SCART-CINCH/SVHS redukcia - smejd

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

SCART-CINCH/SVHS redukcia - smejd

#1 Příspěvek od rnbw »

Nepouzivana prepinacia SCART-CINCH/SVHS redukcia zahadne blbla. Najprv som myslel, ze je vadny prepinac, ale nakoniec sa ukazalo, ze cinske deti to "nakrimpovali" tak, ze sa niektore vodice daju lahko prstami vytiahnut... Ked som to vsetko prispajkoval, tak to konecne normalne funguje.
Přílohy
scart_smejd_2.jpg
(64.58 KiB) Staženo 215 x
scart_smejd_1.jpg
(71.44 KiB) Staženo 244 x

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Nic nového pod sluncem, zboží kategorie Chinese shit, zejména to z Ali a Ebay, prostě rutinně po doručení rozeberu a alespoň prohlédnu, jestli bude zařazeno do používání, nebo do koše a nárokován full refund pro naprostou nepoužitelnost. Na jednu stranu v případě zjištění snadno odstranitelného nedostatku typu něco prasecky připájeno, ale jinak je to funkční, to obratem vyřeším, nahřátá páječka je celodenně na dosah ruky, tak není problém. Jiná věc je, pokud zboží nefunguje, už několikrát jsem našel někde cínový můstek, jednou třeba přes vývody krystalu, čínské děti zjevně buď pájet moc neumějí, nebo jsou pod přílišným časovým tlakem a ono to s tím bezolovem taky není žádná sranda, obzvlášť, když musejí pájet nahřátým hřebíkem :-) Tak to pak následuje reklamace o full refund a místo koše se pak onen můstek obratem odstraní až po vyreklamování. Jsem rád, že nežijeme v čínských poměrech, alespoň zatím...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Toto som kupil u nas, akurat uz neviem, v ktorom obchode.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Tak ono je to zboží často úplně stejné, v tuzemsku akorát s příslušnou marží navrch. Zase ale abych prodejcům nekřivdil, tak ihned dostupné, než to pošta dotlačí z Číny, tak si jeden trochu počká a to každý neakceptuje.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

To mi připomnělo příhodu z doby her a malin nezralých, když jsem bastlil tyhle desky (tehdy jsem jich zbastlil asi dvanáct):
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=65497
Jedna deska se chovala dost divně, nemohl jsem přijít na to proč. Pak jsem zjistil, že jednoho brouka jsem strčil do desky, ale zapomněl jsem ho připájet :(
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “