Sem pište Vaše zkušenosti se sbìrnými dvory a svozy odpadu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#16 Příspěvek od jano2 »

Zbernedvory maju brat odpad,to je aj prazdne bedne,alebotie by sa mali povalovat a zb.dvor by mal brat vnutra?Ja myslin že všetko,ma brat.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#17 Příspěvek od stasek »

No u nás sběrný dvůr bere i vykuchané spotřebiče, jenže je ukládá zvlášť od těch nekuchaných. Ledničky bez kompresoru, vybrakované televizory apod jdou zvlášť. Bere je bez diskuse, protože to je poslání sběrných dvorů. Dokonce mě správce nechal kuchnout kompresor z mrazáku a pak jsem mrazák musel přemístit na jinou hromadu. :wink:

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#18 Příspěvek od jano2 »

stasek píše:No u nás sběrný dvůr bere i vykuchané spotřebiče, jenže je ukládá zvlášť od těch nekuchaných. Ledničky bez kompresoru, vybrakované televizory apod jdou zvlášť. Bere je bez diskuse, protože to je poslání sběrných dvorů. Dokonce mě správce nechal kuchnout kompresor z mrazáku a pak jsem mrazák musel přemístit na jinou hromadu. :wink:
Ano ,presne tak.Ked niekto niečo vykucha,tak to by sa malo povalovat niekde po lese?Musi to zobrat!
Malo toho viem,radšej sa spytam.

dagda

#19 Příspěvek od dagda »

U nas to funguje tak, ze bezplatne berou jen kompletni veci, pokud je to vykuchane tak to vezmou taky ale za poplatek.

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#20 Příspěvek od NEONI »

Keby som mal za to platit tak to asi fakt pojdem je*nut do toho lesa... ale nie rozbil by som to kladivom na sracku a dal som smetiaka..co je vela to je dost

Návštěvník

#21 Příspěvek od Návštěvník »

vždy￾ si za likvidaci platíme už pøi nákupu, tak proè platit ještì jednou?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od stepa »

Anonym píše:vždyť si za likvidaci platíme už při nákupu, tak proč platit ještě jednou?
protozrb mas vrtatit kompet

//edit:alkohol dela divy, kua sem to vocas

protoze mas vratit komplet
Naposledy upravil(a) stepa dne 06 srp 2007, 09:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#23 Příspěvek od Radix »

Někomu má vrátit kompot?

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#24 Příspěvek od jano2 »

A ked nahodou niekto nie je zodpovedny,vykucha a potom to vyhodi di lesa,tak to ma zostat tam pre ostatnych?Zb. dvor musi zobrat aj vykuchane
Jedneho času ob. urad vyhlasil zbierku žel. šrotu,žiaci nazbierali,navlačili to k mojmu domu,potom to nezbierali(šrotaci),ja som to mal čuchat do nekonečna,bolo tam všeličo.Zobal som aviu,odviezol a museli mi to zobrat.Tiež krutili nosmi,lebo som si to žiadal zaplatit.Hodne im ušlo,preto že keby si to zobrali sami,bolo by to za odvoz.P ri zvoze to zrejme zabudli.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#25 Příspěvek od Carel »

Je to nepochopitelné.Vím,že z recyklace osazeného shassi se získá hromadu prvků,ale mě nevzali kupu desek ze starších PC i když jsem se snažil jim vysvětlit o co jde,že nakonec to musím hodit do popelnice org.odpadu.Což tak dopadlo i s jednou obrazovkou a mám výčitky dodnes,kvůli byrokratickým nařízením...,ani nevím koho.

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#26 Příspěvek od NEONI »

No peniaze za recyklaciu odpadu ktoru platime uz pri kupe ide statu ale vyzera to tak ze to je tak vsetko co ho zaujima... vidim ze legislativa je v tomto smere na howno aj v Cesku, myslel som ze tak sprosty sme len my Slovaci :cry:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Proste je tu bordel - ako zakaznik si kupim vyrobok a zaplatim recyklacny poplatok. Pokazi sa, zistim, ze to nejde opravit, tak si z toho vyberiem nejake suciastky a ten zvysok (=odpad) chcem samozrejme vyhodit. Kedze recyklacny poplatok som si zaplatil, tak mi to musia zobrat. Ak nie, tak to vyhodim medzi ostatny odpad - a nie je to moj problem.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#28 Příspěvek od jano2 »

Ono je to tak aj zo starimi autami,kupil si si ho a ked ho chceš odhlasit tak im ho musiš dat cele za 1000 sk.Pritom kutilovia by si dokazali spravit s toho ešte kadečo,malotraktor a tat.Ja ked ho chcem odhlasit,musim s nim takmer 60km,takže musim doplatit za odtiahnutie.Pritom je to MOJE,čestne kupene.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od stepa »

Panove, byrokracie se nezbavime...a bude hur

Návštěvník

#30 Příspěvek od Návštěvník »

Platíš recyklaèný poplatok, tak všetko èo nie je bežný domový odpad (nedojedená šnic¾a, krabica od mlieka, hnilé banány, ...) musia v zbernom dvore zobra￾, bez oh¾adu na kompletnos￾. Jediné o èom sa s tebou môžu bavi￾ (keï už to tam dovezieš), je kopa na ktorú to máš hodi￾. Oni majú licenciu na základe ktorej dostávajú z recyklaèného fondu dotácie. Recyklácia a predaj použite¾ných dielov je zisk navyše.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“