čistenie hlav u vrc JVC

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

čistenie hlav u vrc JVC

#1 Příspěvek od durkovic »

Doposial som pri čisteni hlav postupoval takto: odstrihol som si pasik kancelarskeho papiera siroky asi 2 cm. Potom som ho ponoril do liehu a prilozil k tociacim sa hlavam.

Ale urcite su na to aj ine postupy.

posim porezradte my ake. Dakujem za rady

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#2 Příspěvek od kimi »

a co na to ty hlavy říkají chrochtají blahem? co buben hlav ten se určitě již přestal lesknout. :stupid: :flipa:

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#3 Příspěvek od jopein »

vem aspoň kapesník nebo látku, která nepouští chlupy. Namoč ho do čistící kapaliny (např.fy Elchemco) nebo do izopropylalkoholu a přitiskni k bubnu a pomalu s ním otáčej. Pozor neposunuj při tom hadříkem nahoru a dolů jinak zničíš hlavu !! Není to zrovna ideální postup, ale já tak čistím hlavy mnoho let bez problémů.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#4 Příspěvek od denis15 »

Já to řeším podobně jako durkovic, jen ten papír posunuju lehce po bubnu a bez lihu. Jo, a ta hlava musí stát-je vcelku odvážné to dělat na točícím se bubnu.
Ještě jsem neměl problém s poškrábáním hlavy tímto čištěním a navíc se člověk vyhne takovým těm agresivním způsobům jako líh na tyčince na čištění uší atd.

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od riker »

Také tak, papír s lihem nebo isopropylem a otáčím bubnem. Čistítka uší či jiné způsoby čištění vatičkama, to je tak poslat buben pryč.

Uživatelský avatar
Fhnuk
Příspěvky: 14
Registrován: 20 črc 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Fhnuk »

Čistím je tak, že vezmu kousek jelenicové hadry (nepouští chlupy :D ) a namočím ji do isopropilalkoholu a pak je postup stejny jako u jopeina...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

a ještě něco:

#7 Příspěvek od Hill »

na tvrdé úsady, pokud nepomůže izopropanol a kůže, používám poctivou starou mazací gumu se slonem (ty dnešní jsou z izobutylénu a jde to s nimi taky, ale nic moc).
Lehce přitlačím na spáru mezi pevnou a otočnou částí bubnu a otáčím s ním dopředu a dozadu.
Dočištění izopropanolem, jak už tu většina ostatních uvedla.

Uživatelský avatar
TOTEM
Příspěvky: 41
Registrován: 16 čer 2005, 02:00

#8 Příspěvek od TOTEM »

Teť mě asi všichni zabijete zato co napíšu ale čistím tak hlavy odjakživa
a pokaždé stoprocentní úspěšnost! normální tičinky do uší namočím do
dentakrilu a opatrně čistím. A věřte nebo ne ale hlava se leskne jak psí kulky a je perfektně odmaštěná a zbavená zbytků pásky. Řekl bych že dentakryl je daleko prchavější a má lepší čistící schopnosti neš ty sračky
pro servisáky. Teť bude asi facek jak na BANÍKU potlesku co? Ale je to jen můj názor, a zkušenosti. :smash: :kop:

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#9 Příspěvek od denis15 »

Ono se dá čistit ledasčím, jen neulomit hlavičky a většina těchto vcelku agresivních prostředků, ke kterým kontaktol patří (ošetřený poťák většinou po 1/2 roce odejde definitivně),se může pustit do izolace vinutí těch hlaviček a ony se odporoučí. Známý takto odpravil po 2 letech své video a oprava pak stála balík.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “