítí.

#1 Příspěvek od Rellik »

Zdravím vespolek. Narazil jsem doma na problém při výměně halogenových 12V žárovek za LED žárovky. Pokud dám všechny jen led, tak při zapnutí jen probliknou. Usuzuju, že zdroj vyhodnotí malý odběr a hned vypne. Pokud vrátím alespoň jednu halogenku (5W), tak to svítí. Dá se to nějak vykompenzovat aby tam byly jen ty LEDky? Napadl mě přidat nějaký odpor pro zvýšení odběru proudu, ale to asi nebude ideální řešení ne?
Jinak se jedná o 2W LED https://shop.emos.cz/1525355220-led-zar ... a-vyprodej

Vyměnit případně zdroj? Tento vypadá, že je přímo uzpůsoben pouze pro použití s halogeny...

Díky za případné nápady... :)
Přílohy
IMG_20171024_152150.jpg
(99.17 KiB) Staženo 255 x

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#2 Příspěvek od fero_b »

impulzne zdroje nemaju radi chodit "bez zataze". Neviem ci tieto halogenove impulzaky davaju DC alebo AC. Klasicke trafo by ti chodilo, ale asi potrebujes jednosmerny vystup , a klasicke trafo by sa mozno ani nezmestilo, kvoli mechanickym pomerom. Odpor pomoze, treba ho nastavit tak, abo to bolo minimum pri ktorom este ten zdroj pojde. (Par watov premenenych na teplo hadam ozelies). Alebo zohnat taky impulzak, ktory pojde aj to mensej zataze..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Rellik píše:Napadl mě přidat nějaký odpor pro zvýšení odběru proudu, ale to asi nebude ideální řešení ne?
Klidně tam nech ten jeden v podobě původní jedné halogenky a máš to vyřešené.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#4 Příspěvek od Rellik »

Jestli bude AC nebo DC je jedno. Ty led žárovky mají své usměrňovače...
Jinak je tam celkem 7 kusů těch žárovek, což je teda dle mě 14W na zdroji je psáno 20-80W tady bych viděl ten problém, že tam chybí těch cca 5W aby zdroj držel... Což by celkem odpovídalo tomu, že když tam dám zpět jednu tu halogenku, tak už to drží... Jen ho spočítat...

Co se týká ponechání jedné žárovky tak pokud by byly stejné "barvy" světla tak budiž, ale ty halogeny jsou "teplé a LED "neutrální, bílé). A nechat aby jedna byla žlutá a zbytek bílý nené zrovna estetické... Jinak mě to napadlo jako první řešení...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

Vyměnil bych ten zdroj, 12V zdroje na každém sběráku přehazuješ lopatou ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#6 Příspěvek od Rellik »

Takže nakonec jsem to vyřešil novým trafem... Světlo je teda předělané komplet na LED. Světelnost proti těm halogenům je tak o 1/3 větší. Paráda... :)
Přílohy
IMG_20171026_172811.jpg
(63.06 KiB) Staženo 220 x

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Ono ti stejně nic jiného nezbylo než tam nechat jednu starou halogenku nebo dát to trafo po LEDky. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“